" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 100.24.113.182
Online Ziyaretçi: 7
Bugün Toplam: 5602
Dün Toplam: 14653
Genel Toplam: 19838072
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

HAKEM CAMİASINDAN EN SICAK HABERLER

Tarih:

04 Kasım 2020 Çarşamba 10:45

Okunma:

7154

Yorum:

0     Yorum Yaz

HAKEM CAMİASINDAN EN SICAK HABERLER

HAKEM CAMİASINDAN EN SICAK HABERLER
 HAKEM İŞLERİ NE İŞ YAPAR?

Defalarca yazdık.. Hakem işleri müdürlüğü önemli bir makam. Bu makama bakan kişi 2 ayrı görev yapıyor. Hem hakem işleri müdürlüğü hem de VAR koordinatörlüğü.. Her ikisinde de tartışılır vaziyette..!
Bakın bir gözlemci yada bir hakem raporlarında bir hata yaptığında hemen cezaya giriyor.
TFF sitesinde Cansu Tiryaki için gelen görevi yayımlıyor ama fotoğraf Neslihan Muratdağı..
İlk yayımlama 15.15’de. Birileri uyarmış saat 17.55’de fotoğraf değiştirilmiş. Ne kadar sürede? 2 saat 40 dakika sonra. 

Hakem ve gözlemcileri cezaya sokan MHK acaba Hakem İşlerini de cezaya sokacak mı?

Sanmayız. İnsanları balık hafızalı zannettiklerinden unutturmaya çalışırlar.

Biz daha önce defalarca uyarmıştık. Bir koltukta 2 karpuz taşınmaz.

TFF yönetimine ve MHK’ya sesleniyoruz. Bu ülkede çok daha yetenekli ve bu makama yakışan bir sürü insan var iken ve çok da hata oluyorken buna bir nihai çözüm getirmeli.

TFF’nin bu görevi ikiye böldüğünde para kaybı da olmayacak. Barış Şimşek hem VAR’ dan alıyor hem de hakem işlerinden.

Hakem İşleri müdürü atanır. Diğer taraftan da maaş oradan alınır yenisine verilir. Hem kayıp olmaz hem de MHK’nın yükü hafifler.

Edindiğimiz bilgilere göre; Barış Şimşek mesai saatleri içerisinde Beylerbeyi’nde idman yapıyor. Bu idmanı ne için yapıyor? Hala kendisini hakem mi zannediyor?

Sağlık için spor yapıyor ise bunu mesai saatleri dışında yapmalı.

Bu ne demek işini hafife alMAK  ve zamandan çalmak değil mi? 

Geçen seneyi unutmadık. Oyun kuralları kitabı ağustos ayında ligler başlamadan resmi sitede yayımlanması gerekirken ekim ayında yayılmamdı.

Bunu kimin görevi? Tabiiki hakem işlerinin görevi.

Orada oturan kişi; Sadece üst klasmana değil tüm camiaya hizmet etmesi gerekir. Sadece süper lig hakemleriyle bir araya gelmek başarı değildir. Çözüm üreten, sorun dinleyen,, TFF birimleriyle köprü kuran sırtını birilerine dayamadan (!) görev yapacak birileri olmalı.
UEFA'dan Cansu Tiryaki'ye görev
 
FIFA kokartlı hakemimiz Cansu Tiryaki, Kazakistan'ın Okzhetpes Women ile Gürcistan'ın WFC Lanchkhuti takımları arasında 4 Kasım 2020 Çarşamba günü oynanacak UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi 1. Eleme Turu müsabakasını yönetecek.

Kazakistan'ın Çimkent şehrindeki Kazhimukan Munaytpasov Stadyumu'nda saat 12.00'de başlayacak müsabakada, Cansu Tiryaki'nin yardımcılıklarını Sedef Aktan ve Mürvet Yavuztürk yapacak. Müsabakanın dördüncü hakemi ise Neslihan Muratdağı olacak.
ERCAN YILDIRIM’IN HAKEM ODASINA GİRDİĞİ TESCİLLENDİ!

Sakarya Bölgesinden Ercan Yıldırım’ın  talimatlara aykırı bir şekilde maçtan önce soyunma odasına gidip maçın hakemine aman "Enescim iyi maç yönet Serdar Çakır hocan seni izlemeye geldi" diyor. Hakem triosuna  başarılar dileyip soyunma odasından çıktığını, talimatlara aykırı hareket ettiğini haber yapmıştık.
Yaptığımız habere, elimizde delil olmadığı ve haberin zayıf kalındığı söylenmişti. Biz ise Hakemin Sesi delilsiz ve asparagas haber yapmayacağımızı bir kez daha söyledik ve haberimizin arkasındayız dedik.
MHK, hakemlere Ercan Yıldırım’ın hakem odasına girip girmediğini sordu .
Cevap: Odaya girdiği yönünde ..
Peki, girdiği nasıl şablona uyduruldu? Kafasını içeri uzatıp başarılar dilediği ve Serdar Çakır’ın tribünde olduğunu söylediği yönünde.
MHK’nın talimatlar konusunda ne kadar duyarlı olduğu Yunus Yıldırım- Fırat Aydınus olayında gördük.
Herkes MHK’ya bu konuda destek oldu. Ercan Yıldırım olayında da aynı hassasiyetin gösterilmesini bekliyoruz.

AMATÖR MAÇLAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK
 
Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, 31.10.2020 tarihli toplantısında, amatör müsabakaların 2021 Ocak ayı sonunda, o anki pandemi şartlarına göre ilgili ve yetkili kurum ve kuruluşlarla görüşülerek başlatılmasını kararlaştırmıştır.

Covid-19 pandemisi nedeniyle 2020-2021 sezonu BAL ve yerel amatör liglerle ilgili olarak 2020 Ekim ayı sonu itibarıyla salgının seyri konusunda, Sağlık Bakanlığı ve TFF Sağlık Kurulunun yaptıkları açıklamalar ve amatör kulüplerin içerisinde bulundukları durum ve koşullar, amatör futbol müsabakalarının oynandığı saha ve statların yapısı, müsabaka adedinin çok fazla olması ve ülkemizin 81 ilinde oynanıyor olması nedeniyle sağlıklı önlemlerin alınabilmesini mümkün kılmamaktadır. 

Her şeye rağmen müsabakaları oynatabilmek adına; 

1- Pandemi sürecinde Amatör Liglerde yer alan kulüplerin, futbolcuların ve tüm paydaşların sağlığı öncelik olmak üzere koşulların oluşması halinde Amatör Lig müsabakalarının başlatılabilmesine ilişkin gerekli talimatların hazırlanmasına,

2- Öncelikle başlatılması düşünülen Bölgesel Amatör Lig’e katılacak kulüplerin Katılım Formları Kasım ayında alınmaya başlanmasına, aynı şekilde büyükler kategorisinde en üst yerel lige katılacak kulüplerinde vize-referans işlemleri Aralık ayında başlatılacaktır. 2020-2021 Sezonu Amatör Futbol Liglerinde Uygulanacak Esaslar kitapçığımız Aralık ayında yayınlanmasına, Ocak ayından itibaren lisans vize ve transfer işlemleri TFF Bölge Müdürlüklerinde yapılmaya başlanılmasına,

3- 2020-2021 sezonu Ocak-Şubat Transfer ve Tescil döneminde Bölgesel Amatör ve Yerel Amatör liglerde yer alan kulüplere tescil edilerek lisans alan amatör futbolcuların, 2020-2021 sezonu Bölgesel Amatör Lig ve Yerel amatör lig müsabakalarının Covid-19 salgını nedeniyle oynanamaması veya liglerin başlamasından sonra planlandığı şekilde tamamlanamaması halinde 2021-2022 sezonu 1.Transfer ve Tescil döneminde en son tescilli oldukları kulübün yazılı muvafakatı olmaksızın başka bir kulübe amatör futbolcu statüsünde tescil edilememelerine,

4- 2021 Ocak ayı sonunda, o anki pandemi şartlarına göre ilgili ve yetkili kurum ve kuruluşlarla görüşülerek müsabakaların başlatılmasına, 

Karar verilmiştir.
 
UEFA'dan Murat Ilgaz'a görev
 
UEFA Gözlemcimiz Murat Ilgaz, Rusya'nın Lokomotiv Moskova ile İspanya'nın Atletico Madrid takımları arasında 3 Kasım 2020 Salı günü oynanacak UEFA Şampiyonlar Ligi A Grubu maçında hakem gözlemcisi olarak görev yapacak.
 
Rusya'nın Moskova şehrindeki Lokomotiv Stadyumu'nda oynanacak karşılaşma saat 20.55'te başlayacak.
UEFA'dan Abdulkadir Bitigen'e görev
 
Üst Klasman Hakemimiz Abdulkadir Bitigen, Rusya'nın Lokomotiv Moskova ile İspanya'nın Atletico Madrid takımları arasında 3 Kasım 2020 Salı günü oynanacak UEFA Şampiyonlar Ligi A Grubu maçında AVAR olarak görev yapacak.
 
Rusya'nın Moskova şehrindeki Lokomotiv Stadyumu'nda saat 20.55'te başlayacak karşılaşmayı Fransa Futbol Federasyonu'ndan Benoît Bastien yönetecek, Delajod Willy VAR olarak görev yapacak.
 

Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ