" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 3.231.167.166
Online Ziyaretçi: 19
Bugün Toplam: 3475
Dün Toplam: 6401
Genel Toplam: 19142223
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

ARICI'YA HAKARETE CEZA GELDİ!

Tarih:

19 Temmuz 2020 Pazar 00:13

Okunma:

7687

Yorum:

0     Yorum Yaz

ARICI'YA HAKARETE CEZA GELDİ!

ARICI'YA HAKARETE CEZA GELDİ!
TFF Temsilciler Kurulu Başkanı ve Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği'nin yönetim kurulu başkanı olarak görev Dr. Abdurrahman Arıcı, kendisine hakkında sosyal paylaşım alanlarında hakaret edildiği iddiasıyla  mahkemeye başvurmuştu. Mahkeme bu kişileri haksız bularak kendilerini cezalandırdı!
Sosyal paylaşım sitelerinde bazı kişiler futbolla ilgili eleştirel söylemleri ile hakaret de içeren paylaşımlarda bulunduklarını iddia ederek Arıcı, bu kişiler hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Başkan Arıcı hakkında neler yazılmıştı?

A.A.T: facebook sosyal paylaşım sitesi üzerinden yaptığı paylaşımlarda: "...lağımcı keltoş, sahibinin sesi plakları gibi hep aynı teraneyi çalışor...tarihe gömülüşünü çapada dolandırdığın eski hakemin büfesi gibi bekliyorum. Çakma gazeteci, çakma büfeci, korsan taksici...lahım fareleri yazı bu haberleri...
S.S.S ‘nin paylaşımları; "...Türk futbolunda ikinci şaibeli kişi...Bu adamın yapamayacağı pislik yok. Yüzünden nur silinmiş gitmiş, günahları boyunu aşmış aldığı ahlar ile ızdırabı yüksek bir ölüm bekler bunu..."
İ.T’ın  paylaşımları: "...Türk futbolundaki ikinci şaibeli kişi... hakettikleri rezillikle kalsın hepsi...Allah belalarını versin o rezil yönetimin..."
B.A’nın  paylaşımında: "ARICI DAYININ YERİ" şeklindeki paylaşımı ile cacık ve salatalık fotoğrafı kullanarak, hakaret ettiği için Dr. Abdurrahman Arıcı , bu kişilerden davacı olmuştu.
 
HÜKÜM: 1-Sanıklar İ.T- S.S.S ve A.A.T’in üzerlerine atılı hakaret suçundan TCK’nın 125/2 maddesi yollamasıyla 125/1 maddesi gereğince takdiren 90’AR GÜN ADLİ PARA CEZASI İLE CEZALANDIRILMALARINA, Sanıkların cezalarından TCK'nun 62/1 maddesi gereğince takdiren 1/6 oranında indirim uygulanarak 75’ER GÜN ADLİ PARA CEZASI İLE CEZALANDIRILMALARINA, 7188 sayılı kanunun 24.maddesi ile değişik CMK'nın 251/3.maddesi son cümlesi gereğince verilen cezada 1/4 oranında indirim yapılarak sanıkların 56’ŞAR GÜN ADLİ PARA CEZASI İLE CEZALANDIRILMALARINA, Sanıklara verilen gün para cezasının TCK'nun 52/2. Maddesi gereğince takdiren günlüğü 20,-TL'den paraya çevrilerek 1.120,00’şer TL ADLİ PARA CEZASI İLE CEZALANDIRILMALARINA, Sanıkların daha önceden kasıtlı suçtan mahkum olmamaları, zararın söz konusu olmaması ve sanıkların kişilik özellikleri ile duruşmadaki tutum ve davranışları göz önünde bulundurularak yeniden suç işlemeyeceği hususunda kanaate varılması dikkate alınarak CMK nun 231/5 maddesi uyarınca HÜKMÜN AÇIKLANMASININ GERİ BIRAKILMASINA, Sanıkların, CMK 231/8 maddesi uyarınca, 5 yıl süreyle denetim süresine tâbi T.C. İSTANBUL ANADOLU 36. ASLİYE CEZA MAHKEMESİ Dosya-Karar No: 2020/108 Esas - 2020/188 UYAP
 2- Sanık B.A’nın üzerine atılı hakaret suçundan TCK’nın 125/2 maddesi yollamasıyla 125/1 maddesi gereğince takdiren 3 AY HAPİS CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA, Sanığın cezasından TCK'nun 62/1 maddesi gereğince takdiren 1/6 oranında indirim uygulanarak 2 AY 15 GÜN HAPİS CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA, 7188 sayılı kanunun 24.maddesi ile değişik CMK'nın 251/3.maddesi son cümlesi gereğince verilen cezada 1/4 oranında indirim yapılarak sanığın 1 AY 26 GÜN HAPİS CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA, Sanığa verilen hapis cezasının sanığın geçmişteki hali ve yargılama sürecinde duyduğu pişmanlık göz önünde tutularak cezasının ertelenmesi halinde ilerde suç işlemekten çekineceği konusunda mahkemede kanaat oluştuğundan TCK 51/1 maddesi gereğince, sanığın cezasının ERTELENMESİNE, TCK'nun 51/3 maddesi gereğince sanığın takdiren 1 yıl süre ile denetim süresinde denenmesine, TCK'nun 51/6. Maddesi gereğince, hükümlünün kişiliği ve sosyal durumu gözönünde bulundurularak denetim süresinin herhangi bir yükümlülük belirlenmeden ve uzman kişi görevlendirilmeden geçirilmesine, Hükümlünün deneme süresi içerisinde TCK'nun 51/7. Maddesi gereğince, kasıtlı bir suç işlemesi halinde ertelenen cezanın kısmen veya tamamen infaz kurumunda çektirileceğine karar verileceğinin sanığa bildirilmesine, karar verildi.
    

Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ