" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 3.237.94.109
Online Ziyaretçi: 17
Bugün Toplam: 4352
Dün Toplam: 7947
Genel Toplam: 19136728
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

MUŞ'UN AÇILIŞINDA BİZ DE VARDIK

Tarih:

08 Eylül 2014 Pazartesi 00:12

Okunma:

2601

Yorum:

0     Yorum Yaz

MUŞ'UN AÇILIŞINDA BİZ DE VARDIK

MUŞ'UN AÇILIŞINDA BİZ DE VARDIK
 Değerli arkadaşlar Hakemin Sesi yayın hayatına başladıktan sonra ülkemizi karış karış dolaşmaya başladım. Gitmediğim çok az il kaldı. Kısmet olursa gitmediğim yerlere de gideceğim. Bu sefer ki durağımız Muş ve Bitlis oldu.

Ben İstanbul hakemiydim ama Anadolu’da çok hakemlik yapmıştım ama klasman konumumuz gereği Süper Lig de takımı olan illeri yada 2 ligde kafaya oynayan ve Süper Lig hakemlerinin çıktığı takımların olduğu illere giderdik. Şimdi ise Hakemin Sesi olarak tüm illere gitmeye başladım. Tüm samimiyetimle söylüyorum: Edindiğim intiba; Kim ne derse desin Anadolu insanı bir başka misafirperver.. 
Anadolu insanının özelliklerini araştırdığımızda en önemli ve güzel karakterlerinden bir tanesi de misafirperverlik.
Anadolu insanı özünde insana değer vermenin ve paylaşımcılığın olduğu, hürmet, sevgi, saygı, vicdan gibi birçok değeri içinde barındırıyor.
 Birde çok sıcakkanlı ve samimiler. Yapmacıklığı asla göremezsiniz. Doğallık her hallerinden okunuyor.
Lafı daha fazla uzatmaya gerek yok sanırım, edindiğim izlenimler ve yapılan konuşmalardan anladığım; Bu coğrafyanın misafirperverliği hak eden içindir..
TFFHGD Muş şube başkanı Ferzende Emre bizi sürekli illerine davet ediyordu ama bir türlü gidemiyorduk. Bizleri tekrar aradı ve Sezon açılışına davet etti. Bu sefer kıramadık ve uçağa atladığımız gibi soluğa Muş’ta aldık. Açılışa TFFHGD Genel merkez yöneticileri Ahmet Şahin ve bölge sorumlusu Zafer Korkmaz’da iştirak ettiler. Uçaktan indikten sonra bizleri Başkan Ferzende Emre karşıladı sarmaş dolaş olduk daha sonra direk sahaya geçtik. Oraya gittiğimizde hakemlerin bizlere olan sevgi seli görülmeğe değerdi. Gerek Ercan Durna’ya Ahmet Şahin’e gerekse Zafer Korkmaz’a sarılıp öpüşme sahneleri insanları duygulandıracak cinstendi.
İSTİNYE’NİN DIŞINA ÇIKIN!
MHK’ya sesleniyorum; Beyler, Türkiye sadece İstanbul, Ankara ve İzmir’den ibaret değil. Elinizde imkanlarınız var. Biraz zaman ayırın ve Türkiye yollarına düşün.. O insanların sizlere ihtiyaçları var. Bu ihtiyaç sakın maddi anlamda değerlendirilmesin. Onlar da kendilerini sistemin bir parçası olarak görüyorlar ve önemsenmek istiyorlar. Nasıl İstanbul’un açılışına katılıyorsanız diğerler illere de gideceksiniz. Onlar  artık üvey evlat muamelesi görmekten bıktılar.. Türkiye’yi İstinye’den yöneterek başarılı olma şansınız yok denecek kadar azdır..
AÇILIŞTA TABAN BİRLİKLERİ HAZIR KITA
Sezon açılışına taban birliklerinin eksiksiz katılması takdire şayandı. TFFHGD yöneticileri Ahmet Şahin, Zafer Korkmaz, ASKF Başkanı Kemal Türkan, Futbol İl Temsilcisi Aytaç Koyuncu, Gençlik hizmetleri Spor İl Müdür Vekili M.Emin Aslan ve Hakemin Sesi Ercan Durna açılışın özel konukları arasında yer aldılar. Açılışa hakemler ve gözlemciler tam kadro katılırken BHK üyeliğinden istifa eden Nihat Akman’ın katılmaması yada çağrılmaması dikkat çekti..!
Açılış konuşmasını başkan Ferzende Emre yaptı ve şunları söyledi: Sevgili misafirlerimiz ve futbol ailesinin değerli mensupları Muş ilimizin açılışına hoş geldiniz. İlimizde zor şartlarda hakemlik ve gözlemcilik görevlerimizi sürdürmekteyiz. Bizleri bu zor günlerimizde bizleri destekleyen ASKF Başkanı Kemal Türkan’a, Futbol İl Temsilcisi Aytaç Koyuncu’ya, Gençlik hizmetleri Spor İl Müdür Vekili M.Emin Aslan’a, hakemlerin sesi, gözü kulağı olan ve Anadolu’nun unutulmaması adına haberler yapan Hakemin Sesi Ercan Durna’ya, Bizlere talep ettiğimizde her türlü desteği esirgemeyen Ahmet Şahin’e, 14. Bölge sorumlumuz Zafer Korkmaz’a teşekkür ederim.

2 kişiye de ayrıca teşekkür etmek istiyorum; 14. Bölge sorumlumuz MHK üyemiz Turgay Güdü’ye bölgemize sahip çıktığı için teşekkür ediyor ve buradan MHK’ya seslenmek istiyorum; İlimizi çok iyi temsil edecek arkadaşlarımız var. Bunların gerek “KOR” kursuna çağrılması gerekse takip edilmesini istiyoruz. Hakemliğimizin kalkınması için illerde örnek gösterilecek hakem bulunmaz ise alttan hakem gelmiyor.
Diğer teşekkürüm ise TFFHGD Genel Sekreteri Osman Avcı’ya.. Hakemlerimize İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’nden spor malzemeleri gönderdiği için kendisine teşekkür ediyorum dedi.
Daha sonra İHK Başkanı Ümit Yıldırak konuştu ve şunları söyledi; Yeni sezonda çok daha farklı bir Muş hakemliği göreceksiniz. Bu sene hakem arkadaşlarla özel konuştuk. İşe daha iyi sarılacaklar. İdmanlar daha sıkı olacak. Eğitim çalışmalarımız ve haftalık kritiklerle işi sıkı takip edeceğiz dedi.

Sırasıyla ASKF Başkanı Kemal Türkan, Futbol İl Temsilcisi Aytaç Koyuncu, Gençlik hizmetleri Spor İl Müdür Vekili M.Emin Aslan birer konuşma yaparak yeni sezonda hakemlere başarılar dilediler ve hakemlerin yanlarında olacaklarını söylediler..

TFFHGD 14.Bölge sorumlusu Zafer Korkmaz da yaptığı kısa konuşmada şunları söyledi;
Ben bu bölgenin evladıyım. Bu coğrafyaları iyi tanırım. Bu bölgeye BHK üyeliği ve eğitimcilik yaptım. İyi izler bırakmışız ki bugün hakemlerimizden bu sevgiyi görüyoruz dedi ve bu görevleri yaparken de tüm illeri eşit gördüğünü ve ona göre görevler verdiğini söyledi. Korkmaz, şimdi ise 14. Bölge sorumlusu olduğunu ve bu bölgeye sahip çıkılması konusunda hizmet ettiğini söyledi..

TFFHGD Genel merkez yöneticisi Ahmet Şahin ise şu konuşmayı yaptı; değerli arkadaşlar ben bu bölgenin sorumlusu değilim ancak çok illerden beni arıyorlar ve kendilerine yardımcı olmamı istiyorlar neden ben diye sorduğumda ise Ercan Durna sizi aramamı söyledi diyorlar. Ben de imkanlarım dahilinde 4 yıldır çok sayıda ile yardım ettim. Şimdi şu yada bu yardımı yaptım demem bana yakışmaz ama bana karşı müthiş bir sevgi seli oluştu. Buraya da Başkan Ferzende Emre açılışa davet etti kıramadım ve geldim dedi .

Şahin konuşmasını şöyle sürdürdü; Çok değerli bir başkanımız var. Hakemlerin haklarının alınması ve de korunması konusunda yoğun bir çalışma içerisinde bizde kendisini bu ulvi görevde yalnız bırakmıyoruz. Başkanımızın doğu ve güney doğu illeri için çok özel bir çalışma yapıyor. Buralarda maç sayıları az, genel merkez şimdiye kadar hep hakemden alan konumdaydı şimdi ise hakemlere yardım eden konuma geldi. Tarihte ilk defa amatörlere malzeme yardımı yapılmasını sağladı. Vize bedelleri ve TFF payı genel merkez hesabına aktarıldı.  Çok ile tesis kazandırdık. Bu yönde çalışmalarımız devam edecek ve bende beni davet eden illere gitmeye devam edeceğim dedi.
Eski İHK ve BHK üyesi Ulusal Gözlemci ve bölge eğitimcisi Ayhan Göksun ise konuşmasında 2014-2015 futbol sezonunda hakemlere başarılar diledi.

Daha sonra dernek üyesi çocuğu olan hakemlere( Mehmet gül, Ramazan Soyatik, Emrah Sazağan ve düğünü olan Niyazi Bakşi’ye birer altın ile ödüllendirildiler. Ayrıca yeni üyelere birer tanıtım kartı verildi.
Açılış dağıtılan baklava ile sona erdi. 


Muş'a gitmeden önce Yeşilköy havalanı VİP salonunda Beşiktaş başkanı Fikret Orman ile neşeli bir sohbet ettik..


Ahmet Şahin  ile birlikte Muş'a adım attık..

Açılış önce protokol bir hatıra fotoğrafı çektirdi..


Açılışta Muş hakemleri Osman Avcı'nın gönderdiği spor malzemeleri ile çıktılar..Muş valisi Vedat Büyükersoy ile Nemrut Krater gölünde hatıra fotoğrafı çektirdik..


Çocuğu olan hakemlere dernek altın takdim etti..

Düğünü olan Muşlu hakem Niyazi Bakşi'nin düğününde halay çektik. Bunu ayrıca bir haber olarak vereceğiz..

Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ