" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 54.211.135.32
Online Ziyaretçi: 17
Bugün Toplam: 9173
Dün Toplam: 7087
Genel Toplam: 16326620
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

ARTVİN ETKİNLİK ZENGİNİ!

Tarih:

13 Haziran 2018 Çarşamba 22:07

Okunma:

1257

Yorum:

0     Yorum Yaz

ARTVİN ETKİNLİK ZENGİNİ!

ARTVİN ETKİNLİK ZENGİNİ!
HİZMET BİNASI HİZMETE GİRDİ
Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Artvin Şube Başkanlığı hizmet binası, TFFHGD Genel Başkan Yardımcısı Süper Lig Hakemi Barış Şimşek ve A Klasman Hakemi Bülent Birincioğlu’nun katılımıyla açılışı gerçekleşti.
Açılışa TFFHGD Genel Başkan Yardımcısı Süper Lig Hakemi Barış Şimşek ve A Klasman Hakemi Bülent Birincioğlu’nun yanı sıra, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, TFFHGD Artvin Şube Başkanı Faruk Bülent Yazgül,İl Hakem Kurulu Başkanı Halit Uçar, MHP İl Başkanı Serdar Kılınç, İyi Parti İl Başkanı Köksal İspirli, 27. Dönem MHP Artvin Milletvekili Adayı Okan Aktaş, AÇÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Kaya Erdem, ASKF Başkanı Sadettin Dağ, TFF İl Temsilcisi Uluer Çelik, TSYD Artvin Temsilcisi Adem Güngör, Yeşil Artvin Dernek Başkanı Nur Neşe Karahan, geçmişten günümüze görev yapan hakemler, gözlemciler, eski dernek başkanları ve il hakem kurulu başkanları, hakem ve gözlemci eşleri ile davetliler katıldı. 
Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından kısa bir konuşma yapan TFFHGD Artvin Şube Başkanı Faruk Bülent Yazgül konuşmasında TFFHGD Genel Başkanı Sayın Dr. Abdurahman Arıcı’nın camiaya selamları var diyerek başladı. Yazgül konuşmasında şu ifadelere yer verdi,” Biz burayı il hakem kurulu başkanımız, hakem ve gözlemcilerimizle beraber yaklaşık iki aylık bir süre içerisinde tadilat yaparak tamamlamayı başardık. Daha öncesinden ASKF hizmet binasında spor taban birlikleriyle beraber aynı çatı altında faaliyet gösteriyorduk. İlimiz şartları gereği aday hakemlik kursları açıldı. Sayımız 20 idi 40 oldu, 40’idi 60 oldu. Dolayısıyla ASKF hizmet binası eğitimlerimizi karşılayamadığından eğitimlerimizi dışarıda yapmaya başladık. Daha sonrasında bu binayı kiralamaya ve kendi ayaklarımız üstünde durmayı karar verdik. Bize 4 yıl boyunca destek olan aynı çatı altında görev yaptığımız ASKF başkanı Sn; Sadettin Dağ’a ayrıca hizmet binamıza malzeme yardımı yapan TFFHGD Ankara Şube Başkanı Ali ULUYOL'a ,TFF Futbol İl Temsilcisi Uluer ÇELİK'e camia adına çok teşekkür ediyorum. Birlikte görev yapıyoruz bunun memnuniyeti içindeyiz lafı fazla uzatmadan herkese katılımlarından ve emeklerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
İl Hakem Kurulu Başkanı Halit Uçar ise; “Biz kurulu devraldığımız da 7 hakem arkadaşımız vardı. O günden bu güne iki aday hakem kursu açıldı ve bu sayı yaklaşık 60’ı buldu. Sizde takdir edersiniz ki 60 kişilik bir ekip kendine ait geniş toplantı salonu olması, başkanlık odasının olması onlara hizmet edecek mutfak kısmı olması gerekiyordu. Bizde iki ay öncesinden bir çalışma başlattık. Bu duruma getirdik. Bu anlamda emek veren hakem arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Özelikle en büyük teşekkürü Süper lig Hakemlerimizden Sayın Barış Şimşek Hocama yine bir çok kez kendisiyle görev yapma fırsatı bulduğum A klasman hakemlerinden Bülent Birincioğlu hocama Özellikle Trabzon bölgesinden kalkıp buraya kadar geldikleri için her ikisine de il hakem kurulu başkanı olarak teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
Açılışa katılan TFFHGD Genel Başkan Yardımcısı Süper Lig hakemi Barış Şimşek ise şunları söyledi, “Artvin’de olduğum için çok mutlu olduğunu söyleyen Barış Şimşek, benim en çok hoşuma giden il hakem kuruluyla dernek kısmının iş birliği içinde olması başarıyı getiriyor. Hayırlı uğurlu olsun diyoruz. İnşallah burada nice hakemlerde yetişir sadece Artvin özünde değil Türkiye çapında başarılı hakemler yetiştirirsiniz hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Ardından A Klasman Hakemimiz Bülent Birincioğlu ise: Artvin İl Hakem Kurul Başkanı ve Dernek Başkanının nazik davetinden dolayı teşekkür ediyorum. İlinizi çok beğendik. Muhteşem bir manzaranız var. Dernek binanın yapımında emeği geçenlerin ellerine kollarına sağlık çok güzel bir ortam olmuş. Hayırlı uğurlu olsun” dedi. 
Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ise; Birçok branşta birinci ligi hedeflemiş ve ulaşmış takımlarımız var. Voleybol’dan basketbolda , futbolda büyük başarılar sağlamış durumdayız. Bu şehrin sporda marka haline gelmesi için hakemlerin desteğine ihtiyacı var. Artvin’imizin de Karadeniz’in bir parçası olarak buna ihtiyacı var. Artvin’in bu çıkışını lütfen teşvik edin” diyerek emeği gecen herkese teşekkürlerini ifade etti.
Artvin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sadettin Dağ ( ASKF) Sadettin Dağ ise; il hakem kurulu ve derneğimiz entegre bir şekilde çalışmaları başarıyı getirmesinin bir göstergesidir. Göreve başladığımız ilk andan itibaren. İl hakem kuruluna ve derneğimize şunu söylemeye çalıştık . Bu birlikteliği sağlayamazsak bundan çoğu kişi fırsat elde eder. Buna fırsat vermemek adına çalışmalarımızı bu doğrultuda yapmalıyız. Sağolsun arkadaşlar bu söylediğimiz düsturda görevlerini ifa ettiler. Başladığımızda Rize’den hakem desteğiyle başlamıştık . Bugün yaklaşık 60 tane görev yapan hakem arkadaşımız var. Aynı şekilde camadan küsüp de görev yapmayan gözlemci arkadaşlarımızı da tekrardan bu camianın içerisinde olduğun görmekteyiz. Güzel bir birliktelik var. Arkadaşları tebrik ediyorum . Biz elimizden geldiği kadar camia olarak desteklerimiz devam ettireceğiz” dedi. 
Son olarak ise Futbol İl Temsilcisi Uluer Çelik ve AÇÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Kaya Erdem, önemli görev üstlenen hakemlerimiz ve gözlemcilerimizin güzel bir oluşum içinde olunduğunu belirterek kendilerinin de bu camiayı sonuna kadar destekleyeceğini söylediler.
Açılışın ardından yeni hizmet binasını gezen davetliler daha sonra ilimiz sporu hakkında sohbet ettiler.
 
Süper Lig Hakemi Barış Şimşek, Artvin’in İlk Hakemi Yılmaz Bekçiyi Ziyaret Etti!
Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Artvin Şube Başkanlığı hizmet binasının açılışı için Artvin’e gelen, TFFHGD Genel Başkan Yardımcısı Süper Lig Hakemi Barış Şimşek ve A Klasman hakemi Bülent Birincioğlu, Artvin’in ilk hakemlerinden Yılmaz Bekçi’yi ziyaret ederek, kendisine plaket ve hakem forması hediye etti.
Rahatsızlığı nedeniyle evinde istirahat eden Artvin’in ilk hakemlerinden Yılmaz Bekçi’ye TFFHGD Artvin Şube Başkanımız Faruk Bülent Yazgül, beraberinde TFFHGD Genel Başkan Yardımcısı Süper Lig Hakemi Barış Şimşek ve A Klasman hakemi Bülent Birincioğlu, İl Hakem Kurulu Başkanı Halit Uçar ve İHK Eski Başkanlarından Erol Çağal ile sürpriz bir ziyarette bulundu.
Hakemliğe 1965 yılında ilimizde başlayan ve hakem camiasına büyük emeği bulunan 80 yaşındaki Yılmaz Bekçi; ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek o yıllardaki saha şartlarıyla imkansızlıkları başardıklarını Artvin ve ilçelerinin coğrafyasının zorluğundan dolayı çok sıkıntılar çekildiğini ifade etti. Üst Klasman hakemi Barış Şimşek’le uzun uzun sohbet eden Bekçi, eski yıllarla şimdiki dönemi kıyasladığı zaman futbolun Endüstriyel bir sektör haline gelerek futbolun çok geliştiğini söyledi.
Artvin hakem camiasına verdiği emeklerden dolayı Yılmaz Bekçiyi kutlayan Barış Şimşek, kendisine yönettiği şampiyonlar ligi müsabakasında giydiği hakem formasını ve TFFHGD Artvin Şubesinin plaketini takdim etti.
Yılmaz Bekçi’nin eşi Ayfer Bekçi ve oğlu Cemal ile gelini Fatma Bekçi ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek konuklarına teşekkür etti.
ARTVİN İFTARINI GERÇEKLEŞTİRDİ
Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Artvin Şube Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar programı Dünyanın en büyük Atatürk heykelinin bulunduğu Artvin Belediyesi Atatepe Sosyal Tesislerinde gerçekleştirdi.
İftar programımıza hakemler,gözlemciler ve ailelerinin yanı sıra TFFHGD Genel Başkan Yardımcısı Süper Lig Hakemi Barış Şimşek, A Klasman Hakemi Bülent Birincioğlu, ASKF Başkanı Sadettin Dağ, AÇÜ Sağlık,Kültür ve Spor Daire Başkanı Kaya Erdem, İl Hakem Kurulu Başkanı Halit Uçar, Saha Komiserleri Derneği Başkanı Saffet Çakmak, TSYD Artvin Temsilcisi Adem Güngör, Afgad Başkan Yardımcısı Sami Özçelik, Eski İhk ve Dernek Yönetim Kurullarında görev yapmış olan Erol Çağal,Ergül Atak ve Telat Akyüz katıldı.
Şube Başkanı Faruk Bülent Yazgül taban birliklerini birleştirdiği bu organizasyonda tüm misafirlere katılımlarından dolayı teşekkür etti.
 İl Hakem Kurulu Başkanı Halit Uçar’da konuşmasında; camiayı bu şekilde organizasyonlarla bir araya gelmesinde emeği olan herkese teşekkür etti, daha sonrasında Şube Başkanı Faruk Bülent Yazgül Genel Başkan Yardımcısı Barış Şimşek’e Hizmet binasının açılışı ve iftar programına katılımlarından dolayı görev aldığı Şampiyonlar ligi Final Müsabakası resminin taş baskıya basılmış halini hediye etti. Ardından eski Hakem ve Gözlemci Telat Akyüz’ plaket takdimi yapıldı. Son olarak eski İl Hakem Kurulu başkanları Erol Çağal ve Ergül ATAK’a plaket takdim edildi. İftar programımız hatıra fotoğrafı çekinilerek son buldu.

FOTOĞRAFLARI GÖRMEK İÇİN LİNKE TIKLAYINIZ
 
    

Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ