" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 3.233.221.149
Online Ziyaretçi: 9
Bugün Toplam: 1548
Dün Toplam: 5677
Genel Toplam: 17596292
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

İSTANBUL ESKİ GÜNLERİNİ ARIYOR!

Tarih:

18 Eylül 2019 Çarşamba 12:42

Okunma:

1557

Yorum:

0     Yorum Yaz

İSTANBUL ESKİ GÜNLERİNİ ARIYOR!

İSTANBUL ESKİ GÜNLERİNİ ARIYOR!
Türk futbol Hakemliğinin tarihçesine bakıldığında en yüksek rakamlar hep İstanbul’dan çıkar. MHK Başkanları, komite üyeleri, FİFA hakemleri, FİFA yardımcı hakemleri, tüm hakem ve gözlemci klasmanlarının en ağa babaları hep İstanbul’dan çıkar.
Yıllardan beri bu camianın içerisindeyiz. Sezon açılıkları hep şaşalı olurdu. Federasyon başkanları katışır, kulüplerin başkanları, tüm taban birlikleri, basın mensupları hep hakemlerle birlikte olurdu. Tüm hakemler sezon açılışını dört gözle bekler adeta bir bayram havası edasında katılırlardı.
Süleyman Abay başkanlığında ki İstanbul hakemleri derneği hep geriye gitmeye başlamadı mı?  Diğer bir tabirle İstanbul’un prestiji düşmeye ve vites küçülmeye başlamadı mı?
Daha önce biz ne açılışlar gördük. En ünlü sanatçılar ile ve dünya markası malzemeler ile. Şimdi bakıyorsunuz Alisamiyen, İnönü ve Şükrü Saraçoğlu stadının yerine Maltepe’de açılış yapılıyor. Malzeme olarak sıradan bir atlet gibi tişört.
VAY BENİM GÜZEL İSTANBUL’UM” Bu hallere düşecek ilmiydin. Herkes yönetici olur ancak kaç kişi başarılı olur?
Bu sene açıklanan klasmanların diline baktığımızda İstanbul’un 9 ÜKH, 26 ÜKYH, 30 KH, 48 KYH, 122 BÖLGESEL HAKEM var.
750 İl Hakemi 600 Aday Hakem 200 Gözlemci olduğunu da düşünürsek adama şu soruyu sorarlar 2000 hakem ve gözlemciden açılışa neden az katılım oluyor? Kendi kendine “Ben nerede yanlış yaptım diyor musun?
MHK Başkanı Zekeriya Alp, her ne kadar hakemlikten gelmemiş olsa bile hakemler için ne kadar çaba gösterdiğini en iyi bilenlerden biriyim. Bu kadar çok hakemin olduğu bir ortamda az insana başkanı konuşturmak ne kadar doğru? Bu insanlara yazık değil mi?
Diğer bir husus İstanbul’un açılışların so on yılını hep Osman Avcı parmağı vardı. İBB’nin imkanlarını kullanarak hem yemek bedava idi hem de spor malzemeleri. Duyduğumuza göre; Bu sene ki açılışa Avcı, son saatlerde çağrılmış. Bu durum yılların emeğine seversin sevmezsin yazık değil mi?
 
Bu arada TFFHGD İstanbul şubesi ile ilgili genel merkezin bir soruşturma başlattığını duyduk. İddiaya göre şubenin bazı yöneticilere para aktardığı yönünde. Bu konu hakkında genel merkez bir denetleme kurulu raporu istemiş. Kurul gerekli çalışmayı yapmış ve genel merkeze bildirmiş. Genel merkez de soruşturma başlatmış.
Bir başka konu da daha önce derneğin hakemlere kıyafet alınması ile ilgili bir firma ile de icralık olduğu edindiğimiz bilgiler arasında..
Bakalım önümüzdeki günlerde daha neler çıkacak? Görünen o ki İstanbul ufalmaya devam ediyor..!


    Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ