" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 3.237.94.109
Online Ziyaretçi: 15
Bugün Toplam: 4165
Dün Toplam: 7947
Genel Toplam: 19136541
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

ARICI ANKARA'DA ESTİ GÜRLEDİ!

Tarih:

04 Eylül 2014 Perşembe 14:53

Okunma:

3202

Yorum:

0     Yorum Yaz

ARICI ANKARA'DA ESTİ GÜRLEDİ!

ARICI ANKARA'DA ESTİ GÜRLEDİ!
TFFHGD Ankara şubesi 2014-2015 Sezonunu Ankara 19 Mayıs Stadyumunda havai fişekler eşliğinde pasta keserek açtılar.


MAHKEMEYE KİMLER VERİLECEK?

Açılışa düşerek sakatlanan Özgüç Türkalp katılamazken TFFHGD Genel Başkanı Dr. Abdurrahman Arıcı’nın konuşması gündeme oturdu. Arıcı, geçmişte dernek yöneticiliği yapmış bazı kişilerin dernek çalışanlarıyla bir sözleşme yaptığını, derneğin Eskişehir dışına çıktığında bu çalışanlara 850 bin lira tazminat hakkı doğduğunu, görevi kötüye kullanmaktan dolayı bu yöneticileri mahkemeye vereceklerini söyledi.


Açılış törenine Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı ve TFFHGD Genel Başkanı Abdurrahman Arıcı, Ankara Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Burhan Başoğlu, Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (AAKSF) Başkanı Murat Kandazoğlu, TFFHGD Başkanvekili Mustafa İlker Coşkun, Merkez Hakem Kurulu Üyesi Seyfi Gözaydın, Altındağ İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Akar, eski hakemlerden Talat Tokat, Eski MHK üyelerinden Ahen Tüzün, Metin Tokat, Murat Ilgaz, Turgut Sığıç, Sürhat Müniroğlu, Ankara hakemlerinden Bülent Yıldırım, Ali Palabıyık, Yaşar Kemal Uğurlu,Serkan Tokat, Cem Satman, Erdinç Sezertam, Mustafa Solmaz, Serkan Olguncan, Serkan Çimen ile Önder  Yılmaz, hakem eşleri, eski hakemler, basın mensupları ve çok sayıda davetli katıldı.
Açılışta Mustafa İlker Coşkun, Seyfi Gözaydın, Turgut Sığıç, TFFHGD Genel Başkan Yardımcısı Etem Atasoy,Celal Mutlu birer konuşma yaparak hakemlere yeni sezonda başarılar diledi.

Seyfi Gözaydın'dan Ankara Büyükşehir'e gönderme!

Gözaydın, Ankara hakemlerine malzeme yardımı yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ve Osman Avcı’ya teşekkür ederken Ankara hakemlerine esas yardımın Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yapması gerektiğini vurguladı ve Ankara B.Şehir Belediyesi’ne  gönderme yaptı..
Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı ve TFFHGD Genel Başkanı Dr. Abdurrahman Arıcı, yeni sezonun hakemlere, gözlemcilere, futbolculara, teknik direktörlere ve yöneticilere hayırlı olmasını diledi.

ARICI’DAN TFF’YE ’AMATÖR HAKEMLERİ UNUTMAYIN”

"TFF ile zaman zaman aynı şeyleri düşünmediğimiz oluyor" diyen Arıcı, "Tabandaki arkadaşlarımız bizim de tasvip etmediğimiz cüzi denilecek bir ücretle görev yapmaya çalışıyorlar ve elbiselerini de kendileri alıyorlar. Üst klasman hakemleri onlara göre belirli bir ekonomik güce sahip ve daha iyi ücret almalarına rağmen 8 kıyafet TFF tarafından veriliyor. Bu bir çarpıklık, bunun düzeltilmesi lazım. Bunun için her sene çaba sarf ediyoruz" dedi.

E-BİLET UYGULAMASINI DESTEKLİYORUZ"

Spor müsabakalarında kullanılan Passolig’in yanında e-bilet uygulamasını desteklediklerini belirten Arıcı, "Türkiye’de düzensizliği ve karmaşıklığı önlemek istiyorsak 2008 yılında 
İspanya,İtalya ve İngiltere’de gidip çalışmalarda bulunup örnek aldığımız e-bilet uygulamasının oturtulması gerekir. Geçen yıllarda gördüğümüz düzensizlik ortadan kaldırılacaktır. Dernek olarak bunu destekliyoruz" ifadelerini kullandı.

"HAKEM KARŞISINDA HESAP VERECEKLER”
Türkiye’de hakemliğin saygınlığını bir yerlere getirmek için büyük bir mücadele içerisinde olduklarını vurgulayan Arıcı, "Hakem camiasından alınan güç olmazsa o saygınlık olmaz. 2 yıl önce yapılan genel kurulda, genel merkezi Ankara’ya taşıma kararı vardı. TFF’den yeri de aldık, çalışmaları bitirdik, tam taşınacağımız sırada geçmişteki yönetici arkadaşların çalışanlarla yaptığı bir sözleşme çıktı. Eğer taşısaydık bu sözleşme yürürlüğe giriyordu. Eğer 
Eskişehir dışında başka bir yere taşınmışsa çalışanların sözleşmeleri fesih ediliyor ve tazminat hakları doğuyor. İki çalışana ödeyeceğimiz tazminat 850 bin lira tutuyordu. Ben o dönem yönetimde imzası olan herkesi mahkemeye verdim. Çünkü bunu yapmak durumundaydım. Ben derneği teslim aldığımda borçlu durumdaydık. Çalışanların ücretlerini veremiyorduk. Şimdi 750 bin liraya yakın bir paramız var. Bu para da yetmiyor, derneği bu duruma düşürmeye kimsenin hakkı yok. Onun için hukuksal açıdan çıkıp hakim karşısına hesaplarını verirler" şeklinde konuştu.

"KİŞİSEL HAKLARLA İLGİLİ KONULARA GİRİLİYOR"

Arıcı, geçmişte televizyon programlarında yorumculuk yapan hakemlik geçmişi olan kişilerle ilgili olarak ise
şunları söyledi:
"Hakemlerimizin maçlarını kritik ederek onlara yardımcı olan arkadaşlarımız da var, onlara teşekkür ediyorum. Bunun ötesinde kişisel haklara ve şahsiyetleriyle ilgili şeylere giren arkadaşlarımız da var. O yüzden Başbakan Yardımcımız Yalçın Akdoğan’dan randevu aldım. TRT Genel Müdürlüğü’yle ilgili Cuma günü kendisiyle görüşeceğim. 
RTÜK
 ile ilgili de biz dernek olarak bütün girişimlerde bulunacağız. Çünkü 2008 yılında çıkarılan TFF Kanunu’nda hepsi var. Bunların savcılıklar tarafından takip edilip gerekli her şeyin yapılması gerektiğine inanıyorum. Hata olacaktır, hataların olmaması için eğitimler olacaktır. Eğitimlerin bir tanesi de televizyonlar ve oradaki hakem arkadaşlarımızın eleştirileri. Eleştirilerin hatalar üzerine olması gerektiği inancındayım. Bunu yapan arkadaşlarımız da var. Yapmayanlar sonuçlarına katlanacak."

Açılış konuşmalarının ardından hakemler, pasta kesti. Kesilen pasta katılımcılara dağıtıldı.


 

 
    
Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ