" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 54.211.135.32
Online Ziyaretçi: 11
Bugün Toplam: 9360
Dün Toplam: 7087
Genel Toplam: 16326807
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

İSTANBUL İHK'NIN BÜYÜK BAŞARISI

Tarih:

20 Ocak 2019 Pazar 11:15

Okunma:

1921

Yorum:

0     Yorum Yaz

İSTANBUL İHK'NIN BÜYÜK BAŞARISI

İSTANBUL İHK'NIN BÜYÜK BAŞARISI
İl hakem kurullarında görev almak ve bu işi başarılıyla yönetmek öyle her babayiğidin yapacağı iş değildir. Yapar ama herkes başarılı olamaz. Bu işin kaymağı da yoktur..!

Gönüle dayalı esasa göre çalışırlar. Herhangi bir ödeneği de yoktur. MHK’nın bir alt kadrosudurlar.

Hele hele yılda özel- resmi olarak 50 bine yakın maç yönetiliyorsa o ilde iş daha da zorlaşır.

2018-2019 Sezonunda Yaşar Filiz başkanlığında yeni atanan İstanbul il hakem kurulu, atanır atanmaz yeni projeler peşine düştüler.
TFFHGD İstanbul şubesi resmi internet sitesi sayfalarında İstanbul amatör liglerini içine alan bir anlayışla hareket etmiyordu. İstense site içinde bunu yapabilirlerdi ancak herhangi bir çalışma içine girilmedi.
Yaşar Filiz ve ekibi ilk önce internet sitesi sorununu çözmek için harekete geçtiler. Tabi ki doğru kişiler ile iletişime geçilmesi gerekiyordu. Dernek- İHK arasındaki iletişim iyi olmayınca İHK soluğu TFF yönetim kurulu üyesi Ali Düşmez’in yanında aldılar. Konu anlatıldı ve ortak bir çalışma planı hazırlanıp hızlı bir şekilde devreye sokuldu.
Bu süre zarfında İstanbul’da olup biteni yakından takip eden MHK üyesi 1.bölge sorumlusu Hacı Ahmet Erdoğan elini taşın altına koydu ve onun da destekleri ile yeni sitenin temelleri atıldı..
Yeni yapılan il hakem kurulu sitesi, tamamen İstanbul Futbol İl Temsilciğinin sitesi ile bütünleşmiş ortak çalışıyor
Amatör bülten Cuma sabahı 09.00 da maçlar son halini alıyor ve atamalar bittikten sonra tüm kamuoyu ile paylaşılıyor.
Maçlar, hakemlerin ve gözlemcilerin onaylarına gidiyor tıpkı FYS sistemi gibi hakem ve gözlemciler maçlarını onaylıyorlardı. Bu sayede İstanbul da nerede hangi sahada amatör maç oynanırsa oynansın, maç biter bitmez hakem maçın skorunu il hakem kurulunun sitesine girdiği anda, skor İstanbul futbol il temsilciliğinin sitesine yansıyor. Bu sayede bilgi kirliliği de ortadan kalkıyor.
Yıllardır futbolun paydaşları olan amatör kulüpler ile hakemlerin sitesi aynı çatı altında bütünleşti.
Maç sonu skorları öğrenmek için bin bir türlü çabalarla haber alma uğraşı ortadan kalktı. Ayrıca hakemler raporlarını maçın oynandığı gün gece 24.00 e kadar il hakem kurulunun sitesine giriyor ve gönderiyordu.  Gönderdiği anda İstanbul Futbol İl Temsilciliğinin veri tabanına düşüyor ve o hafta kaç tane sarı kart, kaç tane kırmızı kart, atılan gol sayısı golleri kimlerin attığı dakikaları ile birlikte anında il temsilciliğinin sitesine düşüyor ulaşılması zor olan istatistik veriler haftalık olarak ortaya çıkıyor ve bütün kamuoyu bu 2 sitenin entegre olması sayesinde amatör futbolu detayları ile birlikte takip etme fırsatına sahip oldular. Bu sayede rapor kayboldu, rapor gelmedi mazereti artık tarihe karıştı.
Evet, yıllardır istenen ama devreye sokulamayan bu sistem artık hatasız çalışıyor ve hatta Anadolu'dan diğer il hakem kurulu başkanları böyle bir sitenin Anadolu'da yapılmasını istiyor ve bu sitenin nasıl yapıldığı hakkında bilgi almak için Türk hakemliğinin lokomotifi olalı İstanbul il hakem kurulu ile iletişime geçip bilgi alış verişinde bulunuyorlar.
Yapılan bu güzel çalışma için TFF yönetim kurulu üyesi Ali Düzmez, MHK Başkanı Yusuf Namoğlu ve Ahmet Erdoğan, TFFHGD Genel Başkanı Dr. Abdurrahman Arıcı ve başkanvekili Ahmet Şahin’in büyük çaba sarf ettiği de dilden dile dolaşıyor.
Her kim bu işlere vesile olduysa Allah onlardan razı olsun. Keşke bu çalışmayı İstanbul şubesi yapsaydı da onlara teşekkür etseydik.
Siteye giriş yapıp gruplara tıklayın. Oradan tüm bilgilere ulaşabilirsiniz..
 

Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ