" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 3.90.207.89
Online Ziyaretçi: 8
Bugün Toplam: 3926
Dün Toplam: 4050
Genel Toplam: 16189623
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

İLYAS AYAN ADI ÖLÜMSÜZLEŞTİ

Tarih:

27 Mart 2019 Çarşamba 11:53

Okunma:

1394

Yorum:

0     Yorum Yaz

İLYAS AYAN ADI ÖLÜMSÜZLEŞTİ

İLYAS AYAN ADI ÖLÜMSÜZLEŞTİ

TFFHGD Adana şubesi eski MHK üyesi ve Adana’nın hakem duayenlerinden İlyas Ayan adına hakem evi yaptırdı, açılışta duygulu anlar yaşandı. 
 
TFFHGD Adana şubesi eski yönetimden aldığı derneğin tüm tadilatlarının tamamlayarak, "insanlar ölmeden önce de anılmalı" sloganı ile açılışı gerçekleştirdi.
 
Bu çalışma; hakem camiasına hizmet etmiş veya isimleri unutulmuş değerleri anmak, onları unutmadığnıı başta ailelerine göstermek, alttan gelen genç nesile bu duyguyu aşılama gayesi ve en önemlisi ise "Vefanın bir semt adı olmadığının" hissiyatı ile değerli İlyas Ayan’a adanmış bir çalışmadır.
 
TFFHGD Adana şube başkanı Tülay Tapçı açılış konuşmasında şunları söyledi;
Sayın Belediye Başkanım, değerli protokol ve kıymetli misafirlerimiz;
Bugün burada değerli büyüğümüz, İlyas AYAN hocamızın adını taşıdığı "Tffhgd Adana Şube Başkanlığı İlyas Ayan Hakemevi" açılışına Hoş geldiniz. İlyas hocamız bizleri sadece hakem olarak yetiştirmesinin yanında iyi bir Birey, Vatanını seven, aldığı maaşın hakkını topluma vermesini öğreten, Eşit, Adil ve toplumun iyiliği için çaba sarf eden bir Öğretmenimizdir.
İlyas hocamız sadece Adana hakem camiasına olan katkısının dışında Güney ve Güneydoğu illerine de koşa koşa giderek topluma ve spor camiasına üst düzey insanlar ve hakemler yetiştirmiştir. Ülke sporuna yaptığı hizmetlerin karşılığında hep taçlanan finallerine bir yenisini Yönetim Kurul arkadaşlarım ile birlikte, TFFHGD Genel Merkez'in de Onayı ve en önemlisi tüm Türkiye'de sevinç ile karşılanan bu kararımız neticesinde hocamızın ismini ömür boyu yaşama ve yaşatma sevincimize destek veren başta genel Başkanımız Dr. Abdurrahman ARICI hocama ve katkı koyan herkese teşekkür ediyorum.
Bugün burada İlyas hocamızın ismi yaşatma çabamızın dışında sürpriz bir karar'a imza atarak 07 Ağustos 2017 tarihinde vefat eden eski süper lig hakemliği MHK üyeliği yapmış merhum Orhan DEMİR hocamıza ithafen toplantı salonumuzun ismini "Orhan Demir Eğitim Ve Toplantı Salonu" olarak bundan sonraki süreçlerde kullanılması üzerine karar aldık. Rahmetli hocamızın değerli eşi Servet hanım'da bizleri kırmadı açılışımıza teşşrif ettiler; kendilerine de teşekkür ediyorum.
Sözlerime şu cümlelerle son vermek istiyorum; 
"Bir insanı fark etmeye bir dakika, tanımaya bir saat, anlamaya bir gün, sevmeye bir hafta yeter ama İLYAS AYAN'ı Unutmaya bir ömür yetmez"  Saygılarmla...
 
Hakem Camiasına Hizmet ve Katkılarından dolayı eski  İHK Başkanı Serhat Mehmet ALTUNER’e Plaket verildi.
Protokol konuşmalarında ASKF Başkanı, TFF Bölge Müdürü, TFFHGD 7. Bölge sorumlusu, Belediye Başkanı ve son olarak İlyas hocamızın teşekkür konuşması ile açılış gerçekleşti.
 
Açılışa Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin,Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Halit Yılmazel, Mustafa Lavkor, Hanifi Altun, Gençlik Spor Kulüp Başkanı Cumali Hake
TFF Bölge Müdürü Akif Oflaz,TFFHGD 7. Bölge Sorumlusu Hüdaverdi Savcı, Mersin Şube Başkanı Alkan Altan,  ASKF Başkanı Ahmet Bozan,  TÜFAD Başkanı Mehmet Sümer
Disiplin Kurulu Başkanı İbrahim Gazioğlu, TSYD Başkanı Ahmet Kurtul Çakın,  Anadolu Spor Gazeteciler Derneği Başkanı Mustafa Boz,TFF Temsilcileri, Amatör Spor Kulüp Temsilcileri, Eski MHK üyesi  Kadir Tozlu, Galip Bitigen, Eski Fifa Hakemi Ayhan Yücebilgiç, Veli Ünlü, Camia’ya Hizmet Etmiş Eski Hakem Ve Gözlemciler Kazım Tekin, Suphi Zorlukol, Burak Cem Tahiroğlu, Mevcut Hakem ve Gözlemciler Katıldı.
 
FOTOĞRAFLAR İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKE TIKLAYINIZ
 
 
    

Etiketler:

YORUMLAR

Kemal Taş
Ülkemizin ve Adana'nın yetiştirdiği önemli bir şahsiyetin isminin böyle güzel bir yere verilmesi Sayın İlyas Ayan hocamızın hak ettiği yeri taçlandıran Adana İHK güzel bir jest ile kendine yakışanı ve doğruyu yapmıştır. Ben de naçizane İlyas Ayan Hocamın öğrencisi olma bahtiyarlığına eriştim. Hatta Diyarbekir'e gelişlerin önemli bir maçın gözlemcisine şahsıma teveccüh ettikleri naçiz sözleri hala kulaklarımda durmakta. Her zaman iyi niyetine layık olmaya çalıştım ve kendilerine minnettarım. Bu ölümsüz ismi yaşatmaya karar verenleri kutluyorum. Saygılarımla. Kemal Taş- DİYARBEKİR
27 Mart 2019 Çarşamba 20:09
Muzaffer ÇEÇEN-ANKARA
BU GÜZEL ESERİ İLYAS AYAN HOCAMIZ ADINA AÇAN YETKİLİLERE SONSUZ TEŞEKKÜRLER.KATILIMCILARA DA SAYGILAR.İLYAS AYAN HOCAMIZIN BİZLER ÜZERİNDE ÇOK BÜYÜK HAKLARI VARDIR.KENDİSİNE MİNNETTARIZ.SAĞLIKLI ÖMÜRLER DİLİYORUM.
27 Mart 2019 Çarşamba 17:06
Veli Ünlü
Bölgemiz adına gerçekten çok büyük hizmetler sunarak, yetiştirdiği hakemler tarafından kabul gören mükemmel ötesi her şey den önce insani kişiliği ile, tanıyan tanımayan herkes tarafından saygıyla anılan bu büyük duayenimiz İlyas Ayan hocamız için Adana tffhgd şubemiz tarafından düzenlenen ve ismini ölümsüzleştiren başkan ve ekibine sonsuz teşekkürler ediyorum.. Diğer illerimizde de inşallah bu şekilde camiamıza hizmet veren duayenlerimizede nasip olmasını temenni ediyorum.
27 Mart 2019 Çarşamba 13:39

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ