" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 3.236.121.68
Online Ziyaretçi: 4
Bugün Toplam: 2478
Dün Toplam: 12407
Genel Toplam: 18506158
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

HATAYLI MAHMUT GÜLLE'NİN BÜYÜK YÜKSELİŞİ

Tarih:

02 Ocak 2020 Perşembe 13:31

Okunma:

2019

Yorum:

0     Yorum Yaz

HATAYLI MAHMUT GÜLLE'NİN BÜYÜK YÜKSELİŞİ

HATAYLI MAHMUT GÜLLE'NİN BÜYÜK YÜKSELİŞİ
Hatay ili KYH hakemlerinden Dr. Öğretim Üyesi Mahmut GÜLLE'ye büyük görev..

Hakem camiasında güzel yerlere gelen camiamız insanlarını birbir tanıtmaya devam ediyoruz. bugün size tanıtacağım kişi 10 parmağında 10 marifet olan  Hataylı Klasman Yardımcı Hakemlerinden Öğretim Üyesi Dr. Mahmut Gülle.
Mahmut Gülle,  ilk olarak 2018 yılında Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Teknopark Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu üyesi olarak atandı. Burada birçok alanda başarılara imza atmasının ardından 2019 yılında kendisine yeniden 3 yıllığına aynı görevi yürütme yetkisi verildi.
 Bu atama TC Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından da onaylandı. Teknopark veya Teknokent olarak bilinen kurumların görevi, Türkiye’de Ar-Ge faaliyetlerinin ilerlemesi, yenilikçi ve yaratıcı fikirlerin hayata geçirilmesi konusunda danışmanlık, araç-gereç ve patent desteği sağlamaktır. Bu derece değerli ve önemli bir görev olan Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Teknopark Genel Müdürlüğü kadrosuna atanan Dr. Öğretim Üyesi Mahmut GÜLLE’ye Hakemin Sesi biz de başarılar diliyoruz. 
Edindiğimiz bilgiye göre; Dr. Öğretim Üyesi Mahmut Gülle tüm bu başarılarının yanında Milli Eğitim Bakanlığına “Eğitimde Oyun Modellemesi ve Materyalleri” üzerine çok ciddi bir çalışma içinde olduğu; Bunun dışında Türk Hakemlerine yönelik olarak da VESTEL ve Almanya’dan Future teknoloji ile yeni bir cihaz projesi hazırlığı içinde olduğunu öğrendik. 2018 yılında mevcut projesini Merkez Hakem Kuruluna sunmuş olduğu kulağımıza gelen başka bir haberdir. Çalışmalarının başarılı geçmesini dileriz...

Mahmut Gülle Kimdir?
Hatay Bölgesi Klasman Yardımcı Hakemi, 
Dr. Öğr. Üyesi. Mahmut GÜLLE
Görevleri:
- Teknopark Hatay A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi
- Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi: Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulun da öğretim elemanı ve Rekreasyon Bölüm Başkanı.
1 adet kitap yazdı; (Eleştirel Düşünme ve Empati)
19 tane Ulusal ve Uluslararası Bilimsel Makale
24 tane Ulusal ve Uluslararası Bilimsel Bildirisi bulunmaktadır.
Türkiye’de 54 tane Teknopark Genel Müdürü bulunmakla birlikte Teknoparklar Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı olarak faaliyet göstermektedirler.

TEKNOPARK NEDİR ?
4691 sayılı Kanun teknopark kavramı yerine “Teknoloji Geliştirme Bölgeleri” kavramını kullanmaktadır.Kanuna göre teknoparklar; üniversiteler/araştırma kurumları ve sanayi kuruluşlarının aynı ortam içerisinde araştırma, geliştirme ve inovasyon çalışmalarını sürdürdükleri; birbirleri arasında bilgi ve teknoloji transferi gerçekleştirdikleri; akademik, ekonomik ve sosyal yapının bütünleştiği organize araştırma ve iş geliştirme ekosistemleridir.
Değişik tanımlarla açıklanmaya çalışılan teknoparklar, üniversite sanayi işbirliğinin somutlaştığı, uygulamaya konulduğu yerlerdir. Teknoparkların ortak amacı bilim ve teknoloji alanlarında yetişmiş insan gücünden yeni girişimciler yaratarak, üniversiteler ve Ar-Ge kuruluşlarında birikmiş bilginin nitelikli girişimcilerin kurduğu teknoloji odaklı firmalar aracılığıyla fikirlerin yeni ürünlere ve ekonomik değere dönüşümünü sağlamaktır. Kısacası temel amaç, üniversiteler ve araştırma merkezi.


Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ