" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 3.237.94.109
Online Ziyaretçi: 17
Bugün Toplam: 4121
Dün Toplam: 7947
Genel Toplam: 19136497
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

ENGİN ÇIRAKOĞLU TÜMGENERAL OLDU

Tarih:

28 Temmuz 2020 Salı 12:53

Okunma:

6224

Yorum:

0     Yorum Yaz

ENGİN ÇIRAKOĞLU TÜMGENERAL OLDU

ENGİN ÇIRAKOĞLU TÜMGENERAL OLDU
TFF’nin ilk defa uygulamaya koyduğu İlk 32 diye tabir edilen Üst klasman Yardımcı hakemliğe Türkiye genelinden 32 yardımcı hakem seçilmişti. İşte bunlardan biri de Engin Çırakoğlu idi.
Hakemlikte kurs arkadaşım can yoldaşım Engin Çırakoğlu’nu yazmak, onu en iyi tanıyanlardan biri olarak tabii ki bana düşer.

Engin Çırakoğlu ile hakemliğe başladığımızda kendimize bir hedef koyduk. Dedik ki; Hedefimiz Süper Lig. İkimizde kısa sürede hedefimize ulaştık.

Engin Çırakoğlu o zamanlar astsubaydı. Dışarıdan üniversite okudu yetmedi bir başka üniversiteye kaydoldu. Peşpeşe iki üniversite bitirdi. Üniversite bitiren astsubaylara subaylığa geçiş sınavı yapıldı. Toplamda 2 kişi subay oldu. Bunun ilk sırasında yine Engin Çırakoğlu vardı.

Başarılarını çekemeyen Fetöcüler  ona bir kumpas kurarak 26 ay hapis yatmasına sebep oldular. O hukuka olan inancını asla kaybetmedi. Tertemiz olduğu ortaya çıkınca albaylıktan Tuğgeneralliğe terfi etti.

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi (2020/374) 10 ve 11inci maddeleri gereği Tuğgenerallikten Tümgeneralliğe terfi etti ve Astsubaylıktan tümgeneralliğe yükselen ilk isim olarak tarihe geçti.

Engin Çırakoğlu, çok iyi bir aile babasıdır. 3 kızına da okuttu. İkisi üniversite bitirdi diğeri ise üniversitede okuyor.

Azmin zaferinin kitabını yazanlar arasına Engin Çırakoğlu’da katıldı. Kendisini tebrik ediyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz. 


Etiketler:

YORUMLAR

Aydın Alper TAŞKAN
Ankara hakemlik yıllarimdan tanıdığım Degerli ağabeyim komutanım meslektaşımın Allah yolunu bahtını açık etsin başarılar dilerim
28 Temmuz 2020 Salı 18:49

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ