" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 34.207.152.62
Online Ziyaretçi: 8
Bugün Toplam: 1200
Dün Toplam: 5054
Genel Toplam: 15611179
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

BURDURLU HAKEMLERİN BİRLİK MESAJLARI

Tarih:

18 Mayıs 2018 Cuma 18:05

Okunma:

1089

Yorum:

0     Yorum Yaz

BURDURLU HAKEMLERİN BİRLİK MESAJLARI

BURDURLU HAKEMLERİN BİRLİK MESAJLARI
Türkiye’nin kavga etmeyen illeri arasında her zaman kendine yer bulan Burdur etkinliklerine devam ediyor.
TFFHGD Burdur şubesinin bu sefer ki etkinliği hem eğlenmek hem de piknik yapmak oldu.
Genç hakemlerin çoğunluğunun isteği paintball oynamaktı. Başkan İbrahim Deniz gençleri kırmayarak tamam dedi.
Paintball Nedir? 
Paintball, rakip takımdaki oyuncuları içi boyayla doldurulmuş küçük plastik veya jelatin topların kullanıldığı silahlar ile belirli bir alan içerisinde etkisiz hale getirme amacıyla oynanan bir strateji ve takım sporudur.
 
Bu sporda kişi sayısı ne kadar çok olursa, oyun o kadar zevkli olur. Minimum 5 kişiden başlayıp 12 kişiye kadar oynanabilen Paintball’da en ideal sayı 10’dur. Oyunun amacı verilen görevi gerçekleştirmektir (senaryoyu uygulamak). Verilen görev, belli bir süre içerisinde karşı takımın bayrağını ele geçirmek, başkanı güvenli bir şekilde hedefe götürmek, bir rehineyi kurtarmak, rakip takımın tamamını elemek, bir yeri savunmak, oyunu vurulmadan bitiren son kişi olmaya çalışmak veya bir köprüyü havaya uçurmak gibi pek çok seçeneklerden oluşabilir.
 
Paintball oyununun temel kuralı, üzerine gelen mermiyle boyanan oyuncunun oyundan çıkması, yani ölmesidir. Paintball silahlarının çok sayıda modeli ve markası vardır, bu silahlar çok hızlı mermi atar ve çıplak vücuda geldiğinde kişinin canını yakar. Bundan dolayı korunmasız olarak oynamak çoğu yerde yasak ve tehlikelidir. Paintball oynarken her oyuncunun yüzünde özel bir maske (kırılmaz camlı) ve elinde gazlı silahlar bulunur. Oyunda kullanılan silahların gerçek silahlardan farkı, öldüren mermilerin yerine boyayan kapsüllerin kullanılmasıdır, bu kapsüller görünüm olarak miskete benzer ve doğa için hiçbir zararları yoktur.
Zevkli oyundan sonra Burdur Gölü’nde mangal keyfi yaptılar. Hakem ve gözlemciler bu tür etkinliklerle daha çok bir araya gelme sözü verdiler.
     


Etiketler:

YORUMLAR

süleyman karacan
BURDUR ufak bir yer olabilir. Ancak hakemleriyle,gözlemcileriyle; din,dil,ırk,siyaset vb. gözetmeksizin, bir arada olmak ve herkesi kucaklamakla kalmayıp , insanlığıyla ve içten yaklaşımıyla her zaman en büyük illerimizden birisi olmuştur. En güzel yıllarını orada geçiren birisi olarak iyi ki Burdur\'da bulunmuşum. Güzel BURDUR ve BURDUR HAKEMLİĞİ !!!
22 Mayıs 2018 Salı 22:56

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ