" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 34.207.152.62
Online Ziyaretçi: 12
Bugün Toplam: 952
Dün Toplam: 5054
Genel Toplam: 15610931
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

İSTANBUL'DA TARİHİ İFTAR

Tarih:

24 Mayıs 2018 Perşembe 19:00

Okunma:

1499

Yorum:

0     Yorum Yaz

İSTANBUL'DA TARİHİ İFTAR

İSTANBUL'DA TARİHİ İFTAR
TFFHGD İstanbul Şubesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen iftar yemeği İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çırpıcı tesislerinde tarihinin en kalabalık organizasyonu olarak gerçekleşti.
Salon toplamda 850 kişi alıyor, 40 sandalye takviyesiyle
890 kişiye iftar yemeği verildi.
Bu kadar kalabalık İftar yemeğinde İstanbul Derneğinin cebinden tek kuruş çıkmadı. Organizasyonu Osman Avcı yaptı.
İftar yemeğinde dikkat çeken konuların ana başlıkları şöyleydi:
MHK üyesi 1. Bölge sorumlusu Ahmet Erdoğan yemekte konuşma yapmadı.
Yapmadı mı? Yaptırılmadı mı?
TFFHGD Genel Başkanı Dr. Abdurrahman Arıcı ile eski genel sekreter Osman Avcı bir araya gelmemeye çalıştı.
Gözlemcilikten ve İHK Başkanlığından alına Aydın Kankaş’a ise aşırı sevgi gösterisinde bulunuldu.

TFFHGD Genel Başkan Vekili olan Ahmet Şahin'e de İstanbul camiası yoğun ilgi gösterdi.

İstanbul hakem camiası iftar yemeği konuşmalarında en çok Başkanları Süleyman Abay'ı alkışladılar.
KİMLER KATILDI?
22 Mayıs Salı günü gerçekleştirilen programa İstanbul Vali Yardımcısı Halil Serdar Cevheroğlu, TFF İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez, TFFHGD Genel Başkanı Dr. Abdurrahman Arıcı, Genel Başkan Vekili ve eski İstanbul şube başkanı Ahmet Şahin, Merkez Hakem Kurulu Üyesi Ahmet Erdoğan, TFFHGD İstanbul Şube Başkanı Süleyman Abay ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Bölgesel Ve İl Hakem Kurulu Üyeleri, Futbol İl Temsilcisi Ali Tanrıyaşükür, Futbol Saha Komiserleri Derneği İstanbul Şube Başkanı Ali Osman Özgül, FİFA Hakemi Hüseyin Göçek, FİFA Yardımcı Hakemleri Kemal Yılmaz, Ceyhun Sesigüzel, Esat Sancaktar, Süper Lig Hakemi Fırat Aydınus, Süper Lig Yardımcı Hakemleri Alpaslan Dedeş, Erdem Bayık, Serkan Ok, Aleks Taşçıoğlu, Candaş Elbil, eski İstanbul şube başkanı İlhan Erdem, A Klasman Hakem ve Yardımcı Hakemleri, Klasman Hakemleri ve Gözlemcileri ile çok sayıda İl Hakemi ve İl Gözlemcileri katıldı.

Yoğun programı sebebiyle etkinliğe katılamayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ise gönderdiği telgrafta tüm hakem ve gözlemcilerimizin Ramazan ayını tebrik etti.
Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda dualar eşliğinde hep birlikte oruçlar açıldı.
SÜLEYMAN ABAY; BABACAN’IN TAŞIDIĞI BAYRAĞI CÜNEYT ÇAKIR ZİRVEYE TAŞIDI
İftarın ardından ev sahibi sıfatıyla bir konuşma yapan TFFHGD İstanbul Şube Başkanı Süleyman Abay, şöyle konuştu: “Değerli Protokol, Değerli Gözlemciler ve Hakemler, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği İstanbul Şubemiz tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen iftar organizasyonuna hepiniz hoşgeldiniz.
Her Şeyden başta bize bu imkanı sağlayan Önce İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mevlüt Uysal, İ.B.B. Destek Hizmetleri Daire Başkanı Sayın Osman Savaş’a ve Osman Avcı hocamıza teşekkür ediyorum.
Hepinizin malumu olduğu üzere Ramazan birlik ayıdır, bereket ayıdır. Bu mübarek ayda davetimize icabet ederek birliğimize katkı sunduğunuz, bereketimize vesile olduğunuz için her birinize teşekkür ediyorum. Unutulmamalıdır ki biz büyük bir aileyiz, Türk hakemliğinin lokomotifi konumundayız ve bu tür etkinliklerle aramızdaki manevi bağı kuvvetlendirmeye devam etmeliyiz. Bu vesileyle bizlere bir Ramazan-ı Şerif’e daha erişme lutfünü bahşeden Rabbimize hamd-ü senalar ediyor, bu mübarek ayın feyzinden en hayırlı şekilde faydalanabilmeyi diliyorum.
Bildiğiniz gibi Ramazan’a ulaşmanın mutluluğunu yaşadığımız günlerde bizleri derinden üzen bir haberle sarsıldık. FIFA Dünya Kupası’nda düdük çalan ilk Türk hakemi, Merkez Hakem Kurulu eski başkanı, eski Süper Lig gözlemcisi ve mentörü, hakem camiasının değerli büyüğü Sayın Doğan BABACAN hocamız geçtiğimiz günlerde Hakk’ın rahmetine kavuştu. Türk hakemliğine sunduğu katkılarla unutulmaz izler bırakan, adını efsaneler arasına yazdıran, üzerimizde büyük emekleri olan Doğan Hocamıza karşı son görevimizi yerine getirmek adına Cumartesi günü önce Zincirlikuyu Camii’nde, ardından Karacaahmet Mezarlığı’ndaydık. Sonrasında da merhum Doğan BABACAN’ın ailesini ve yakınlarını derneğimizde misafir ettik, hocamızın derneğimize hediye ettiği hatıraların bulunduğu müzemizi gezdirdik. Bu sırada bizleri yalnız bırakmayan, Doğan hocamızın son yolculuğunda onun yanında olan tüm dostlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Takdir edersiniz ki Sayın Doğan BABACAN’dan sonra başarı bayrağını devralan, Türk hakemliğine sayısız gurur yaşatan isim Sayın Cüneyt ÇAKIR ve arkadaşları oldu.
Cüneyt Hocamız, ekibiyle birlikte önümüzdeki haftalarda FIFA Dünya Kupası’nda bir kez daha düdük çalacak. Buradan kendisine ve ekibine sonsuz başarılar diliyor, Milli Takımımızın ne yazık ki yer alamadığı bu turnuvada bizlere final heyecanı yaşatmalarını umut ediyorum. Bizler de yeni değerler çıkarmak, Doğan hocamızın açtığı yolda Cüneyt ÇAKIR’ın zirveye taşıdığı bayrağı daha da ileri götürmek adına genç, yetenekli ve başarılı arkadaşlarımızın daima destekçisi olacağız. Bu hedefe yürürken önce Doğan hocamızın, ardından da Sevgili Cüneyt ÇAKIR’ın başardıkları işler, bizlere ışık tutacaktır. Yine Doğan hocamızın emanetine sahip çıkmak ve Türk hakemliğine sunduğu sonsuz katkıları yeni nesillere aktarmak adına da elimizden geleni yapacağız. Bu noktada merhum Doğan BABACAN’ın bir kez daha rahmetle anmak adına sizleri genç arkadaşlarımızın hazırladığı kısa bir video izlemeye davet ediyorum.
Bu vesileyle Sayın Doğan BABACAN hocamıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm camiamıza başsağlığı diliyorum. Geçen haftada İstanbul Şubesi Başkanlığı görevi sırasında Rahmetli olan Oğuz Uğurlu Hocamızı da mezarı başında bir anma töreni ve organizasyonla andık. Tıpkı Doğan Hocamız ve Oğuz Hocamız gibi Türk hakemliğine çeşitli hizmetlerde bulunup ebediyete intikal etmiş tüm büyüklerimizi de minnetle anıyorum.
Son olarak; mübarek Ramazan ayınızı gönülden tebrik ediyor, Cenab-ı Allah’tan tuttuğumuz oruçları ve yaptığımız ibadetleri dergâh-ı izzetinde kabul buyurmasını diliyorum. Ayrıca dernek olarak siz değerli üyelerimizle aramızdaki manevi bağı daha da kuvvetlendirecek bu tür etkinliklerin devamı için çalışmaya devam edeceğimizin sözünü veriyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.
Hayırlı iftarlar.
Davetimize icabet eden herkesin ayağına sağlık. ”Merhum Doğan BABACAN anısına hazırlanan sunumun gösterimi ve TFFHGD İstanbul Şube Başkanı ABAY’ın konuşmasının ardından kürsüye TFFHGD Genel Başkanı Abdurrahman ARICI, davet edildi.
 
ARICI:HAKEMLİĞE İSTANBUL’DA BAŞLADIM
 
Arıcı konuşmasında şunları söyledi; hakemliğe İstanbul’da başladım “Yeniden burada, sizlerle birlikte olduğum için çok mutluyum” Böyle mübarek bir günde sizlerle olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Merhum duayen hocamız Doğan Babacan’a da buradan Allah’tan rahmet diliyorum. Çok hakem de olduğu gibi benim üzerimde de çok emeği var. Yeri zor doldurulacak bir insandı dedi.
 
ALİ DÜŞMEZ: İSTANBUL BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE
 
TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi, İASKF Genel Başkanı Ali DÜŞMEZ ise İstanbul hakemleri arasında gördüğü birlik ve beraberliğin kendisini duygulandırdığını ifade ederken “Umarım bu güzel tablo hiç bozulmadan devam eder. Siz değerli hakemlerimiz ve gözlemcilerimizle bir arada olmak bize mutluluk veriyor” şeklinde konuştu.
Dualarla başlayan geniş katılımlı iftar programı yine hep birlikte edilen dualarla sona erdi.
FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN
    

Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ