" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 54.211.135.32
Online Ziyaretçi: 11
Bugün Toplam: 9233
Dün Toplam: 7087
Genel Toplam: 16326680
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

HATAY İFTARI ÇOK KONUŞULACAK!

Tarih:

09 Haziran 2018 Cumartesi 22:06

Okunma:

1771

Yorum:

0     Yorum Yaz

HATAY İFTARI ÇOK KONUŞULACAK!

HATAY İFTARI ÇOK KONUŞULACAK!
TFFHGD Hatay şubesi Kuzeytepe Çınar Restaurant’ta iftar yemeği düzenledi. 160’a yakın üyesi olan ilden yemeğe sadece 60 kişi katıldı.

Bugüne kadar iftar yemeği düzenleyen ve bizlere ulaşan her ilin haberini yaptık. İçlerinde en çok dikkatimizi çeken il maalesef Hatay oldu. Diğer iller birlik ve beraberliklerini tüm Türkiye’ye haykırırlarken yazdık ancak  Hatay haberini yaparken içimiz burkuldu.

Camiayı en yakından takip eden kişiyiz. Bizlere fotoğraflar geldiğinde bir de ne görelim. Camianın önde gelen isimleri yok. Çok daha enteresan olanı ise Bölgesele teklif edilen hiçbir hakem yok.

Kimler yok? Hatay İHK Başkanı ve Üst Klasman Temsilcisi Ali Atasever ve tüm kurul üyeleri yok. Üst klasman Hakemi M.Cem Hanoğlu yok. Şenol Koyuncuoğlu yok.

Bu işte bir bit yeniği olduğunu hissederek başladık araştırmaya. En az 10 kişi ile konuştuk. Konuştuğumuz kişiler arasında İHK Başkanı Ali Atasever’de var. Kendisini aradığımızda iftar yemeğine neden katılmadığını söylediğimizde bizlere şunları söyledi; Benim başka bir yerde programım vardı oraya katılacağımdan dolayı derneğin düzenlediği yemeğe katılmadım dedi. Diğer kurul üyeleri de katılmamış bu konudaki görüşleriniz nedir diye sorduğumuzda o onların sorunu beni Sedat Sert aradı davet etti Başkan Sezai Damdelen’de aradı. Hakemlerin arandığı ve katılmayın söylemleri iddialarının olduğunu söylediğimizde her kim aradı ise kurul üyesi ise üyeliği biter hakem ise hakemliği biter dedi.

Biz de Ali Atasever’e diyoruz ki; Kurul üyesi Mahmut Emiroğlu, U 17 şampiyonasında hakemlere ben iftar yemeğine katılmayacağım diyerek adeta gitmeyin işareti vermedi mi?
 Yine kurul üyesi Soner Koyuncuoğlu ise bazı hakemleri arayarak gidiyor musunuz ? gitmiyor musunuz? Diye sorular sormuş.. Hatta yemekten önce Sedat Sert’i arayarak biz kurul olarak katılmayacağız demiş.

Şimdi akıllara şu gelebilir; Yukarıdan birileri gitmeyin telkininde bulundu mu? Ne TFFHGD Genel Başkanı Dr. Abdurrahman Arıcı nede MHK Başkanvekili ve bölge sorumlusu Bedri Dölkeleş asla gitmeyin demezler.

Bizler hep söylüyoruz; MHK-İHK- Dernek üçgenini iyi değerlendiren iller hep başarılı oluyor.
İl hakem kurulu üyelerinin Allah göstermesin çok acil hastalık ve ölümlerin dışında camianın hatırı için katılmalıydılar.

Dargın olanlar için Ramazan ve bayramı iyi bir vasıta olabilir. " Dinimiz küslüğü tavsiye etmiyor. Hal böyle olunca birçok dargın, bayramda barışmak için nasıl adım atacağını düşünürken sizler hala ayrışma peşindesiniz. Sizler neyin peşindesiniz?.

Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (s.a.v) şöyle buyurmuştur; Birbirinizle ilginizi kesmeyiniz, sırt dönmeyiniz, kin tutmayınız ve hased etmeyiniz. Ey Allah'ın kulları, kardeş olunuz. Bir Müslümanın, din kardeşini üç günden fazla terk edip küs durması helâl değildir."
Gelelim iftar yemeğine. Katılanlar az ama nezih bir yemek olduğunu söylüyorlar.
Burada bir konuşma yapan TFFHGD Yönetim Kurulu üyesi ve bölge sorumlusu Hüdaverdi Savcı günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı ve ili birlik ve beraberliğe davet etti.
Dernek Başkanı Sezai Damdelen ise yaptığı kısa konuşmada iftar yemeğine katılan herkese teşekkür etti. 


Etiketler:

YORUMLAR

Nail satıl
Artık bu tür haberler bile olmaması lazım.birlik ve beraberlik içinde tüm illerdeki hakem yöneticilerinin ülke hakemliğine kaliteli hakem ve gözlemci yetiştirip katkı sağlamak için görev yapma anlayışında bulunmaları gerekir.ülkemizin sportif olarak başarılı olması için tüm spor taban birlikleri ile birlik ve beraberlik içerisinde karşılıklı projeler üreterek spora katkı sağlayabilecekleri düşüncesindeyim..camiaya uzun süre hizmet eden insanların dışlanmaması lazım illa faal olarak görevli olmaları gerekmez.insan bazen o camiada kısa bir an olsa bile bulunmak istiyor..20 yıl hizmet etmiş biri olarak bir iftar yemeğine bile çağrılmanın veya bir etkinlikte kısa sürede olsa bulunmanın büyük bir olacağını belirtmek istiyorum..Gelin artık bu kısır çekişmeleri bırakalım ve gençleri gözlemcileri, en güzel şekilde yetiştirip ülke sporuna katkı sağlayalım..sevgi ve saygılarımla
10 Haziran 2018 Pazar 12:33

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ