" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 34.231.109.238
Online Ziyaretçi: 8
Bugün Toplam: 7477
Dün Toplam: 9899
Genel Toplam: 18395563
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

BU SESE MUTLAKA SES VERİLMELİ!

Tarih:

31 Aralık 2019 Salı 15:33

Okunma:

2421

Yorum:

0     Yorum Yaz

BU SESE MUTLAKA SES VERİLMELİ!

BU SESE MUTLAKA SES VERİLMELİ!
TFF’nin sitesini dolaşırken gözüme bir yazı ilişti. Konu amatör futbolcularla ilgili.
Alınan bu karar sporcuların menfaati düşünülerek alınmış. Buradan yola çıkarak aynı talimat amatör hakemlerle ilgili de alınabilir.
 
Kararı aşağıda aynen paylaşıyoruz.. Başta TFFHGD Genel Başkanı Dr. Abdurrahman Arıcı, TFF yönetimi ve MHK’yı göreve çağırıyoruz.
 
3 seneden beri ücretlere zam yapılmıyor bari bunu hayata geçirin de hakemlere yeni yıl müjdesi olsun.
 
TFF Yönetim Kurulu 20.12.2019 tarih ve 18 sayılı toplantısında almış olduğu kararla Amatör Futbolcu Transfer ve Lisans Vize Talimatının 7.nci maddesinin 2.nci fıkrasının b bendi, 8.inci madde B bendinin b-c-d-e alt bentleri değiştirilerek 23.12.2019 tarihinde TFF resmi internet sitesinde yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.
 
Buna göre tüm amatör futbolcular ilk defa (filiz lisans) lisans çıkarttıklarında bir defaya mahsus sağlık raporu alacaklardır. Bundan sonraki yıllarda transfer, aktarma ve sezonluk lisans vizelerini yaptırırken kendilerinin vereceği “FUTBOL OYNAMAMDA SAKINCA YOKTUR” diye imzalayacağı kişisel beyan geçerli olacaktır.
TFF’nin aldığı bu karardan hareketle TFF bünyesinde görev yapan ve TFFHGD üyesi olan ve hatta TFFHGD’nin ana omurgasını teşekkül ettiren il hakemlerine sahip çıkılmalı.
Genel kurullarındaki sayısal delegasyonunun % 85’ ini oluşturan, yeni yılda ülkemizde oynanan yüz bine yakın amatör müsabakaların yükünü çok cüz’i bir paraya çeken 6-7 bin hakemimizin onlarca yıldır en büyük sorunu olan hakem yıllık sağlık raporuna TFF’ nin 18 sayılı toplantı kararına istinaden bir çözüm getirilmeli.
 
İLK defa il hakemi olan kardeşlerimizden sonraki yıllarda beyana dayalı bir sisteme geçilerek çözüm bulunmasına (Hakemlerimiz zaten hakemliğin gereği olan atletik testler, eğitim ve sınavlardan geçirilmekte). Keza gözlemcilerimizde aynı beyan uygulaması içerisine alınabilir.
Halen Gençlik hizmetleri ve spor genel müdürlüğü bünyesindeki tüm sağlık raporları kaldırılmış olup 18 yaşından büyüklerde kendi kişisel beyanları, küçük yaş guruplarında ise veli muvafakat beyanı esas alınmaktadır.
 
Zaten çok düşük olan il hakem ücretlerine birde Dernek yıllık aidatı, TFF vize bedeli, Tam teşekküllü hastanelerden alınacak sağlık raporları  ücreti de eklendiğinde müsabaka sayısı az olan illerde tüm müsabaka ücretleri bu giderleri karşılamaya yetmiyor.
6000 hakem ortalama 250 TL den  1.500.00 TL (Bir milyon 500 bin )  Bu hizmet ebedi ve kalıcı bir hizmet olacaktır. Hakem camiasına gerçek hizmet bu olacağı kanaatindeyim.
Bu konuda TFF, TFFHGD ve MHK’yı acilen göreve davet ediyoruz. 

Etiketler:

YORUMLAR

Selçuk Kaya
Ben bu derneğin neye,kime hizmet ettiğini görmedim.Kendilerine hizmet ediyorlar.Açin artık gözlerinizi gencler
04 Ocak 2020 Cumartesi 22:58
Kimsenin umrunda degil
Vatandaş maç ücretimizi sorduğunda cevap vermekte zorlanıyoruz tffhgd hakemin arkasında durmuyor hesap soramıyor üst klasman hakemleri yıllardır kazık çakmış orada duruyorlar ama tv karşısında biz amatörde ki hakemlerimizi de anlıyoruz, anlamıyorsunuz anlayamazsınız ancak laf olsun torba dolsun Gereksiz yere yatırdığınız paranın haddi hesabı yok kıymet bilin bu hakemleri üzmeyin artık sadece hakkımızı istiyoruz ayrıcalık değil
01 Ocak 2020 Çarşamba 00:23
Ne desem boş
Sıkıntı değil hocam süper ligde ki hakemlerimiz iyi olsun kafi. Maç başı 10 bin antrenman ücreti vs vs amatör ve bal zaten üvey evlat millet bize ağzıyla dahi gülmüyor derdi biz çekeriz sefasını onlar sürsün. Dayak yeriz arkamızda durmazlar haksız yere eksi not alırız sustururlar bir şey olmaz canları sağolsun
01 Ocak 2020 Çarşamba 00:20

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ