" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 3.237.94.109
Online Ziyaretçi: 16
Bugün Toplam: 4069
Dün Toplam: 7947
Genel Toplam: 19136445
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

LİGLERDE DÜŞME OLMAYACAK PEKİ HAKEMLER NE OLACAK?

Tarih:

29 Temmuz 2020 Çarşamba 19:05

Okunma:

7902

Yorum:

0     Yorum Yaz

LİGLERDE DÜŞME OLMAYACAK PEKİ HAKEMLER NE OLACAK?

LİGLERDE DÜŞME OLMAYACAK PEKİ HAKEMLER NE OLACAK?
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, küme düşmenin kaldırıldığını açıkladı. Süper Lig'de gelecek sezon 21 takım yer alacak. Öte yandan yabancı kuralı da 1 yıl ertelendi. Peki, ya hakemler ve gözlemciler ne olacak?
Süper Lig'de küme düşme 2019/2020 Cemil Usta Sezonu için kaldırıldı. Gelecek sezon lig 21 takımla oynanacak. 2021-2022 sezonu ise 20 takımla oynanacak. Yeni Malatyaspor, Kayserispor ve Ankaragücü yoluna Süper Lig'de devam edecek. Yeni "yabancı sınırı" kuralı da 1 sezon ertelendi.
TFF Başkanı Nihat Özdemir, harcama limitlerinin 4 Ağustos'ta duyurulacağını bunun ardından Kulüpler Birliği ile bu konuda görüşeceklerini de açıkladı.
Bu kararı Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, TFF Başkanı Nihat Özdemir ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Mehmet Sepil yaptıkları basın toplantısında duyurdular.
SPOR BAKANINI VE FEDERASYONU GÖREVE DAVET EDİYORUZ

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Covit-19’dan dolayı spor müsabakaları ertelemeler ve iptaller yaşadı.

Kulüpler Birliği, TFF’ye 3 tane yazılı önerge verdi;
Bunlar; Tüm profesyonel liglerde düşme olmaması, Yabancı futbolcu sınırlanmasının bir yıl ertelendi. Ve bu kararlar yönetim kurulu tarafından oy birliği ile alındı.

Futbol ailesi içerisinde en önemli faktörlerden biri de futbol hakemlerimiz ve gözlemcilerimizdir.

Futbolcular, teknik adamlar ve yöneticiler Koronavirüsten etkilendi de hakemlerimiz ve gözlemcilerimiz etkilenmedi mi?

Madem liglerde düşme olmayacak o zaman hakemlerimizde ve gözlemcilerimizde de düşme olmamalı.

Bu konuda öncelikle Spor Bakanımız Dr.Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu, TFF Başkanı Nihat Özdemir ve yönetim kurulunu ve MHK Başkanı Zekeriya Alp ve arkadaşlarını göreve davet ediyoruz.

Hakemlerimiz ve gözlemcilerimiz yetim evlat konumuna büründürülmemeli.

Hakem ve gözlemci klasmanında düşme olmamalı.
 
 
 
 
 
    

Etiketler:

YORUMLAR

Yusuf
Hakemlerin sesi olmak için asıl şimdi devreye geçmeniz gerek gün bugündür bunu dile getirecek bir babayiğit yokmu acaba gerçekten çok kişiye yazık olacak eğer düşme olursa
05 Ağustos 2020 Çarşamba 00:45
Murat
Ercan bey sizler bakana tff başkanı ve mhk başkanınıza dile getirmeniz gerek bence hakeminlerin takımlar gibi sahipleri yok maalesef sizler hakemlerin sesi olarak bu olayı gündeme getirmeniz hakemler için iyi olacaktır.Başarılar
04 Ağustos 2020 Salı 22:56
Düşme olacak
Hakemleri kim düşünür ki Abi senden başka . Emin ol bir sürü hakem klasmandan düşürülecek kimsesiz bir sürü hakem. Zaten ondan sonra da onların yerini de , bu sene artacak olan sayiyida her şekilde ADALETLİ MHK mız tamamlayacak . Alt kategoriler de dayısı babası hakem olan çok nasıl olsa .
31 Temmuz 2020 Cuma 08:15
murat güleç
Bu güzel haberlerin üzerine şahsım olarak ben de güzel bir haber bekliyorum.Yaşımdan dolayı hakemliği bırakmak zorunda kaldım. Doyasıya son senemde virüs nedeniyle final yapamadım.Hakemlikte yaş sınırının gücü yetenler ve koşabilenler için yükseltilmesini bekliyorum.Yaş sınırı 50 olmalı..
29 Temmuz 2020 Çarşamba 20:58

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ