" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 3.94.202.88
Online Ziyaretçi: 8
Bugün Toplam: 1113
Dün Toplam: 7547
Genel Toplam: 16877343
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

İZMİR'DE NELER OLUYOR?

Tarih:

03 Temmuz 2019 Çarşamba 01:11

Okunma:

3537

Yorum:

0     Yorum Yaz

İZMİR'DE NELER OLUYOR?

İZMİR'DE NELER OLUYOR?
18 Haziran’da “İzmir’de Anlamlı Turnuva” başlığı adı altında bir haber yapmıştık.
Geçtiğimiz yıl Halil Erdoğan anısına futbol turnuvası düzenleyen Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemciler Derneği İzmir Şubesi bu yıl 22 yaşında yaşama veda eden Özge Kanbay ve Müşfik Talaz anısına futbol turnuvası düzenlemişti ve hala da devam ediyor.
Buraya kadar her şey normal, ahde vefa örnekleri var vede takdire şayan.

MUSTAFA ARSLAN NE YAPMAK İSTİYOR?

Bu anlamlı turnuvaya İzmir’den hakem camiası ile birlikte Manisa hakemleri de iştirak etti.
Turnuvada yaşanan bir olayı sizlere aktarmak istiyoruz. Edindiğimiz bilgilere göre; Futbol hakemleri ve Gözlemcileri takımlar oluşturup turnuvaya iştirak eder. Dernek yönetimi ile İzmir İHK bu turnuvadaki tüm maçları kadın hakemlerin yönetmesine karar verirler. Turnuvada görev yapacak hakem atamaları için Melis ÖZÇİGDEM’i görevlendirirler.
İzmir İHK Başkanı Mustafa ARSLAN’ın takımı turnuvanın ilk etabında elenir. Elenmeyi kendine yedi-remeyen ARSLAN, Melis ÖZÇİĞDEM’i yanına çağırarak   turnuvada görev yapacak hakemleri kurulun atayacağını görevi devretmesini ister.
Özçiğdem ise kendisine şunları söyler;  Bu TFFHGD İzmir şubesinin bir etkinliği, İHK’nın değil. Bu görevi bana şube başkanı Raci KÖPRÜLÜ tevzi etti ve muhatabım siz değilsiniz der.
Bu konu dernek ile kurul arasında sürtüşmeye sebep olur. İHK kendi içinde turnuvadaki hakem atama konusunu kendilerinin yapmasını oylar. Oylamaya 8 kişi katılır. 4 evet 4 hayır çıkar. Mustafa Arslan asker kökenli olduğu için kendisinin yanında yer alanlarında asker kökenli olduğu dikkatlerden kaçmaz. Biz buraya 4. Böl-ük yakıştırması yazdığımızda daha önce kızanlar acaba bu haberden sonra ne düşünecekler?
Mustafa ARSLAN kurula şunları söyler; oylar eşit olduğu için başkanın bir oyu iki sayılır der. Hangi talimatlarda böyle yazıyor acaba?
Yoksa bir komutan edasıyla mı oylama sonucunda atamaların kurul tarafından yapılacağını söyler.
 Mustafa Arslan uzun yılardan beri İHK Başkanlığı yapıyor. Acaba İzmir’de bu işi yapacak başka birilerini bulamıyorlar mı? Eğer işini çok iyi yapıyorsa İzmir neden mutlu değil? Biz Türkiye’deki hakem camiasını takip eden bir haber portalıyız. Çok güzel işlere imza atan İHK Başkanları var. Mesela Ankara İHK Başkanı Sürhat Müniroğlu eğitim ile ilgili çok güzel çalışmalar yapıyor. Mesela Ordu İHK Başkanı Kahraman Minnet hakemleri profesyonel takımlar gibi kamplara götürüyor, kendi imkanlarıyla malzemeler alıyor ve eğitimsel çalışmalar yapıyor.
Yaşar Filiz İstanbul İHK Başkanı, Mustafa Düzkaya Konya İHK Başkanı, Yrd.Doç.Evren Atış Zonguldak İHK Başkanı, Recai Yaşar Eskişehir İHK Başkanı, Barış Yüksektepe Sivas İHK Başkanı, Süleyman Güneş Afyon İHK Başkanı, Ali Zağlı Muğla İHK Başkanı, Haluk Demireli Kırklareli İHK Başkanı, Kamil Dertop Tekirdağ İHK Başkanı, Recep Kayın Bursa İHK Başkanı, Mehmet Arabacı Isparta İHK Başkanı, Ahmet Taşkın Gaziantep İHK Başkanı, Yusuf Ertem Manisa İHK Başkanı, Ramazan Musluk Bolu İHK Başkanı, Hüdaverdi Savcı Mersin İHK Başkanı , Yusuf Atıcı Aksaray İHK Başkanı, Nusret Deniz Kahramanmaraş İHK Başkanı, Feyzullah Saygılı Tokat İHK Başkanı, Ümit Yıldırak Muş İHK Başkanı, Elazığ İHK Başkanı İnanç Özgen ve diğer İllerden yapılan çalışmalar geldi  ve sayfalarımızda yer aldılar.
Özenle hazırlanan ve hakem camiası tarafından takdirle karşılanan bu güzel çalışmaları neden İzmir’de göremedik?
 
Bu arada İzmir’den burnumuza kötü kokular geliyor. Hakemin Sesi hiç bel altı haberler yapmadı ve de yapmayacağız. Ancak dozunu aşar da camiayı kamuoyunda küçük düşürecek insanlar olursa hiç tereddüt etmeden manşetlere taşırız. Bu kokular pis kokular..!
Bazı kişilerin bazı bay-an hakemlerle yakınlaşması İzmir’de çok konuşulmaya başlamış.
Hakemin Sesi’nin yıllardan beri camiaya verdiği öğüdü bir kez daha yazalım.
Eğer camiada kalıcı olmak vede bıraktıktan sonra da başınız dik gezmek istiyorsanız şu iki konuyu asla unutmayınız.
1-Gönül ilişkileri
2- Para ilişkileri.
Bu iki konu sizi vezirde yapar rezil de.. Tercih sizin.  


    

Etiketler:

YORUMLAR

Artemis
Yeni gelen kurulların ilk önceliği bu pislikleri irdelenmesi ve gereğini yapmak olmalı,yeni kurullar da enkaz devraldığının farkındadır herhalde
05 Temmuz 2019 Cuma 16:26
Anadolu
Balık baştan kokar. Baştakiler hemen hemen tüm illerde ve bölgelerde acil değişmeli. İnsanlar iyi tanınmalı. Tahsile önem verilmeli. Dedikodu yapan camiada barındırılmamalı. Dedikoduya riayet eden yönetici kendini sorgulamalı. Yöneticiler sahada olmalı. Kemikleşmiş babasının çiftliği gibi iHK ve dernek yapılandırılmalı fesih edilmeli. Yeni açılan kurslarda eğitimli, aile terbiyesi almış yetenekli çocuklar bakıyorlar düzen yok kaçıyorlar meydan düZensizlere kalıyor. Genelde her ilde adamcılık var. İşini iyi yapan donanımlı, profesyonel kadrolara her alanda ihtiyaç var. Yaşananların "Y" si ni kimse bilmiyor. Neler neler. Ekip sağla. Olmalı. Yalaka düzen son bulmalı. Adam klasmanda yapmış diye en iyi görevlere getirilmemeli. Karekter sahibi, karekterli hakem yetiştirir. Camia her yerde elden geçirilmeli. Acı ama gerçekler bunlar. Umarım yayınlarsınız. Karakterli, işini hakkıyla yapan, emeğe saygı duyan, dedikoduya riayet etmeyen cesaret sahibi, para için onurunu ayaklar altına almayan tüm hakem ailesine saygı ve sevgilerimle... Kimse inkar edemez doğru her yerde doğrudur.
04 Temmuz 2019 Perşembe 09:19
İstanbul
Ercan hocam aktif olarak görevde olan İstanbul ihk üyelerinden birinin adını bu gibi olaylarla adını duyuyorum. Bunu bağlantılarınız ile cozmenizi olayın üstüne gidip deşifre etmenizi öneririm. Sadece izmir de böyle pislikler yok.
03 Temmuz 2019 Çarşamba 11:34

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ