" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 18.207.108.191
Online Ziyaretçi: 10
Bugün Toplam: 5959
Dün Toplam: 8925
Genel Toplam: 18730992
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

DENİZ ÇOBAN BIRAKMALI MI?

Tarih:

29 Eylül 2015 Salı 13:01

Okunma:

7566

Yorum:

0     Yorum Yaz

DENİZ ÇOBAN BIRAKMALI MI?

DENİZ ÇOBAN BIRAKMALI MI?
"Türk hakemliğinde çok ilginç ilkleri gördük ve duyduk. Deniz Çoban da spor kamuoyuna yaptığı bir açıklamayla bir ilke imza attı.

MHK Deniz Çobanı Kasımpaşa-Çaykur Rize maçına verdi. Çoban maç esnasında çok kritik kararlar verdi.
Kasımpaşa-Rize maçı sonrası yayıncı kuruluş ekranına çıkıp özür diledi.
Çoban, “Soyunma odasına girdiğinde Rıza Çalımbay yanına geldi ve penaltı pozisyonunu bir kez daha izlemesini rica etti.

Çoban, maçı izledi ve şu konuşmayı yaptı; Kasımpaşa aleyhine verdiğim penaltının, penaltı ile alakası olmadığını gördüm. Böyle penaltı olmaz. Rize’ye gösterdiğim 2. kırmızı kart da doğru değildi.

Maçı katlettim. İnanılmaz üzüldüm. Bittim. Kahroldum” dedi ve şöyle devam etti: “Nasıl böyle bir hata yaparım ben. Bu işler bu kadar basit mi! Kulüpler milyonlarca lira para yatırıyor. Milyonlarca insan takımlarını destekliyor. Bizlere de her türlü imkan sağlanıyor. Sonra da ben çıkıyorum, böyle hatalar yapıyorum. Olur mu böyle şey... Vicdanen büyük rahatsızlık duyduğum için kameraların karşısına geçtim. Öyle ki yardımcı hakem arkadaşlarım bile canlı yayına çıkacağımdan habersizdi.”
Maç sonrası 23.00 uçağı ile Konya’ya dönen Çoban, “MHK’nin güvenini boşa çıkardığım için ayrıca üzgünüm. Kuddusi Müftüoğlu pırıl pırıl bir yöneticimiz. Bacak kadar halimi bilir. Kendisini mahcup ettim. Ekran önüne hiç kimsenin isteği ile değil, kendi irademle çıktım. Ne söylediğimi tam hatırlamıyorum ama bilinçli olarak çıktım. Maç sonrası sadece eşimle konuştum” dedi.
Çoban “Hakemliği bırakacak mısınız” sorumuzu ise “Artık ne olur, hakkımda ne karar verilir bilemem. Karışık duygular içindeyim. Ailem benim her şeyim. Ailem ile konuşmadan bir karar alamam” diye yanıtladı.
 
Bir yorum
Deniz Çoban temiz bir Anadolu çocuğu. Bazıları gibi kafasında 40 tilki dolaşmaz. Çok üst düzey bir hakem olamadı.  Maç sonunda 'hata yaptım' diyerek bütün futbol kamuoyundan özür dilemesi bir erdemliliktir.

Konuşmalarında da bitişin sinyalini verdi. Bu saatten sonra kimseye bir şey sormasına gerek yok. Verecek bir dilekçe ve hakemliği bırakacak. İşte o zaman hata yaptı ve hakemliği bıraktı diyecekler ve tarihe geçecek. Yok devam ederse çıktığı maçlarda hata yaparsa kamuoyu onu dilinde oyuncak yapar. Her hata yapan hakem de bırakacak olursa hakem camiası yandı. O zaman maç yönetecek hakem bulunmaz. Ama Deniz yolun sonuna gelmiş.

Daha önce Serdar Çakman da küfür edildi diye hakemliği bırakmıştı. Çok kişi ona hadi sende şov yapıyorsun her maçta küfür var ilk defa mı küfür yiyorsun diyenler oldu. O gündem oldu ama suni gündem. Deniz Çoban sana tarihi bir fırsat geldi. Hata yaptın ve bırakırsan 100 sene sonra seni hatırlarlar ve konuşulursun. Yok devam edersen ve de bir hatanda seni yerle bir ederler. "KARAR KENDİSİNİN"
 
    

Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ