" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 34.238.189.171
Online Ziyaretçi: 15
Bugün Toplam: 2522
Dün Toplam: 4539
Genel Toplam: 16534514
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

KASTAMONU'DAN GÜZEL HABERLER GELDİ

Tarih:

11 Şubat 2019 Pazartesi 13:59

Okunma:

1043

Yorum:

0     Yorum Yaz

KASTAMONU'DAN GÜZEL HABERLER GELDİ

KASTAMONU'DAN GÜZEL HABERLER GELDİ
Ülkemizde sayıları az olan ve herkesin cesaret ederek maç veremedikleri futbol maçlarına kadın hakemleri atayan İHK Başkanları da var. Bunlardan bir tanesi de Kastamonu İHK Başkanı Bahri Beytekin.

Kastamonu İl Hakem Kurulu, kadın hakemlere kritik maçlarda verdiği görevlerle ilkleri başarıyor. 22 Nisan 2018’de oynanan bir amatör müsabakada 3 kadın hakeme birden görev vererek hakem triosunu kadın hakemlerden oluşturan Kastamonu İHK, 18 Kasım 2018 tarihinde Kadınlar Futbol 3’üncü Ligi’nde oynanan resmi müsabakaya da iki kadın hakem görevlendirerek dikkatleri üzerine çekmişti. 

İl Hakem Kurulu, bu maçlarda görev verdikleri hakemlerin maç performansını gözlemledi. Kadın hakemlerin maç performanslarının başarılı olması İHK’de yüzleri güldürdü. Bahri Beytekin başkanlığındaki il hakem kurulu, başarılı performans gösteren kadın hakemleri 1’inci Amatör Küme’de görevlendirmeye başladı. 

İl Hakem Kurulu Başkanı Bahri Beytekin konuyla ilgili olarak; “Toplumumuzun her kademesinde başarılı işler yapan kadınlarımız, yeşil sahalarda da başarılı işler yapıyorlar. Üst klasmanlarda göreceğimize inandığımız kadın hakemlerimize, gerek alt yaş gruplarında gerek 1’inci Amatör Küme maçlarında gerekse Kadınlar Futbol 3’üncü Ligi maçlarında görev veriyoruz. İlimizde gerçekleştirdiğimiz ilk’ler ve hakemlerimizin onlara verdiğimiz güveni boşa çıkartmaması bizim için büyük bir mutluluk ve övünç kaynağı oluyor. Hakemliğin etik değerlerini düzgün, tavizsiz, tarafsız bir şekilde sahaya taşıyan kadın hakemlerimiz, güvenimizi boşa çıkartmıyorlar. Onlara başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Bize gelen bu haberden sonra bu kadın hakemlerimizi araştırdık. Özellikle Asen Albayrak hakkında çok olumlu söylemlere şahit olduk. Fiziğinin çok iyi olduğu, maçlarda cesurca kararlar verdiği ve yakın bir gelecekte çok iyi yerlere gelecek kadın hakemler arasında yer alacak biri olduğu belirtildi. İnşallah kendisini çok daha iyi müsabakalarda seyrederiz. Tebrik ederiz Bahri Beytekin böyle cevherleri Türk hakemliğine kazandırdığın için.
KASTAMONU’YA MALZEME DOPİNGİ!

Spor ve sporcunun her zaman yanında olduğu biline Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, aslen Taşköprülü olan İl Hakem Kurulu Başkanı Bahri Beytekin’in girişimleri sonucu, Kastamonu İl Hakem Kurulu’na 2018-2019 sezonunda kullanmak üzere eşofman ve tişört desteğinde bulundu.
Malzemelerin İl Hakem Kurulu’na ulaşmasının ardından Kastamonu İl Hakem Kurulu üyeleri, yeni sezon hazırlıklarına başladı.
Konuyla ilgili konuşan İl Hakem Kurulu Başkanı Bahri Beytekin, kendilerine yeni sezon öncesinde böyle bir jest yapmasından dolayı Taşköprü Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Arslan’a Ve İşadamı Sayın Sebahattin Yıldız’a tüm  hakem arkadaşları adına teşekkür etti.
 
    


Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ