" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 54.211.135.32
Online Ziyaretçi: 16
Bugün Toplam: 9209
Dün Toplam: 7087
Genel Toplam: 16326656
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

SAMSUN VEFAT EDENLERİ UNUTMADI

Tarih:

22 Ocak 2019 Salı 00:12

Okunma:

752

Yorum:

0     Yorum Yaz

SAMSUN VEFAT EDENLERİ UNUTMADI

SAMSUN VEFAT EDENLERİ UNUTMADI
Bugünlerde hakem camiasından fazla haber gelmez oldu. Dernek şubelerinin internet ortamında haberlerini araştırırken Samsun şubesinin sayfasında ve facebook sayfasındaki TFFHGD Samsun şubesi 21 Ocak Pazartesi Kılıçdede Camii’nde akşam namazına müteakip camiadan kaybettikleri isimlerin ruhuna mevlit okuttuklarını gördük.
Samet Çiçek önderliğindeki yönetim kurulu başta Sinop’a hakem seminerine giderken elim bir trafik kazasında hayatını kaybetmiş Köksal Torun, Sadık Keskin ve Halil Küp olmak üzere Salih Zeki Hatipağaoğlu, Hüseyin Muratoğlu, Aziz Er, İsmail Akal, Ferhan Hasovalı, Tuncay Yavuz, Yılmaz Özkaraduman, Nusret Özkibar, Namık Özmen, Orhan Takazoğlu, Haluk Aygün, Çetin Gümüşkaptan, Ahmet Özbayrak, Yüksel Ozan, Kamil Öztürk, Süleyman Yenal, Hasan Deveci, Salih Evlicoğlu, Fikret Orbay, Turgay Sarıoğlu, Orhan Berber gibi camiaya hakem ve gözlemci olarak emek vermiş olup aramızdan ayrılan isimlere dualar okuttular ve Allah'tan rahmet, yakınlarına ve camiamıza tekrar başsağlığı dilediler.
Başkan Çiçek katılan üyelere teşekkür etti.

Bir yorum

Bu camiayı en yakından takip eden biri olarak bu haberi gördüğümde hem çok sevindim hem de üzüldüm.
Sevindiğim tarafı Hakem derneği ahde vefa örneği gösteriyor ve aramızdan ayrılarak ebedi güzergahlarına çekilen camiaya hizmet edenleri unutmamaları.
İslâm âlimleri, ölünün ruhuna Kur'ân okunduğu zaman peşinden bir dua ile ruhlarına bağışlanmasını tavsiye etmişler
Zaten kabirdeki yakınlarımız devamlı surette bizden yardım beklemektedir. Bizden gelecek bir dua, bir Fatiha, bir İhlâs ile nefes alabileceklerini bilmektedir. 
“Bir mezarlıkta okunan ve oradaki bütün ölülerin ruhuna hediye edilen Kur’an’ın sevabı, “bölünmeden tam olarak ulaşır, bu Allah’ın geniş rahmetine en uygunudur.” diye cevap veriyorlar.
Üzüldüğüm tarafı ise "üst düzey" yöneticilerin orada bulunmaması. 

Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ