" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 34.231.109.238
Online Ziyaretçi: 10
Bugün Toplam: 6330
Dün Toplam: 9899
Genel Toplam: 18394417
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

ANKARALI HAKEMLER ATATÜRK KOŞUSUNDA COŞTU!

Tarih:

27 Aralık 2019 Cuma 23:09

Okunma:

1054

Yorum:

0     Yorum Yaz

ANKARALI HAKEMLER ATATÜRK KOŞUSUNDA COŞTU!

ANKARALI HAKEMLER ATATÜRK KOŞUSUNDA COŞTU!
Ankara'ya gelişinin 100. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen 84. Büyük Atatürk Koşusu'nun startını Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu verdi.
Koşunun startına Bakan Kasapoğlu'nun yanı sıra Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar da katıldı. Koşuya TFFHGD Ankara şubesi yoğun bir katılım ile dikkat çekti.  Koşu öncesi açıklamalarda bulunan Bakan Kasapoğlu, "Ankara, milli mücadelemizin karargâh şehri." dedi.
27 Aralık'ın Ankara için çok önemli bir gün olduğunu belirten Kasapoğlu, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 100. yılı. Gazi'nin buraya teşrifi nedeniyle başlatılan koşu, her yıl halkımızın teveccühüne mazhar oluyor. Katılım çok yoğun. Ankara'mızın spora, atletizme ilgisi bizi sevindiriyor." diye konuştu. 
303 kadın, 984 erkek sporcu katıldı

303 kadın, 984 erkek sporcunun katıldığı koşu Dikmen Keklikpınarı'ndan saat 14.20'de başladı ve Ankara Tren Garı'nda sona erdi. Bu sayının 70 tanesi ankaralı hakem camiasından. 
10,8 kilometrelik yarışta, kadınlarda Beşiktaş Kulübünden Semra Karaaslan, 34 dakika 17 saniyelik derecesiyle ilk sırada yer aldı.
Kasımpaşa Kulübünden Elif Karabulut Dağdelen, 34 dakika 36 saniyelik derecesiyle ikinci, Enka Spor Kulübü sporcusu Fatma Arık, 34 dakika 48 saniyelik derecesiyle üçüncü oldu.
Erkeklerde ise Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Spor Kulübü sporcusu Getaye Fisseha Gelaw, 29 dakika 4 saniyelik derecesiyle koşuyu ilk sırada tamamladı.
Fenerbahçe Kulübünden Süleyman Bekmezci, 29 dakika 11 saniyelik derecesiyle ikinci, Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Spor Kulübü sporcusu Saffet Elkatmış, 29 dakika 22 saniyelik derecesiyle üçüncü sırada yer aldı.
Büyük Atatürk Koşusu

İlk koşu 27 Aralık 1936 tarihinde yapıldı ve yarışmaya 12 atlet katıldı.
Yarış, ilk organizasyonun yapıldığı 1936 yılından bu yana aralıksız gerçekleştirildi.
İlk yarışı Galip Darılmaz kazandı.
Dereceye giren sporculara altın ve para ödülleri de takdim edildi. 
TFFHGD Ankara şubesini bu anlamlı koşuya katıldıkları için tebrik ediyoruz.
Koşuya katılanlar arasında  Eski MHK Üyesi Metin Tokat TFFGHD Ankara Şube Başkanı Ali Uluyol Bölgesel Kurul Üyesi Cengiz Akyüz, dernek yönetimi ile çok sayıda hakem ve gözlemciler bu anlamlı koşuyu başarı ile bitirerek Atalarına saygılarını sundular.

    
Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ