" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 34.231.109.238
Online Ziyaretçi: 8
Bugün Toplam: 6408
Dün Toplam: 9899
Genel Toplam: 18394495
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

GENEL MERKEZ DE -10 DERECEDE YÜRÜDÜ!

Tarih:

05 Ocak 2020 Pazar 22:19

Okunma:

1004

Yorum:

0     Yorum Yaz

GENEL MERKEZ DE -10 DERECEDE YÜRÜDÜ!

GENEL MERKEZ DE -10 DERECEDE YÜRÜDÜ!
Allahüekber Dağları’nda donarak şehit olan Mehmetçikler 105. yılında anıldı. 10 binlerce kişi meşalelerle yürüyüş yaptı. Kardan heykellerin açılışına bakanlar Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Bekir Pakdemirli, TFFHGD Genel Başkanı Dr.Abdurrahman Arıcı ve yönetim kurulu da katıldı.
 
Sarıkamış Harekatı'nın 105'inci yıl anma etkinlikleri kapsamında Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki Kazım Karabekir Paşa Camisi'nde şehitler için önceki gece Mevlid-i Şerif programı düzenlendi. Cami çıkışında binlerce vatandaş, ellerinde Türk bayrakları ve meşalelerle Sarıkamış 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda toplandı. Meydanda oluşturulan platformda şiir dinletisi ve ilahilerin ardından Erzurum Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı yürüyüş öncesi türküler seslendirdi. Hava sıcaklığının sıfırın altında 10 dereceye düştüğü Sarıkamış'ta kar yağışı altında 10 bini aşkın vatandaş 3 kilometre yürüyerek Yukarı Sarıkamış Şehitliği'ne geldi. Vatandaşlar, şehitlikte hazır bekletilen "Ruhunuz Şad Olsun" yazısını ellerindeki meşalelerle ateşledi. İşte bu yü
ENGELLERİ AŞACAĞIZ
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu burada yaptığı konuşmada, "Fedakarlık ruhunu, bu vefakarlığı hissetmek çok anlamlı. Bizlerin önüne ne engel koyarlarsa koysunlar, bugün aştığımız gibi yine aşacağız. Tüm dünyaya adaletimiz, merhametimiz, hukuk anlayışımız ve vefamızla ders vermeye devam edeceğiz" dedi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de "Asırlar boyu Türk milleti hiç kimsenin boyunduruğu altında kalmadı, yaşamadı. Bazı işgaller olmuş olabilir ama hiç bir zaman boyunduruğu altında yaşamamış. Burada amaç o ruhu devam ettirmek" diye konuştu.
TFHGD Genel Başkanı Dr. Abdurrahman Arıcı'da yaptığı kısa konuşmada;  Osmanlı Devleti tarihinin en acı olaylarından biri olan Sarıkamış Harekatı'nın 105'nci yıl dönümünde hayatını kaybeden kahraman askerleri bir kez daha anmak için Genel Merkez yöneticileriyle, Ardahan dernek yönetimi, ve İHK, Iğdır ve Ağrı dernekleri olarak buradayız. Ruhları şadolsun dedi.
    


Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ