" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 54.82.99.169
Online Ziyaretçi: 7
Bugün Toplam: 1829
Dün Toplam: 5821
Genel Toplam: 15824840
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

CÜNEYT ÇAKIR'A İSTANBUL'DA COŞKULU KARŞILAMA

Tarih:

17 Temmuz 2018 Salı 23:12

Okunma:

2262

Yorum:

0     Yorum Yaz

CÜNEYT ÇAKIR'A İSTANBUL'DA COŞKULU KARŞILAMA

CÜNEYT ÇAKIR'A İSTANBUL'DA COŞKULU KARŞILAMA
Rusya’da düzenlenen 2018 FIFA Dünya Kupası’nda yarı final yöneterek bir kez daha İstanbul ve Türk hakemliğinin gururu olan FIFA kokartlı hakemimiz Cüneyt ÇAKIR ve yardımcı hakemlerimiz Bahattin DURAN ile Tarık ONGUN, Türkiye’ye döndü.
Dünya Kupası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek dünyanın takdirini kazanan Çakır ve ekibini Atatürk Havalimanı’nda çok sayıda hakem, gözlemci ve basın mensubu karşıladı.
Havalimanında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan FIFA Çakır, Dünya Kupası’nın kendileri için çok önemli bir turnuva olduğunu vurgulayarak “Orada ülkemizi temsil ediyorduk. İkinci kez üst üste Dünya Kupası’nda görev yaptık. İki dünya kupasında da yarı final yöneterek ülkemizi, bayrağımızı en iyi şekilde temsil ettiğimiz inanıyorum. Bizim için dua eden herkese teşekkür ederim.“ dedi. Türk hakemliğini bu seviyede temsil etmenin kendileri için bir gurur kaynağı olduğunu ifade eden Çakır, “Bundan sonra da çalışmalarımızı arttırarak devam edeceğiz. İnşallah bundan sonraki turnuvalarda final maçlarında görev almaya çalışacağız.” şeklinde konuştu.

Açıklamaların ardından kendilerini bekleyen genç hakem ve gözlemcilerle sohbet eden, hatıra fotoğrafları Cüneyt ÇAKIR ve ekibine havalimanındaki vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

Çakır, "Keşke milli takımımız da orada olsaydı, birlikte mücadele etseydik. İki kere üst üste Dünya Kupası'na katıldık. İkisinde de yarı final seviyesine kadar geldik. Bu, Türk hakemliği ve Türk futbolu adına muhteşem bir duygu. Bundan sonra yapacaklarımız için de çok önemli bir gösterge. Bizim hedeflerimiz bitmez. Biraz dinlenip 2 yıllık hedefler kuracağız. İnşallah önümüzde 2020 Avrupa Şampiyonası var. Oraya gitmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız." diye konuştu.
Dünya Kupası'nda final yönetmenin sadece performansa bağlı olmadığını vurgulayan Çakır, şöyle devam etti: "Yarı finali duyunca çok mutlu olduk. Yarı finalle rüyamızı gerçekleştirdik. Tarık Ongun ve Bahattin Duran, benim gözümde dünyanın en iyi yardımcı hakemleri. En büyük özellikleri çok çalışmak ve asla pes etmemek. Eminim önümüzdeki bütün hedeflerimize birlikte ulaşacağız. Herhalde bir hakem takımı için bundan daha büyük bir gurur yoktur. Buraya gelen herkese çok teşekkür ediyoruz."
Cüneyt Çakır, Video Yardımcı Hakem (VAR) uygulamasıyla ilgili ise "Pozitif anlamda çok bariz farklar yaşandı. Gerek oyuncu davranışları gerekse adaletin sağlanması ve doğru kararlar verilmesi açısından bence çok iyi bir Dünya Kupası oldu. Uygulama, ülkemizde de pozitif olarak yansıyacak ve topun oyunda kalma süresi artacak, diye düşünüyorum." ifadelerini kullandı.
Yardımcı hakemlerden Tarık Ongun da "Biz de Bahattin'le dünyanın en iyi hakemine yardımcılık yapmaktan çok mutluyuz. Yaklaşık 10 yıldır birlikte 200'ün üstünde maç yönettik. Birkaç yıl daha yapacak işimiz var." değerlendirmesinde bulundu.
Bahattin Duran ise "Çok büyük, çok onur verici bir maceraydı. Aramızda da konuştuk. 2014 ve 2018 yarı finali. 2014'te yarı finale kalan takımların hiçbiri 2018'de yarı finale kalamadı ama Türk hakem takımı oradaydı. Bu bizim için büyük mutluluk. Türkiye ve Türk hakemliği için çok mutluyuz." şeklinde görüş belirtti.
FIFA kokartlı hakemimiz Cüneyt ÇAKIR, yardımcıları Bahattin DURAN ve Tarık ONGUN’la birlikte 2018 FIFA Dünya Kupası’nda Fas – İran ve Arjantin – Nijerya grup karşılaşmaları ile Hırvatistan – İngiltere yarı final müsabakasını başarıyla yönetmişti. Tecrübeli hakemimiz ayrıca yine grup aşamasındaki Rusya – Mısır müsabakasında ise 4. Hakem olarak görev yapmıştı.

Üst üste ikinci kez Dünya Kupası’nda yarı final yönetme başarısı göstererek bir kez daha Türk hakemliğinin gururu olan Cüneyt Çakır ve ekibini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. 
Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ