" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 3.90.56.90
Online Ziyaretçi: 4
Bugün Toplam: 2850
Dün Toplam: 3934
Genel Toplam: 15965955
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

BURSA'YI KARIŞTIRAN DANA MUHABBETİ!

Tarih:

23 Nisan 2018 Pazartesi 13:50

Okunma:

3639

Yorum:

0     Yorum Yaz

BURSA'YI KARIŞTIRAN DANA MUHABBETİ!

BURSA'YI KARIŞTIRAN DANA MUHABBETİ!
Bursa’dan öyle bir haber geldi ki şaşkınlık verecek cinsten.

Şimdi diyeceksiniz ki neden şaşkınlık verecek cinsten? Olaya müdahil olan kişi İHK Atama sorumlusu Eraydın Uysal.. Kendisini iyi tanıdığımız için böyle davranışı şaşırtıcı geldi bizlere..

Kendisi pimpirikli, etliye sütlüye karışmayan, olayların içine fazla girmeyen bir yapısı vardı. Yaşlandıkça o da mı değişti acaba?

Olay, Eraydın Uysal ile il hakemi Mehmet Korkmaz Sal arasında geçiyor.

Mehmet Korkmaz Sal neden maç alamadığını sorduğunda ortalık karışıyor. Sinkaflı konuşmalar ve sonunda suç

duyuruları, şikayetler ifade almalar.

Bakınız basit bir olay nerelere varıyor? Olan aslında kişilere değil de Bursa hakemliğine oluyor.

Yazı biraz uzun ama gelin burada neler yaşandığını Mehmet Korkmaz Sal’dan öğrenelim..

12.04.2018 Perşembe günü akşamı saat 19:00’da Bursa ili Osmangazi ilçesi Gençlik Spor Bakanlığı Atıcılar Olimpik Atletizm Stadyumunda düzenli olarak gerçekleşen antrenmanın bitiminde duşumu aldıktan sonra İl Hakem Kurulu Başkan Vekili aynı zamanda Hakem Atama Sorumlusu olan Eraydın Uysal’ın oturmakta olduğu 400 metre başlangıç çizgisi olarak ifade edilen alana doğru yöneldim.

Eraydın Uysal’ın beyaz renkte plastik bir sandalyede oturmaktaydı. Yanına vardığımda ise yanında İl Hakem Kurulu üyesi Oğuz Akar, TFFHGD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Aşkın Değirmenci, İl hakemi Erkan Konak başta olmak üzere birçok kişi vardı.

Ben de 1.94 cm olan uzun boyum ve kendisinin sandalyede olması dolayısıyla aramızda oluşan yükseklik farkının fazla olduğu ve kendimden yaklaşık 40 yaş büyük birisine duyduğum saygı gerekçesiyle biraz eğilerek Eraydın Uysal’a yönelik olarak “Hocam cuma günü yaptığımız telefon görüşmesinde İl Hakem Kuruluna başvurmam gerektiğini söylemiştiniz lakin siz İl Hakem Kurulu’nun Hakem Atama Sorumlususunuz sizinle iletişime geçmem yeterli değil mi?” diye bir soru sordum.

Bunun üzerine kendisi yanındakilere dönerek işaret parmağıyla beni göstermek suretiyle ve el bileğini dışarı doğru hareket ettirmek suretiyle " alın şunu başımdan" dedi. Bu yanıtından sonra kendisine " hocam ben sizin evcil hayvanınız değilim bana şu diye hitap edemezsiniz, lütfen bana ismimle hitap edin" dedim.

Yanıtımın üzerine kendisi tekrar sağ elinin işaret parmağıyla beni göstermek suretiyle " alın şunu başımdan" dedi. Ben de aynı yanıtı tekrar vererek" hocam ben sizin evcil hayvanınız değilim bana şu diye hitap edemezsiniz, lütfen bana ismimle hitap edin" dedim. Kendisi üzerine oturduğu sandalyeden ayağa kalkarak adım ve soyadım olan Mehmet Korkmaz Sal’ı kendisine göre kısaltarak "mksal" gibi bir ifadede bulundu.

Ben ise yanıt olarak kendisine "hocam benim iki adım bir soyadım var Mehmet Korkmaz Sal arzu ettiğinizi kullanın ama lütfen bana ismimle hitap edin "dedim. Yani sadece ailemin müsasip gördüğü ,vatandaşı olmaktan şeref duyduğum Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kullanmama izin verdiği ve kullanmamın en doğal hakkım olan ismimi kullanmasını rica ettim.

Bu yanıtımın üzerine Eraydın Uysal İl Hakem Kurulunu Üyesi Oğuz Akar’ın yanına giderek “Ben bıktım bundan polisi ara Oğuz savcılığa vereceğim bunu ara polisi aramazsan kardeşim değilsin "diyerek bağırdı ve beni savcılığa vermekle tehdit etti. Arkasından o esnada antrenman sahasının başka bir noktasında bulunan İl Hakem Kurulu Başkanı İsmail Zeybek’e seslenerek “İsmail Bey bakar mısın buraya?” diyerek bağırarak benden koşarak uzaklaşmaya devam etti. Bir anda bana dönerek " mksal’mış s.ktir oradan, "senin yapacağın hakemliğin anasını s.keyim, pezevenk, hayvan herif 120 kilo olmuşsun "dana” diyerek bağırarak küfür etti ve hakaretlerde bulundu.

TFFHGD Bursa şube başkanı Özgür Uçak ve Oğuzhan Yaldız olayın daha fazla büyümesinin önüne geçmek amacıyla kendisinin koluna girerek ve ağzını kapatmaya çalıştı, Aşkın Değirmenci ise sırtından iterek bu olayın sona ermesini sağlamak amacıyla iyi niyet göstererek kendisini uzaklaştırmaya çalıştılar. Buna rağmen bana doğru dönerek tekrar 120 kilo olmuşsun şerefsiz diyerek hakaret tekrar etti ve üzerime doğru yürüdü.

Özgür Uçak ile Oğuzhan Yaldız’ın kolundan tutup ağzını tekrar kapatmaya çalışması ve Aşkın Değirmenci’nin sırtından destekleyerek uzaklaştırmaya çalışması ile oluşan üç kişilik bir ekip tarafından bir türlü kontrol edilemedi ve bir türlü sakinleştirilemedi.

Bu üçlünün çabaları esnasında bana bağırarak “İl hakem kurulu benim sana bundan maç vereni s.ksinler” diyerek atanmış bulunduğu makamı ve var olan yetki, görev ve sorumluluklarını aleyhimde bir biçimde kötüye kullanacağını 50’den fazla kişinin bulunduğu bir ortamda açıkça ve bağırarak beyan etti ve bu şekilde küfür, hakaret ve tehditlerini sürdürdü.

Daha sonra Eraydın Uysal kendisini sakinleştirmeye çalışan bu üç kişinin elinden kurtuldu ve kurtulduğu anda sendeleyerek yere düşme tehlikesi atlattı lakin gözü dönmüş bir şekilde bir yandan üzerime doğru koşarak tekrar fiili bir saldırı girişimi gerçekleştirdi bir yandan da 6 aydır hakemlik yapmıyorsun lan hayvan diyerek kanser hastası babamın hastalığı ve tedavi döneminde camiadan uzak kaldığımı bilmesine rağmen adeta yaşadığım sıkıntılı süreçle, çektiğim acılarla dalga geçerek aileme karşı olan sorumluluğumu yerine getirdiğim ve bu sebepten dolayı müsabakalarda görev alamadığım için beni suçladı.

Söz konusu eylem İl Hakem Kurulu Başkanı İsmail Zeybek tarafından görüldü ve kendisi Eraydın Uysal’a yönelik olarak “Eraydın hocam sakin ol” “Eraydın hocam lütfen yapma” şeklinde defalarca telkinde bulundu.

Bunun üzerine TFFHGD Bursa şube başkanı Özgür Uçak, Eraydın Uysal’ın daha fazla kötü bir sözde bulunmasını engellemek amacıyla ağzını kapattı Özgür Uçak ile Oğuzhan Yaldız olayın sona ermesini sağlamak amacıyla kendisinin koluna girerek, Aşkın Değirmenci ise sırtından iterek tesisin dışına doğru çıkartıldı. Eraydın Uysal’ın kendisinden alt makamda bulunan ve yaklaşık 40 yaş küçük olan şahsıma yaptığı hakaret, küfür ve fiili saldırı girişimi, mensubu olmaktan gurur duyduğum camiamın düzenlediği antrenman bitiminde, il hakemliği koşularını gerçekleştiren aday hakemlerin ve onların ailelerinin orada bulunduğu bir esnada gerçekleştiği için 50’den fazla kişi tarafından görüldü ve duyuldu.

Ben ise Eraydın Uysal’ın 50’den fazla kişinin içlerinde camia mensuplarımız ayrıca ailelerin, kadın, çocuk ve genç kızların bulunduğu kalabalık içerisinde ve antrenman sahamızda sergilediği kişilik haklarıma aykırı, şahsımı küçük düşürücü, onuruma, gururuma dokunan, Türk Futbolunun ve Türk Hakemliğinin onurunu zedeleyici bu söylem, eylem ve saldırı teşebbüsünden oluşan davranışlarını mensubu bulunduğum camianın ahlaki kuralları ve TFF’ye karşı olan sorumluluklarım gereği yerimden kıpırdamadan sadece izlemekle yetindim.

Kendisine karşı herhangi bir söylemim veya eylemim gerçekleşmemiştir. Bütün bu beyanlarım o esnada Gençlik Spor Bakanlığı Atıcılar Olimpik Atletizm Stadyumunda bulunan ve çalıştığı bilinen güvenlik kameralarından ve o esnada orada bulunan; Oğuz Akar, Aşkın Değirmenci, Erkan Konak, Özgür Uçak, Oğuzhan Yaldız, İsmail Zeybek, tarafından teyit edilebilir.
 
Söz konusu eylem o esnada pistte bulunan İl Hakem Kurulu Başkanı İsmail Zeybek tarafından görüldü lakin İsmail Zeybek ortalık sakinleştiğinden sonra bile bana kendisi ile iletişim kurma fırsatı tanımadı. İsmail Zeybek ayakta durarak beklediğim alana geldi ve yanımda bulunan İl Hakem Kurulu Üyesi Oğuz Akar’a aday hakemlerin koşularında başarısız olan olup olmadığını sordu.

Konuşmaları bitince ben de vücudumu kendisine döndürerek konuyla ilgili nasıl bir prosedür izlememiz gerektiğini soracaktım fakat kendisi beni görünce kafasını çevirerek benden uzaklaştı ve Eraydın Uysal’ın şahsıma yönelik olarak bu kadar kalabalık bir ortamda gerçekleştirdiği, ailelerin, kadın ve çocukların önünde yaşanan Futbol camiasını küçük düşüren, hakemlik onuruna zarar veren kişilik haklarımı hiçe sayan bu davranışları hususunda herhangi bir görüşmemiz gerçekleşmedi.

Onun yerine aynı gece TFFHGD BURSA Şubesi
resmi sitesinde İl Hakem Kurulu Üyesine karşı sergilediğim disiplinsiz söz ve davranışlara istinaden 3 iş günü içerisinde savunmamın istendiğine dair bir tebliğde bulunuldu. Yaşanılan süreçten yola çıkılarak hangi İl Hakem Kurulu üyesi olduğu tahmin edilebilse de yapılan tebliğde hangi İl Hakem Kurulu Üyesine karşı nasıl bir disiplinsiz söz ve davranışta bulunmuş olduğum iddiası açıkça belirtilmedi.

Olay esnasında Eraydın Uysal’ın Oğuz Akar’a şahsımı kastederek “Bıktım artık ben bundan” ifadesinin ve İl Hakem Kurulunun savunmamın talep etmesi üzerine ben de sizlere söz konusu İl Hakem Kurulu üyesi Eraydın Uysal ile aramızda 2018 yılı içerisinde dört farklı günde gerçekleşen beş telefon görüşmesinin gerçekleştiği tarih ve süre dökümleri ile birlikte o görüşmeleri yapmaktaki haklı sebeplerimi ek belge olarak Hakem İşlerine sundum.

02.02.2018 tarihindeki görüşmemize dayanak olarak gösterdiğim rahatsızlığım gerekçesiyle o haftaki müsabakalarda görev alamadığım  kendisine sağlık durumumla ilgili daha sonra İl Hakem Kurulu’na teslim ettiğim raporu aldığımı bildirmek için yapmış olduğum iki aramanın ispatı olan belge mevcuttur.

23.02.2018 tarihindeki görüşmemiz ise şahsıma ait İstanbul’da bulunan şirketime dair yaşadığım bir problem doğrultusunda acilen İstanbul’a gitmem gerektiği ve kendisini bu yüzden haberdar ettiğim için gerçekleşmiş olup ekte gidiş ve dönüşüme ait otobüs biletlerim ve şirketimin vergi levhası mevcuttur.

23.03.2018 tarihindeki görüşmemiz ise Bursa iline naklimi aldırdığım zaman müsabakalarda görev alabilmek hususunda neleri yapmam gerektiğini sorduğumda öne sürdüğü düzenli olarak antrenman ve eğitim yükümlülüklerimi yerine getirmiş olduğumu lakin görev alamadığım için gerçekleşmiştir.

06.04.2018 tarihindeki görüşmemiz ise tıpkı 23.03.2018 tarihindeki görüşmedeki sebeple olup bir gece önce gerçekleştirilen Klasmana Aday Hakemler atletik testi olan (6X40-40X75) testini başarıyla koştuğum antrenman katılımımda bir eksik bulunmadığı yükümlülüklerimi eksiksiz olarak yerine getirmeme rağmen iki hafta önce olduğu gibi görevimin olmadığı ve bu sürecin çok yakın olmasına istinaden takdir hakkı İl Hakem Kurulu’nda saklı kalmak koşuluyla sistemimde veya şahsımda düzeltilmesi gereken bir yanlışlık veya hata olup olmadığını öğrenmek var ise kendime çeki düzen vermek amacıylaydı. Eraydın Uysal bu görüşmede ise İl Hakem Kurulu Hakem Atama Sorumlusu olmasına rağmen İl Hakem Kuruluna başvur gibi bir yanıt vererek telefonu kapatmıştır.
 
Eraydın Uysal’ın antrenmanlara katılım oranı düşük olduğu için yukarıda tarih ve gerekçelerini belirttiğim görüşmelerimizden başka herhangi bir görüşmemiz gerçekleşmemiş olup kendisine karşı makamı ve yaşından dolayı her zaman gereken saygıyı göstermiş bulunmaktayım.

Ben söz konusu İl Hakem Kurulu Üyesi olan Eraydın Uysal ile olan ast üst ilişkimde her daim camiamıza yakışan saygınlığın olmasına özen gösterdim ve kendisine olan saygımı korudum. Eraydın Uysal babamın sağlık durumunu bilmesine rağmen altı aydır yoktun iddiasında bulunmuştur.

Ayrıca kendisi yaşadığım sıkıntılı, stresli ve acılı süreçte hareket imkanımın kısıtlanmış olmasının neticesinde almış olduğum birkaç kiloya istinaden abartılı rakamlar telaffuz etmek suretiyle hakaretlerde bulunup benim toplum içinde küçük düşmeme ve gururumun kırılmasına neden olurken bu sezon İl Hakem Kurulu’nun düzenlemiş olduğu 2 adet Cooper testinde 2800 metre koşu sonucum ve 1 defa gerçekleştirilen Klasmana Aday Hakemler atletik testi olan (6X40-40X75) testinde ihtar dahi almadan başarıyla tamamlamış olduğumu biliyordu. Bu koşulara ait sonuçlar İl Hakem Kurulu tarafından tutulmuştur.

Ben de kendisi ile herhangi bir husumetim bulunmayan ve kendisine olan saygımı her zaman muhafaza etmiş bulunduğum Eraydın Uysal’ın hangi gerekçe ile gerçekleştirdiğini anlamadığım lakin toplum içinde benim şahsıma yaptığı, etrafta bulunan kişiler tarafından güçlükle engellenen ve üç kişi tarafından dahi bir türlü kontrol edilip durdurulamayan fiili saldırı teşebbüsüne, kişilik haklarıma aykırı davranışlarına, şahsıma etmiş olduğu küfürlere ve hakaretlere istinaden T.C. Bursa Cumhuriyet Başsavcılığına 2018/34648 numaralı CBS Soruşturma Dosyası ile başvuruda bulundum.

Bilgilerinize arz ederim.
 
Saygılarımla Mehmet Korkmaz Sal İl Hakemi-29140

 


 
 
 
 
 
 
 
    

Etiketler:

YORUMLAR

serdar alp
Sakarya TFFHGD olağanüstü seçim için 93 imza toplandı ama yönetim kurulu ve başkan ÖZGÜR AYGÜN seçim yapmamak için elinden gelen her şeyi yapıyor (hazirun toplam 124 kişi) Yeni dernek binasının yapımında emekleri olan başkan ve bu süreçte kenetlenen sakarya hakem camiasını son getirdikleri nokta içler acısı. Mali ve idari konularda bazı iddialar var ve başkan ÖZGÜR AYGÜN denetleme kurulunun gelip kendilerini aklayacağını söyledi. Aklanacağından bu kadar emin olmasına rağmen iddialarla ilgili hakemlere-gözlemcilere 45 gündür neden bir açıklama yapmadı? Abdurrahman Arıcı başkanımıza şunu söylemek isterim, bazı şeyler kılıfına uydurulmuş olabilir, Abdurrahman Başkanımız bazı konularda yanlış yönlendiriliyor. Sakarya Hakem ve Gözlemcilerini toplayıp tüm mali ve idari uygulamaları anlatması gerçeği su üstüne çıkartacaktır. Denetleme kurulu evrak üstünde onay verebilir ama uygulamada farklılıklar olabilir! 2 ay önce tek listeyle desteklenen ÖZGÜR AYGÜN neden seçim yapmaktan çekiniyor? kendi yönetim kurulundaki bir şahıs (genel sekreter) mahkemeye dava açarak yapılan uygulamaları adliyeye taşıdı, bu yönetim kurulu üyesinin 2015-2018 idari-mali uygulamaları gördükten sonra başkandan açıklama yapmasını istediği fakat başkanın sürekli oyalama-öteleme taktiği yaparak olayı ört-bas etmeye çalıştığı ve sonunda da bu yönetim kurulu üyesinin istifası-ihracı için her yol denendiğini bilmenizi isterim. 2015-2018 dönemine ait Dernek karar defterindeki bazı kararların açıklamaları yapılmalıdır. Hesap hareketlerinin de. Cüneyt Çakır Hocamıza 2012 yılında yapılan bir hakaretten dolayı İHRAÇ edilen kişiyi 2018 genel kurulunda affettirildiğinin bir açıklaması olmalı ve Abdurrahman Başkanımızın bu olaydan haberi olmadığı eğer olsaydı buna musade etmeyeceğine eminim.
24 Nisan 2018 Salı 16:07
Fahri VAR
sene 2008.2.Lig Zeytinburnu-Güngören maçı.gözlemci eraydın uysal.çok kritik maçı diğer izliyenler ve otoriritelere göre mükemmel yönetmeme rağmen; istanbulda il hakem kurulu üyesi olan babamla ters düşen dönemin gözlemci ve temsilci kurulu üyesinin telkiniyle haketmiyceğim ve bütün herkesin şok olduğu bir not vermiştir.maç sonu Değerlendirmesi çok komik ve talimatlara aykırı kuraLLARDAN BİHABER ŞEKİLDEDİR.16 senelik hakemlik hayatımda 2 defa gözlemciliğimi yapmış ve gerek yorumları,gerek hakeme yaklaşımı ile negatif ve önyargılı tutum içerisinde olduğunu ayan beyan sergilemekten kaçınmamıştır..her Devrin Adamı olmayıda gördüğüm kadarıyla becermiştir.Gerçekten Yazık...Gencecik çınar gibi bir delikanlı kardeşimize burada anlatılan tavır ve tutum bir hocaya bir gözlemciye bir il hakem kurulu başkanvekiline yakışıyor mu?yüreğim sızladı.Acilen görevden alınmalı.
24 Nisan 2018 Salı 10:25
Bahtiyar Durmaz
Eraydin Uysal döneminde 5 yil hakemlik yaptim adi gecen kisi ben olsam bile buna inanırdım ancak eraydin uysal in bildigi bir sey yoksa boyle davranmaz yazida dikkatimi çeken sürekli ozgur ucak oguzhan yaldiz ve aşkın degirmencinin oldugu bolumlerdeki koruma cabalari ve eraydin uysal oguz akar kinayeleri burnuma eraydin uysal ismail zeybek ve oguz akar a sanki kumpas kurulmaya çalışılıyor gibi geldi
23 Nisan 2018 Pazartesi 22:37
Sermet Toktaş
Karşı tarafıda dinleyip yorum yapmak daha iyi olur.Karşı tarafıda arayıp bir söz hakkı vermek lazım . Herkesin soğuk kanlı olması gerekir. sermet toktaş Adıyaman
23 Nisan 2018 Pazartesi 20:08
Paşa OĞLAN
Bu İHK başkanları her ilde ayni kendilerini kral saniyorlar galiba ama unutmasinlar ki ALLAH in adaleti var Mehmet Korkmaz Sal kardeşimin sonuna kadar yanindayiz herkes edepli olacak kim olursa olsun bende Konyada görev yapan bir il hakemi olarak Konyada da IHK baskani ve Uyesi Ali KARAKÖSE denen sahislarda ayni kendilerini bir halt saniyorlar ve tehdit ediliyoruz mac vermeyiz diye ama ne yaparlarsa yapsinlar Allah herkese hakettigini verecektir.
23 Nisan 2018 Pazartesi 17:19

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ