" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 3.237.94.109
Online Ziyaretçi: 22
Bugün Toplam: 4559
Dün Toplam: 7947
Genel Toplam: 19136935
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

AHMET ŞAHİN'E ÖNEMLİ GÖREV!

Tarih:

01 Eylül 2014 Pazartesi 00:02

Okunma:

5561

Yorum:

0     Yorum Yaz

AHMET ŞAHİN'E ÖNEMLİ GÖREV!

AHMET ŞAHİN'E ÖNEMLİ GÖREV!
Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu yönetim kurulu, Ulusal Gözlemci ve TFFHGD Genel merkez yöneticisi Ahmet Şahin’i  başkan danışmanlığına getirdi.
Şahin 3 senedir bu görevi yapıyordu ve 2017 yılına kadar bu göreve devam edecek.
Şahin daha önce bu görevi yaparken Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’ndan yılın spor adamı ödülünü almıştı.


Ahmet Şahin’i tebrik etmek için aradık. Bu arada genel merkez yönetim toplantısı olmuştu. Bazı yöneticileri aradık alınan kararları sorduk. Başkan ile görüşmemizi söyleyenler oldu. Bu soruları Ahmet Şahin’e sorduk başladı sıralamaya..

Ercan Durna: Daha önce il hakemlerine malzeme yardımı yapmıştınız bu ne durumda?

Ahmet Şahin:  Genel başkanımızın girişimleri sonucu TFF, daha önce il hakemlerine malzeme yardımı yapmıştı. Bu yardım aralıksız devam edecek. Ulusal hakemler ne alıyorlarsa il hakemleri de aynısını alacak.

Ercan Durna: Genel merkezin bazı illere nakdi yardım yapacağını öğrendik. Bu konu hakkında neler söylemek istersiniz?

Ahmet Şahin:  Özellikle doğu ve güney doğu illerinde maç sayısı az. O iller aidat ve vize ödemesi yapıyorlar. Bunlar hep cepten gidiyordu. Şube başkanları ve İHK Başkanları ile görüştük ve 50 ile yılda bir defa olmak üzere  yönetim kurulu olarak 2 bin lira nakdi yardım yapma kararı aldık..

Ercan Durna: Dernek genel merkezi Eskişehir’den Ankara’ya ne zaman taşınacak?

Ahmet Şahin:  Ankara Balgat’ta ki ofis güzel bir şekilde dizayn edildi. Malzemeleri alındı. Bu arada bir hukuksal sorun ortaya çıktı bu giderildiği zaman taşınacaktır.

Ercan Durna:  TFF hakem ücretlerine yapılan zammı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Ahmet Şahin:  TFF Süper Lige süper zam yaptı ancak diğer kategorilere yapılan zammı yetersiz olduğunu düşünüyorum. Yukarıya verilen değer ile aşağıda ki aynı değil.  Genel merkez olarak tüm hakemlere yüzde 80 zam istedik Süper Lig hakemlerine yüzde 90 zam yapılırken diğerlerine ise ortalama yüzde 10 zam yapıldı.

Ercan Durna: Arıcı bizlere 2015 de Genel başkanlığa aday olduğunu söyledi bu konudaki görüşleriniz neler? Bir de genel merkezin fazla iş yapmadığı söylemleri var..

Ahmet Şahin: Genel başkan çok güçlü olmasına rağmen bir o kadar da alçak gönüllü ve çok iyi bir insan.  Kendisiyle çalışmaktan son derece mutluyum. Bize bir şey yapmadı deniyor. Bu genel merkez hep ilkleri gerçekleştirdi. Mesela, tarihte ilk defa amatörlere malzeme yardımı yapılmasını sağladı. Vize bedelleri ve TFF payı genel merkez hesabına aktarıldı.  Kasasında parası yokken şuanda hatırı sayılır parası kasasında bulunuyor. O parayı nakdi olarak 81 vilayetine yardımda bulunuyor.Genel merkez hep alan pozisyonundayken şuanda yardım eden konumunda ..En azından hakemlere malzeme satıp para kazanmıyor. Bu yaptıklarımızı başta söylemiş olsaydık kimse inanmazdı. Çok illere de tesis kazandırdık. Bunlar yeterli derseniz öz eleştiriyi kendimize yapalım ben şahsen yetersiz buluyorum. Bir de söylemek istediğim bir konu var Zonguldak. Yıllarca kara maden bildiğiniz gibi emeğin başkenti. Oradaki hakem camiasının sıkıntılı durumu bizleri son derece üzüyordu. Şükürler olsun ki genel merkezin girişimleri sonucu mutlu ve huzurlu bir ortam yaratıldı.

Ercan Durna; 2015’de illerde seçimler olacak. Siz bu seçimlere müdahil olmayı düşünüyor musunuz?

Ahmet Şahin:  Ercan hocam hakemlerimiz ve gözlemcilerimiz çok zekidir. Nerede ne yapacaklarına iyi bilirler asla müdahil olmayı düşünmedik ve de düşünmeyeceğiz özgür iradeyle seçim yapacaklarına inanıyorum.

Ercan Durna: Hakem camiasına mesajınız nelerdir?

Ahmet Şahin: ben 2014- 2015 futbol sezonunda Tüm hakem camiasına öncelikle sağlık, huzur ve başarılı bir sezon diliyorum.

Ercan Durna: Öncelikle tekrar seçildiğiniz görevinizde üstün başarılar diliyorum. Ayrıca sizi yakından takip eden  birisi olarak yakında siz ile ilgili bir duyum aldım ve sürpriz bekliyorum.. Hava tahmin raporum bakalım bu seferde tutacak mı?

Ahmet Şahin: Öncelikle bize sayfalarınızda yer ayırdığınız için ve camiamızla saygın kişileriyle buluşturduğunuz için teşekkür ederim. Sürpriz nedir onu bana da söylemek istemiyorsunuz inşallah hayırlı bir şeyler olur.
 
    

Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ