" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 3.236.121.68
Online Ziyaretçi: 8
Bugün Toplam: 2611
Dün Toplam: 12407
Genel Toplam: 18506291
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

AMATÖR HAKEMLERE MALZEME DOPİNGİ

Tarih:

25 Aralık 2019 Çarşamba 23:23

Okunma:

1532

Yorum:

0     Yorum Yaz

AMATÖR HAKEMLERE MALZEME DOPİNGİ

AMATÖR HAKEMLERE MALZEME DOPİNGİ
Hakem camiasında amatör kümede maç yöneten hakemlere hakem kıyafeti verileceği söylenseydi buna kimse inanmazdı. Böyle şeyler “kaf dağının ötesinde” olur derlerdi. Korkak gönülleri çaresiz telaş sarardı.
Adı üstünde amatörün çilesi bitmezmiş. Dünya onlar için zindan, bir gün olsun gülmek onlara haram olurmuş. Suyu kesilmiş, dalları solmuş bir ağaca benzerlermiş.
TFFHGD Genel merkez yöneticileri Genel Başkan Dr. Abdurrahman Arıcı öncülüğünde birleşmişler toplu karar almışlar;Gelin bu çilekeşlere yardım edelim.. Başkan Arıcı, o zamanlar dernek yönetiminde olan şimdiki MHK üyesi Ahmet Şahin’e bu görevi vermiş. Demiş ki; Ahmet bu görev senin. Şahin, başım üstüne başkanım hiç merek etme sen der ve görevi üstlenir.
Ahmet Şahin, bir dizi görüşmelerden sonra alt yapıyı oluşturur.
 
Daha sonra Başkan Arıcı, konuyu TFF yönetimine götürmüş ve onay almış. MHK’da buna destek vermiş.
Bu basit bir olay değil. Tarihte ilkler asla unutulmaz. Yöneticiler, Bülbül kisvesi altında, karga gibi ötmediler..! Koyun gitmiş, kuzu yitmiş, elde kalmış kaval, susuz kalan beyinler bakınmış aval aval misali davranmadılar. Cesaretle konunun üzerine gittiler. Sonuçta amatörün dertlerine derman oldular. Bu büyük bir kazanımdır. Dernek yöneticileri, 1923 den bu yana hakem camiası için büyük bir kazanımın mimarı olarak tarihe geçtiler. Sakın kimse bunu küçümsemesin. Markanın ve forma renginin de önemi yok. Önemli olan hakemlik hayatının baharında olan o genç hakemlere bir şeyler verebilmek ve onları “ÖNEMSEMEK”.  
İl hakem kıyafetlerine ücretsiz malzeme verileceğinin müjdesini ilk olarak Hakemin Sesi olarak bizler vermiştik. Müjdeyi veren kişi ise TFFHGD Genel Merkez yöneticisi Ahmet Şahin idi.
Bu karar TFF genel kurulunda alındı. Bu sene tasarruf yılı seçildi. TFF’nin naklen yayın gelirlerinin düşmesi bazı tasarruf tedbirlerinin alınmasına neden olmuştu. Türkiye’de hergün bir zam haberini duyarken 2 seneden beri hakem ücretlerine zam yapılmadı. Hatta Bölgesel hakem kurullarının koşulara gitmesi harcırahı olan 120 liralar bile kesildi ve ilk çağrının bedeli bile yatırılmadı.
 
 
İşte böyle bir ortamda yürekli insanlar çıktı dedi ki amatörün çilesini çeken insanlara mutlaka malzeme verilmeli.
Kimdi bunlar; TFFHGD Genel Başkanı Dr.Abdurrahman Arıcı, MHK Başkanı Zekeriya Alp, bu işin mimarı Ahmet Şahin ve TFF yöneticisi Ali Düşmez.
MHK Başkanı Zekeriya Alp’e ayrı bir paragraf açmak istiyorum. Tam bir hakem dostu. Yanında bulunan ve yetkili konumda olan hakemlikte en üst noktalara gelmiş bir insandan çok daha hakem dostu. Başkanın amacı sadece hizmet etmek diğerinin amacı sadece maaşımı alayım da gerisi hikaye (!) cinsinden anlayın artık…!
 
Hakemlere bu imkanı tanıyan  yürekli insanlara il hakemler adına binlerce teşekkürler.
 
 
MALZEME OLARAK NE VERİLDİ?
Türkiye geneli K.K.T.C dahil 12 Bin Takım malzeme illere gönderildi.
6 bin yazlık, 6 bin kışlık forma.
 
1 uzun kol forma
1 kısa kol forma
1 şort
1 çorap
1 ayakkabı
1 yağmurluk
1 ısınma tişörtü
 
Gönderildi. İyi günlerde kullansınlar. İnşallah onları da en üst liglerde görürüz.
Emeği geçenlere teşekkürler.
 
 
 
    

Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ