" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 34.231.109.238
Online Ziyaretçi: 8
Bugün Toplam: 7456
Dün Toplam: 9899
Genel Toplam: 18395542
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

HAKEM KOLAY YETİŞMİYOR!

Tarih:

03 Aralık 2013 Salı 12:08

Okunma:

4012

Yorum:

0     Yorum Yaz

HAKEM KOLAY YETİŞMİYOR!

HAKEM KOLAY YETİŞMİYOR!
Cüneyt Çakır derbiyi yönetti ama kararları hala tartışılıyor. Taraftar kendi gözlüğüyle baktığı sürece işin içinden çıkma şansı yok. Ağzınızla kuş tutsanız kimseye yaranamazsınız. MHK başkanı iken derbi maçlarında hakemlere şunları söyledim: iki yıldız alın yeter.

Derbiyi herkes gözlemleyemez!

Çünkü kaybeden faturayı her zaman hakeme çıkarır. Derbi maçının hakemini yorumlamak, denetlemek ve gözlemlemek öyle sıradan iş değildir. Tecrübe ister, birikim ister ve özellikle kariyer ister. Bırakın derbi yönetmeyi hayatında süper lig maçı yönetmemişler bile hakemi kesiyor, biçiyor ve doğruyor. Hatta yerden yere vuruyor. Bu doğru değil biraz saygı lütfen..

Yüz yılda bir geliyor!

 Cüneyt Çakır, Türk hakem camiasının onur ve gurur abidesidir. 100 yılda bir bu görkemli başarıyı yakalayan kardeşimizi korumak, kollamak tüm hakem camiasının görevidir. Elbette hataları olacaktır vede tartışılacaktır. Bu insanoğlunun doğasında vardır. Yeri geliyor ben de eleştiriyorum, yazıyorum ve de konuşuyorum. Ama her zaman seviyeli ve saygılı olmaya özen gösteriyorum. Dışarıya karşı vargücümle savunuyorum çünkü yakaladığı kariyer açısından bir tane Çakır var.

Diğerleri de unutmadım!

Bu arada Fırat Aydınus’u da unutmuş değilim. Onunda göğsümüzü kabartan başarısı da yansınmayacak kadar büyüktür.  İnkar etmek, görmemezliğe gelmek kıskançlıktır vede ayıptır. Sakın ola hiç kimse bu kardeşlerimizi karşı karşıya getirmesin. Bu düşünce hakemliğimizi yaralar. Anlatmaya çalıştığım şudur; Cüneyt Çakır, Fırat Aydınus, Hüseyin Göçek, Bülent Yıldırım ve diğerleri camiamızın göz bebekleridir. Allah onları nazarlardan saklasın. 

Etiketler:

KÖSE YAZARLARI

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ