" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 100.24.113.182
Online Ziyaretçi: 13
Bugün Toplam: 5853
Dün Toplam: 14653
Genel Toplam: 19838323
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

OĞUZ SARVAN MENTÖRLÜKTEN İSTİFA ETTİ!

Tarih:

05 Kasım 2020 Perşembe 20:05

Okunma:

6262

Yorum:

0     Yorum Yaz

OĞUZ SARVAN MENTÖRLÜKTEN İSTİFA ETTİ!

OĞUZ SARVAN MENTÖRLÜKTEN İSTİFA ETTİ!
 Oğuz Sarvan,. MHK’ya verdiği dilekçe ile mentörlükten istifa etti.

OĞUZ SARVAN HAKKINDA DAHA ÖNCE ŞU HABERİ YAPMIŞTIK


OĞUZ SARVAN NİYE GERİ DÖNDÜ?


Zekeriya Alp, MHK’sında Oğuz Sarvan başkanvekili idi. Kulüpçüler TFF yönetimine özellikle Sarvan’ın başı çektiği 3 kişinin görevden el çektirilmesini istiyorlardı. Başkan Nihat Özdemir konuyu Zekeriya Alp’e açtığında Zekeriya Alp, masadan dik duruş sergileyerek kalkmış ve dışarıda yemekte olan kurul arkadaşlarına kalkın gidiyoruz istifa ettik demiş.
Zekeriya Alp’in İstifa nedeni: Ben ekibimi satmam. Kimsenin kellesini vermem.
Bu istifadan sonra kuruldan 2 kişi; Oğuz Sarvan ve Ahmet Şahin gözlemcilikten istifa ettiklerini ve daha görev almak istemediklerini söylüyorlar.
Buraya kadar her şey normal.. Çünkü istifa tek taraflı bir eylem biçimidir.
15 hakeme 5 Mentör ataması yapıldı. Listeyi gördüğümüzde gözlerimize inanamadık. Daha yeni gözlemcilikten istifa eden ve görev almak istemeyen Oğuz Sarvan mentör olmuş. Halbuki beraber istifa eden ve gözlemciliği de bırakan Ahmet Şahin isteseydi 15 sene daha Üst klasmanda gözlemcilik yapabilirdi. Şahin, istifasının ve başkanının arkasında olduğunu gösterdi.
Oğuz Sarvan, toplantıda Zekeriya Alp’e bir daha bu işleri yapmayacağım deyip defteri kapatmış ve daha hiçbir görev kabul etmeyeceğim demişti.
 Ne oldu da bu söylemlerinden vazgeçip geri dönüş yaptı?
 Gözlemci olsa 6 ay sonra yaştan dolayı gözlemciliği bitecekti.

Adam cin gibi..!

Mentörlerin bitme yaşı 70. Mentörler Üst Klasman Gözlemci parası alıyor. 
6 aylığına gözlemci olacağına 70 yaşına kadar mentör olacak.

Çok karlı bir iş.. Kim bırakır bu kaymağı? Madalyonun diğer yüzü ise UEFA ayağı. UEFA’da gözlemciler 70 yaşına kadar devam ediyor. Oradaki şart şu: Ulusal Federasyonlarda görevin olacak. Onun için Sarvan, Zekeriya Alp’in onun için koltuğunu feda ettiğini unutuyor ve hemen mentörlüğe balıklama atlıyor..!

Şimdi kimin yaptığı doğru?
Zekeriya Alp’in Oğuz Sarvan ve 2 arkadaşı için görevi bırakması mı?

Oğuz Sarvan’ın mentörlük için Zekeriya Alp için istifa ettiği görevine kendisi için yapılanı unutup geri dönmesi mi?

Diğer bir husus, Oğuz Sarvan görevde iken Trabzon bölgesi hakemlerinden Hamza Mısır’ın hakemliğinin sekteye uğramasına imza koymuştu. Aynı Sarvan, Hamza Mısır’ın komite üyesi olduğu kurulda eğitimci olarak görev almıştı. Bunu doğru buluyor musunuz?
FİFA Hakemi olan, TFFHGD Başkanlığı yapan, MHK Başkanı olan birinin başka kurullarda ve 2. Adam olarak görev almasını doğru buluyor musunuz?

      MENTÖRLÜKTEN İSTİFA ETTİ
 
Yaptığımız bu haber hakem camiasında çok yankılandı. Bazı medya mensupları da bizden almış oldukları haberi sayfalarına taşıdılar.
Oğuz Sarvan, bu haberlerden sonra durdu-düşündü ve yaptığının yanlış olduğunu anladı. MHK’ya verdiği dilekçe ile mentörlükten istifa etti. Daha doğrusu kendine yakışanı yaptı. Olması gereken buydu. Kendisine bundan sonraki yaşamında başarılar ve sağlıklı günler diliyoruz. 
Bu arada mentörlükten istifa etmesinin nedenini araştırdığımızda, Başta Hakemin Sesi olmak üzere, Erman Toroğlu, Beşiktaş yazarları, Spor yazarlarının bu haberi köşelerine taşıması, TFF yönetiminin de bu haberlerden rahatsız olması, Bir de Zekeriya Alp’e yaptığı yanlışın verdiği rahatsızlık, son olarak da mentör olarak gittiği yerlerde eskisi kadar saygınlık görmemesi Oğuz Sarvan’ın istifaya zorlayan sebepler olarak ortaya çıktı. 

Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ