" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 54.211.135.32
Online Ziyaretçi: 12
Bugün Toplam: 9440
Dün Toplam: 7087
Genel Toplam: 16326887
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

MARDİN'DEN MÜTHİŞ İDDİA!

Tarih:

09 Şubat 2019 Cumartesi 00:50

Okunma:

1957

Yorum:

0     Yorum Yaz

MARDİN'DEN MÜTHİŞ İDDİA!

MARDİN'DEN MÜTHİŞ İDDİA!
Bizlere Mardin’den bir e mail geldi. İddia edilen şeyler öyle yenilir yutulur şeyler değildi. Önce o bölgeler hassas bölgeler en ufak haber anında yankılanıyor ve sıkıntılar baş gösteriyordu. Haber çıkmayınca bu hakemimiz peşpeşe e mailler gönderdi. Haberin olmasını istedi ve haber çıkarsa haksızlıkların ortadan kalkacağına inandığını yazdı. Bizde kendisine haberi yapacağımızı ancak ismini kullanacağımızı yazdık. Kabul etti. Kendisini araştırdığımızda Karabük Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Okuduğunu öğrendik. Kendi kendimize empati yaptık bu genç üniversite mezunu bu kadar gözünü kararttığına göre bu işte bir şeyler var dedik. Edindiğimiz bilgilere göre aynı yazıyı MHK’ya da göndermiş.
Bize bu haberi gönderen kişi: Mardin İl Hakemlerinden Seyfettin Erten
Gönderdiği yazının tek harfine bile dokunmadan yayımlıyoruz.
 
Mardin ilinde yapılan maç atamalarının haksızlığını görmemize rağmen olsun düzelir diye sustuk fakat görülen o ki bu haksızlık duracağa benzemiyor. Bu sene başında İHK'ye gelen kurul geçen sene olan dernek seçimi sonucunda onların desteklediği başkan adayına oy veren hakem ve gözlemciye çok maç verip onların adayına oy vermeyen hakem ve gözlemcilere daha az maç verildiği görülüyor.
Yapılan atamalarda kimi hakem 40, kimi 35, kimi 20, kimi 15 maça çıkmış. Okul ve özel maçları da sayarsak kimi hakem 150, kimi 100, kimi 10 maça çıkmış.
Tahmin edersiniz ki çok maça çıkan onları destekleyen hakemlerden oluşuyor. Gözlemciler arasında da durum hiç farklı değil kurulda olan gözlemciler diğer gözlemcilerden en az 7 maç fazla maça çıkmış durumda. İHK Mardin hakemliği sanki bir kaç hakemden oluşuyor sanıyor her hafta kendilerini geçen sene dernek seçiminde destekleyen hakemlere en az 2 maç verip ardından maç kalırsa geriye kalan boşluk için maç verdim demek için diğer hakem arkadaşlara maç veriyor boşluk olmazsa onu da vermez.
Adamına göre eğitime katılmayan adama maç verir. Maç atamaları hiç bir ilde gizli yapılmıyor fakat ne yazık ki Mardin İHK maç atamalarını gizli yapıp kimse o hakemlerin haftada kaç maça çıktığını görmesin diye gizli yapıyor. Mardin ilinde 2 Futsal hakemi bulunmasına rağmen Futsal müsabakalarına Futsal hakemi olmayan kendi adamlarına görev verip ve turnuva sonunda ne tesadüf ki İHK Hakem atama sorumlusunun okulu turnuvayı katleden hakemler sayesinde Şampiyon oluyor.
Oynanmayan müsabakalarda ise hakemler maçlara gitmeden maç raporlarında '' Bir Takımın Maça Geç Geldiğinden Maç Oynanmamıştır'' şekilde rapor tutuyorlar.
ASKF ile işbirliği içinde yapıp iki takımın gelmediği müsabakaya sadece bir takım geç geldi diye yazılıyor ve diğer takımın isim listesi önceden ASKF'ye verilmiş durumda. Bu “oynanmayan müsabakalarda kendi hakemlerini ve İHK kurulunda olan gözlemcileri yazıp federasyondan hak edilmeyen müsabaka ücretlerini alıyorlar”.
Bu kadar adaletsizlik yetmiyormuş gibi idmana gelmeyen kendi hakemlerine her hafta 2 maç veriyor. İdmana çıkmayan klasman hakemini Bölge sorumlusuna “idmana katıldı” diye bildiriyor ve bu hakem profesyonel maçlarda sırası geldiğinde maça çıkıyor.
Mardin İHK başkanı kendi hakemlerine Serdar TATLI olduğu sürece sadece Urfa hakemleri bir yerlere gelir. Merak etmeyin sene sonu Federasyon seçimi var ve Serdar gidecek yerine Yıldıray ASLAN (abi) gelecek o zaman bizim dediklerimizi yerine getirecek diyor.
Sayın MHK bu İHK'yi siz atadınız gelin araştırın eğer bu dediklerimiz yanlışsa o zaman en ağır cezayı bize verin ama sizden ricam bir zahmet edip gelin araştırın. Federasyonda atamalar mevcut, Okul müsabakaların atamaları da GHSİM'de mevcut sizden ricam araştırın ve “bu adaletsizliğin önüne geçin”.
Saygılarımla...
MHK’nın bu haberden sonra bu hakemi disiplin kuruluna vereceğini tahmin ediyoruz.
Keşke iddiaları araştırsalar da böyle gençlerin feryadına kulak verseler.
Eğer burada yapılan yanlış varsa vede neşter vurulursa Türkiye’nin çok ilinde yapılan bu atamalar gündeme gelir. İşte o zaman yapanın yanına kar kalmaz.
Haydi MHK söz sizde.
Araştırma yapacak mısınız?
Yoksa boş ver bu kadar iş arasında bir de onunla mı uğraşacağız diyeceksiniz?
  

Etiketler:

YORUMLAR

Seyfettin erten
Unuttun mu ve devran döndü siz neyden çekinerek isminizi yazmıyorsunuz adam olan hiçbir şeyden korkmaz benim gibi açık açık isminizi yazardınız. Sizin anlamadığınız ya da işinize gelmediği için futsal maçlarına çıktın diyorsunuz. Mardin de ben ve zahir den başka futsal hakemi olmadığı için ben çıktım
12 Şubat 2019 Salı 14:03
Unuttun mu
Seyfettinciğim perşembe günleri hakem atama sorumlusu ile daha düne kadar çiğ partileri verip bekar evinde yaptığın yalakalıkları ne ara unuttun ve ayrıca o hafta ki görevlendirmeleri beraber yapıp istediğin hakemi istediğin maça verdiğin günleri ve kendine aslan payını aldığını çok çabuk unuttun gencecik hakemlere ayda 1 maç alsa o ona fazla bile oluyordu dediğin ortamları ne ata unuttun da şimdi gelmiş hak hukuk ve adaletten bahsediyorsun. Sen bu camiaaya yakışmayan bi hakemsin demek isterdim ama o hakemlik etiketi sana yakışmıyor ve bundan dolayı da klasmandan düşürüldün.. .
12 Şubat 2019 Salı 11:30
Devran döndü
Sevgili kardeşim seyfettin ne oldu da şimdi mardin de haksızlığa uğradığını dile getiriyorsun onu anlamış değilim daha düne kadar 150 küsür maça çıkıyor futsal maç atamalarını sen yapıyor , hakemleri tehdit ediyordun bak beni dinlemesen seni maça filan götürmem diye . Amatör ve futsal maçlarından aylık 3000 - 4000 liraya yakın para kaldırıyordun , o zamanlarsa senle hakemlik yapan arkadaşlar nerdeyse maça bile çıkamıyordu . Sen işlerin yoldayken kalkipta birgün olsun neden bu insanlarda maç alıyor diye düşündün mü yada kimseye birşey dedin mi, demezsin tabi neden diyeceksinki senin için ve sen gibi insanlar için o zaman herşey yolunda her ay dünyanın parası cebinde olurdu. Ne oldu da bugün kalkipta haksızlığa uğradığını dile getiriyorsun haksızlık sana yapılmadı diğer hakemlere yapıldı diğer hakemler sen gibi insanlar yüzünden hakemlikten soğudu . Ayrıca sene başından beri 1 kere antrenmana geldiğini gördüm onda da antrenman yapmadın sahanın kenarında sohbet muhabbet yaptın ordaki vatandaşlarla . Şunu unutma hiç bir zaman emek harcamadan artık maç alacağını düşünüyorsan yaniliyorsun . Emek yoksa ekmekte yok .kimsenin hakkını yiyemezsin .
09 Şubat 2019 Cumartesi 13:08

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ