" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 34.231.109.238
Online Ziyaretçi: 10
Bugün Toplam: 7186
Dün Toplam: 9899
Genel Toplam: 18395272
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

POSTACILAR KİMİN KAPISINI ÇALAR?

Tarih:

19 Aralık 2019 Perşembe 23:32

Okunma:

2052

Yorum:

0     Yorum Yaz

POSTACILAR KİMİN KAPISINI ÇALAR?

POSTACILAR KİMİN KAPISINI ÇALAR?
Televizyonlarda diziler çoğaldıkça, halk artık sadece dizileri seyretmekle kalmıyor, dizilerde oynamak da istiyor. Bunun için ilk gittikleri yerler cast ajansları oluyor. Türkiye’de ajanslar Birliği’ne kayıtlı 13 cast ajansı var. Fakat küçük-büyük tüm cast ajanslarını saydığımızda bu sayı 500’e kadar çıkıyor. Büyük cast ajanslarının her birinde yaklaşık 2 bin kişi kayıtlı. Sadece Ajanslar Birliği’ne kayıtlı ajansların arşivinde yaklaşık 30 bin kişi “Bu hayatta herkesin bir rolü vardır” deyip sıra bekliyor.

Şimdi bunun hakemlikle ne alakası var diyeceksiniz..!
Hakemlik eskiden hobi idi. Şimdilerde profesyonel hakemlik hedef oldu.. Ayda 3 bin lira kazanan devlet memuru profesyonel bir hakem 20 bin lira maaş, ayda da 3 orta bir de VAR hakemi oldu mu harcırahlarla 30 bin lira alır alın size 50 bin lira. Günümüz şartlarında hakemlerin neden hata yaptığını anlayın artık..!
Andy Warhol’un “Bir gün herkes 15 dakikalığına ünlü olacak” öngörüsü bugün gerçek oluyor.

Sizde ünlü hakem olmak isterseniz mutlaka göze çarpmanız lazım.
MHK’da görev alanlar hep büyük illerden çıktığı için oradakiler taşraya göre daha şanslılar. Bir de MHK Başkanları büyük illerden oluyor.
Oyuncu adayı bayan: Bugünlerde “Bir İstanbul Masalı”nda oynamak istiyorum. Mesela başrolde Ozan’ın sevgilisi olabilirim derken..
Vanlı bir hakem de acaba ben de bir Galatasaray- Fenerbahçe derbisinde görev alabilir miyim diyor..
Ahmet Güngören (Sosyal Antropolog): Yalnızca televizyon kültürüyle beslenen, yazılı kültürden çok uzak çağımız insanı için televizyon, en hakiki şey. Dolayısıyla televizyonda varolmak da ayrı bir varoluş biçimi. Gündelik hayatın sıkıntısı içinde kendini fazla gösteremeyen kişi, televizyonda bir kez görününce tanıdığı, tanımadığı herkes ondan sözeder oluyor DİYOR..
İşte bu örnekten yola çıkıldığında Anadolu’da hakemlik yapanlar da naklen yayına çıkabilirsem bende tanınan bir hakem olurum hayali ile yaşıyorlar.
İnsanı gündelik hayatın ezikliğinden tamamen çıkarıp kendini farklı bir platformda bulmasına, hatta buna ek olarak zengin olma umuduyla beslenmesine neden oluyor.
Ünlü olmak isteği sadece tüm illeri kapsıyor.
Hakemlikte de kimileri küçük bir rol alan figüran oyuncuya benzerken kimileri de başrollerde pastadaki payı büyük götürüyorlar.
Konuyu bir yerden alıp başka bir yere getirdik. Bugün Van’da final maçları vardı. Hakemlere bakıyorsunuz hepsi de pırıl pırıl. Gözlerinin içi parlıyor. Yaşlarına bakıldığında daha yeni reşit olmuşlar. Hedefleri var, tahsilleri var, ümitleri de var. Acaba postacı bir gün onlarında kapısını çalar mı dersiniz? Onlar da ünlü birer hakem olabilirler mi acaba?
Bazılarının mümkün değil,  Hakemlik saltanat...! Babadan oğla kalıyor. Terfi edenler hep birilerini basamak olarak kullanıyor diyeceklerini duyar gibi oluyorum. Çünkü bu sözleri bana çok söylediler. Ama gene de ümidinizi kaybetmeyin. Şans kapıyı çaldığında bunu fırsata çevirin. Olur ya bir de bakmışsınız zirvedesiniz.
Aman zirveye çıkarken herkese selam verin. Çünkü düşerken de onlara rastlayacaksınız.. 


Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ