" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 34.238.189.171
Online Ziyaretçi: 14
Bugün Toplam: 2511
Dün Toplam: 4539
Genel Toplam: 16534503
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

GENEL MERKEZ'DEN SAĞDUYU DAVETİ

Tarih:

08 Mart 2019 Cuma 22:20

Okunma:

1141

Yorum:

0     Yorum Yaz

GENEL MERKEZ'DEN SAĞDUYU DAVETİ

GENEL MERKEZ'DEN  SAĞDUYU DAVETİ
TFFHGD Genel Merkez Yönetim Kurulu bir basın açıklaması yaparak futbolumuzun tüm paydaşlarını sağduyuya davet ettiler. Son günlerde bazı basın yayın organlarında geçtiğimiz hafta oynanan Evkur Yeni Malatyaspor – Medipol Başakşehir müsabakası sonrası hakemlerimiz Fırat Aydınus ile Yusuf Bozdoğan arasında hakem odasında yaşandığı iddia edilen tartışmaya yönelik aile içi olayı büyütüp daha farklı mecralara çekmeye çalışan ifadelerle karşılaşmaktayız.
Yıllarca futbol sahalarında kader birliği yapıp, iyi kötü zamanları, zor anları birlikte yaşayan arkadaşlarımızın aile ortamında yaşanılması istenmeyen, her takımın yaşayabileceği bu tür tartışmalar, müsabaka stresi sonucu ortaya çıkan bu durumun büyütülerek hakemler arasında tartışmaların olduğu algısı camiamıza zarar vermekte, hepimizi üzmektedir. Karşılıklı anlayış ve sükûnetle kısa zaman diliminde çözülecek bir durumun büyütülmesinin hiç kimseye faydasının olmayacağı aşikardır. Bu düşüncülerle yaşandığı iddia edilen durum ve sonrasında yapılan abartılı haberle ilgili üzüntülerimizi belirtirken, futbolumuzun tüm paydaşlarını sağduyuya davet ederiz…
T.F.F.H.G.D. GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

Genel Merkez bu basın açıklamasını neden yaptı?
 
Spor Toto Süper Lig'de Evkur Yeni Malatyaspor ile Medipol Başakşehir arasında oynanan maçta hakemler kavga etti. Karşılaşmayı yöneten Fırat Aydınus ile yardımcısı Yusuf Bozdoğan soyunma odasında sert bir tartışma yaşadı. Olaya TFF el koydu.
Fırat Aydınus ile yardımcısı Yusuf Bozdoğan karşılaşmada yaşanan bir pozisyon nedeniyle soyunma odasında münakaşaya girdi. Bağırışları duyan maçın temsilcisi, haziran ayına kadar Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanlığı'na vekalet eden Hüsnü Güreli’ye telefonla haber verdi.
Güreli, kendilerine yazılı rapor sunulmasını istedi. Merkez Hakem Kurulu (MHK) da maçın tüm hakemlerinden ve gözlemcisinden yazılı savunma talep etti.
MHK, savunmaları Hukuk Müşavirliği’ne gönderecek. Hakem konuşmalarının olduğu "VAR" kayıtlarının da inceleneceği ifade ediliyor.
MHK, Fırat Aydınus’a bu hafta sonu oynanacak maçlarda görev vermedi.
TFF" Fırat Aydınus, Yeni Malatyaspor - Başakşehir maçı içinde ve sonrasında futbol camiasını küçük düşürecek tutum ve davranışlar sergilemesi suretiyle nedeniyle Merkez Hakem Kurulu Talimatının 38. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir" bu açıklamayı yaptı.
    

Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ