" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 34.239.151.158
Online Ziyaretçi: 8
Bugün Toplam: 83
Dün Toplam: 5580
Genel Toplam: 17633279
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

*BİR ŞAMPİYONUN HÜZÜNLÜ HAYATI*

Tarih:

19 Ağustos 2019 Pazartesi 12:22

Okunma:

1032

Yorum:

0     Yorum Yaz

*BİR ŞAMPİYONUN HÜZÜNLÜ HAYATI*

*BİR ŞAMPİYONUN HÜZÜNLÜ HAYATI*
Alman Milli Takımının Kaptanı, Liberosu Beckenbauer diye bir adam vardır bilirsiniz. Almanların efsane futbolcusuydu.  Aynı yıllarda Pele, Cruyff, Bonhof gibi zamanında hayran olduğum bir çok oyuncu arasında gol attıktan sonra mütevazi sevinciyle hep aklımda kalmıştır. Onunla ilgili bir anıyı ilk kez okudum ve sizlerle paylaşmak istedim. 

Alman futbolunun yetmişli yıllardaki yakışıklı, başarılara doymayan, kazanmadık kupa bırakmamış futbolun profesörü bir adam. 
Erken evlenmiş,üç çocuğu olmuştur. Oğlu Stefan'da başarılı bir futbolcudur, goller atmaktadır ancak babası kupalar kaldırmaktan stada gelip oğlunun maçını izleyememekte,onu alkışlayamamaktadır. Herkesin babası statta olur ama Stefan'ın babası yoktur.

Futbolu bırakınca Beckenbauer Alman futbolunun başına geçer ve yüksek başarılarına devam eder. Dünya şampiyonlukları vs. hepsini kazanırlar. Kırklı yaşlarını geçince Beckenbauer, o başarılı adam artık futboldan ayrılıp evine dönmeye karar verir. Stefan, babasının kokusunu ilk defa babası kırk iki yaşına geldiğinde hissedebilir. Artık çok mutludur Stefan. Ailesiyle mutlu yaşamayı hayal eden Beckenbauer kısa bir zaman sonra oğlu Stefan'ın kanser olduğu haberiyle sarsılır.

Amerika'dan Avrupa'ya bütün dostlarının sahiplenmesiyle oğlunu muayene ettirmediği doktor kalmaz. En son Fransa'da bir hastane merdivenlerini çıkarken Stefan merdivenlerde biraz bitkin, merdivenlere yığılır. Kendisini tutup kaldırmak isteyen babası Stefan'ın ağzından dökülen şu sözlerle sarsılır.

Stefan,babasına ; "Baba,biliyor musun, senin kaldırdığın o kupaları biz hiç sevmedik. Sen maçları kazanıp kupa kaldıracağın zaman annem televizyonun açık olduğunu fark ederse televizyonu kapatırdı. Biz senin kupalarını hiç sevmedik baba" der. 
Dünya futbolunun yıldızı, bir sözü iki edilmeyen koskoca Beckenbauer Fransa'da bir hastane merdiveninde oğlunun sözlerine hüngür,hüngür ağlamaktadır.. 

Aradan geçen üç ay zarfında oğlu Stafan'ı kaybeder Beckenbauer.
Bugünlerde kimselerle görüşmek istemez bu futbolun devi. Kendisiyle konuşma fırsatı bulanlara şunu söyler; "Kazandığım bütün kupalarımı alın, bana, Stefan'a sarılabileceğim iki dakika verin"

Ne dersiniz? Sevdiklerinize sarılmayı ertelediniz mi? 

Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ