" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 34.239.151.158
Online Ziyaretçi: 11
Bugün Toplam: 252
Dün Toplam: 5580
Genel Toplam: 17633421
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

BİTLİS 2019-2020 SEZONUNA MERHABA DEDİ

Tarih:

03 Ekim 2019 Perşembe 21:42

Okunma:

821

Yorum:

0     Yorum Yaz

BİTLİS 2019-2020 SEZONUNA MERHABA DEDİ

BİTLİS 2019-2020 SEZONUNA MERHABA DEDİ
Bitlisli  hakemler 2019/2020 futbol Sezonuna merhaba dedi.


Açılış törenine TFFHGD genel merkez yönetim kurulu üyesi ve bölge sorumlusu Taner ÇOŞKUN, İl Hakem kurulu Başkanı Cenk YILDIZ, Şube Başkanı Murat ÖZTÜRK Hakemler ve gözlemciler katıldı.

Açılışa bölge sorumlusu Taner ÇOŞKUN konuşması ile başladı. Konuşmasında ilk olarak Genel Başkanı Dr. Abdurrahman ARICI’nın selamlarını ilettiğini ve en yakın zaman da Bitlis’i ziyaret edeceğini söyledi. Daha sonra birlikte ne kadar güçlü olduğumuzu  her zaman hakem ve gözlemcilerimize  destek olacaklarını iletti. Sonrasında İHK Başkanı Cenk YILDIZ konuştu Oda birlik beraberlik mesajı verdi ve tüm hakemlere sağlıklı bir sezon diledi.

TFFHGD Bitlis  Şube Başkanı Murat ÖZTÜRK açılış konuşmasında ise yeni sezonun herkese hayırlı olmasını kazasız belasız bir sezon dileyerek Bitlis Hakemliğinin daha güzel yerlere gelmesi için ne gerekiyorsa yapacaklarını ileterek bu sezon sosyal etkinliklerle de adlarından söz edeceklerini söyledi daha sonra TFFHGD Bitlis Şubesi tüm misafirlere çeşitli ikramlarda bulundu..


Bitlis Hakkında Kısa Bilgi; Van Gölü’nün batısında bulunan Bitlis, Doğu Anadolu Bölgesinde yer alır. Bilinen en eski adı, Bedlis’tir. Tarihi zenginliklerin içinde, büyük bir vadide yer alan Bitlis, “ Vadideki Güzel Şehir” adıyla anılmaktadır.
Doğu Anadolu’da bulunan Bitlis, bölgenin en dağlık şehridir ve Türkiye’nin ikinci büyük dağı olan Süphan Dağını bünyesinde bulundurur.  Az ama bereketli ovalara sahip olan Bitlis’in en verimli ovası, Van Gölü kıyısında bulunan, Ahlat Ovası’dır. Akarsu bakımından zengin olmasa da göl bakımından oldukça zengindir. Bitlis’in doğal güzelliklerinden biri hiç şüphesiz Nemrut Dağında bulunan Nemrut Krater Gölüdür. Nemrut Gölü dünyanın ikinci, Türkiye’nin ise en büyük krater gölüdür.Meşhur Yemekleri; Adilcevaz Cevizi, Ayran Aşı, Bitlis Balı, Bitlis Karakovan Balı, Büryan Kebabı, Ciğer Taplemesi, Çireş Pancarı, Çorti Aşı, Çorti Köftesi, Etli Keşkek, Gari Aşı, Gebol, Glorik, Halim Aşı, İçli Köfte, itlis Köftesi, Jağlı Yumurta, Katıklı Dolma, Keledoş, Kengerli Pilav, Keşkek, Kurutulmuş Tuzlu Balık, Şekalok Yemeği, Tutmanç Aşı, Yaprak Sarması

Tarihi Yerleri; Abdurrahman Gazi Türbesi, Ahlat Mezarlığı, Ahlat Müzesi, Ahlat Sahil Kalesi, Bitlis Kalesi, Bitlis Ulu Camii, Çifte Kümbet, El Aman Hanı, Emir Ali Kümbeti, Emir Bayındır Camisi, Gökmeydan Camii, İslahiye Medresesi, Kureyşi Camii, Küfrevi Türbesi, Nemrut Krater Gölü, Rahva Kervansarayı, Sultaniye Camii, Süphan Dağı, Şerefiye Camisi ve Külliyesi, Şeyh Babo (Üryan Baba) Türbesi Bitlis, Şeyh Hasan Camii, Tarihi Hizan Camii, Usta Şagirt Kümbeti,
FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN
 
 

Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ