" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 34.231.109.238
Online Ziyaretçi: 8
Bugün Toplam: 7711
Dün Toplam: 9899
Genel Toplam: 18395797
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

GENEL MERKEZ'DEN MÜTHİŞ HAMLE!

Tarih:

17 Haziran 2020 Çarşamba 19:00

Okunma:

6494

Yorum:

0     Yorum Yaz

GENEL MERKEZ'DEN MÜTHİŞ HAMLE!

GENEL MERKEZ'DEN MÜTHİŞ HAMLE!
TFFHGD Genel Merkezi “ durdu durdu turnayı gözünden vurdu”

TFFHGD Genel merkezi Ankara'nın Balgat muhitinde Yelken Plaza'dan akıllı ofis satın aldı. 
Uzun yıllardan beri faaliyet gösteren Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği kuruluş tarihi olan 1989 kuruldu. Belirli bir süre kirada durduktan sonra Eskişehir’de 2 odalı ufak bir yerde faaliyet gösteriyordu.

Daha sonra Genel Başkan Dr. Abdurrahman Arıcı’nın girişimleri sonucu zamanın federasyon başkanı Yıldırım Demirören’nin onayı ile  herhangi bir kira bedeli ödemeden Ankara Balgat’ta bulunan TFF binasında faaliyetlerini sürdürmeye başladı.
TFFHGD, 3 siyasi partinin dışında Türkiye geneli 81 vilayette örgütlenen ender sivil toplum kuruluşlardan biridir.

Genel Başkan Dr. Abdurrahman Arıcı ve arkadaşları, Ankara’da genel merkezin tapusu kendine bir yer alınması konusunu masaya yatırdılar ve oy birliği ile bu karar alındı.
Yetki Genel Başkan Dr. Abdurrahman Arıcı’daydı.

Arıcı, bu konuda hep büyük düşündü.  Ankara’nın en güzel yerlerinden biri olan Balgat’ta ve muhitin en gözde plazalarından biri olan Yelken Plaza’da 19.katı 844 bin liraya anlaştı ve bugün tapusunu aldı.

Haber ulaşır ulaşmaz hemen araştırmaya girdik.
Yerin konumu nedir?
Fiyatı nedir?
Binanın tasarımı nedir?

Yelken Plaza,  Ankara'nın iş ve ticaret merkezi olarak gelişen Konya - Samsun Yolu üzerinde yer alan proje 8.118 m2 'lik bir alanda ofisler ve mağazalardan oluşmaktadır.
Edindiğimiz bilgilere göre fiyatı da diğer ofislerden çok daha ucuzdur. Belediye rayiç bedeli 1 milyon 102.000 olarak gözükmektedir. Hiçbir zaman mal sahipleri rayiç bedel ile satmazlar.
Yapının, Konya- Samsun Yolu üzerinde her iki yönden yaklaşımda simgesel bir etki oluşturması hedeflenmiş, bulunduğu konumda Ankara silüetine sunacağı etki ana tasarım kriteri olmuştur. Bu yaklaşımla tasarlanan yapı, çevresindeki konut dokusundan kendini ayrıştırmakla beraber çok katlı ofis yapılarından da farklılaşarak kendi özgün varlığını ortaya koymaktadır. Mağazalar firma bünyesinde muhafaza edilerek seçkin markalara kiralandığı gözükmektedir. Bu plazada Halter, tekvando ve kayak federasyonları da kiracı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.
Kimler Genel Başkanlık yaptı?
Sırasıyla, Yusuf Namoğlu (Kurucu genel başkan), Oğuz Sarvan, Ahmet Çakar, Serdar Çakır, Metin Tokat, Mustafa Çulcu, Selçuk Dereli ve Dr. Abdurrahman Arıcı genel başkanlık yaptı.  

Dr. Abdurrahman Arıcı ise 3 dönemdir genel başkan olarak devam etmektedir.


Ankara’nın en prestijli plazalarından olan Yelken Plaza’dan yer alması tarihi bir olaydır. Bu hakemlere yakışır bir yerdir. Hep söylüyoruz hep yazıyoruz, hakem camiasına her kim bir çivi çakmış ise başımızın üstünde yeri vardır.
Bu bağlamda Başkan Arıcı, kişisel kariyerini kullanarak hakem camiasına güzel bir mekan kazandırmıştır.

Kendisini ve yönetim kurulu arkadaşlarını tebrik ediyorum. Bu ekip tarihe adını altın harflerle yazdırmıştır. Öyle küçümsenecek bir durum değildir.

  

Etiketler:

YORUMLAR

KAZIM AKÇAY
TÜM HAKEM SPOR CAMİASINA ALLAH HAYIRLI EYLESİN
22 Haziran 2020 Pazartesi 14:12
FERZENDE EMRE
TFFHGD GENELMERKEZ BİNASININ KAZANDIRILMASINDA YOĞUN ÇABA SARF EDEN BAŞTA DR. ABDURRAHMAN ARICI OLMAK ÜZERE YÖNETİM KURULUNU VE EMEĞİ GEÇEN TÜM DOSTLARI TEBRİK EDERİM.
22 Haziran 2020 Pazartesi 12:22
Alp Eren
Ercan Hocam.. Benim aklıma bazı deli sorular geliyor. 1- Genel Merkez bu kadar parayı nereden buldu ? 2- Bu yatırımın bedelini hakemlerin üzerine mi yıkacaklar ? 3- İl hakemlerine yıllardır maç başı ücretlerine zam yapmayıp, hakemlerine sahip çıkmayan Genel Merkez, bu yatırımı yapmak zorunda mıydı ? 4- Genel Merkez almış olduğu bu gayrimenkulu hakemlerin hangi yararına kullanacak ? Kendi koltuklarını daha rahat mı ettirecekler ? 5- Son sorum şu olacak.. Acaba Genel Merkez il hakemlerin sorunlarına ne zaman el atacak ? yapılan küçükleri dağ gibi gösterip çok şey yaptıklarını ballandıra ballandıra anlatıp da herkesi kandırmayı artık bırakmalı.. İl hakemleri yükselmeyi umut ettiğinden kimse sesini çıkaramıyor maalesef.
20 Haziran 2020 Cumartesi 00:42
hidayetbeyaz
TÜRKİYEYİ temsil eden hakemlere yakışır bir mekan oldu emği gecenlere teşekür ederim. vatandaş olarak tebrik ederim .Geç bile kalımış
19 Haziran 2020 Cuma 11:46
Mehmet Saim Ulutan
Derneğe daha yeni yer almışlar, kaç senedir niye beklemişler. Gerçi geçde olsa çok iyi bir iş yapmışlar amma ?..!.. Ankara ' daki Meşrutiyet cad. Karanfil sokak No : 30 / 14 ' te Türkiye Futbol hakemleri derneğinin çok lüks ve geniş dairesi var. Çok az bir üyesi olmasına rağmen. Ayrıca başında FAAL kelimesi bulunan dernek, yıllarca Aidat, Vize ve bağış yapan, Haksızlık kokan 60 yaş ve 65 yaş nedeniyle dernekten uzaklaştırılan hakem hocalarının ömür boyu serbest giriş kartlarının eskisi gibi geçerli olmasını sayın Abdurrahman Arıcı, Mehmet Baykan beyle görüşüp niye sağlamıyor. Hiçbir neden kalmadığına göre devletin kanunla verdiği ömür boyu serbest giriş kartları geçerli olmalıdır. Ben çok iyi araştırdım, her şey hakem hocalarının lehine, dernek spor hizmetler Genel müdürlüğünü dava etse % 100 kazanır. Sevgi ve saygılarımla.
18 Haziran 2020 Perşembe 14:07

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ