" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 100.24.113.182
Online Ziyaretçi: 8
Bugün Toplam: 5751
Dün Toplam: 14653
Genel Toplam: 19838221
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

TALİMATLARA AYKIRI HAREKETLER DEVAM EDİYOR!

Tarih:

24 Ekim 2020 Cumartesi 16:30

Okunma:

10217

Yorum:

0     Yorum Yaz

TALİMATLARA AYKIRI HAREKETLER DEVAM EDİYOR!

TALİMATLARA AYKIRI HAREKETLER DEVAM EDİYOR!
Geçtiğimiz günlerde Yunus Yıldırım’ın Gaziantep- Trabzonspor müsabakasında Fırat Aydınus ve arkadaşlarının gözlemcisi iken maçtan sonra kısa bir sürede olsa bir araya gelmesi nedeniyle talimatlara aykırı hareket nedeniyle savunmaları alınmıştı.

Bu haber bazı kişilere örnek teşkil eder diyorduk ama maalesef bazı insanlar kural tanımaz oldular.
 
 
Bu olay 17.10.2020 günü gerçekleşiyor.
Maç: Halide Edip Adıvarsspor-Ağrı 1970spor
Stad: İstanbul Bayrampaşa Çetin emeç Stadı.
 
Hakemler: Enes Kapkara- Yunus Doğan- Adem Mazlum. 4. Hakem Ahmet Aydın
Gözlemci: Ercan Yıldırım
 
İddiaya göre; Ercan Yıldırım, talimatlara aykırı bir şekilde maçtan önce soyunma odasına gidip maçın hakemine aman "Enescim iyi maç yönet Serdar Çakır hocan seni izlemeye geldi" diyor. Hakem triosuna  başarılar dileyip soyunma odasından çıkıyor.
Yine maçtan hemen sonrada (ertesi gün araması gerekirken 12:00-14:00 arası)talimatlara aykırı bir şekilde telefonla arayıp "seni çok beğendim" iyisin şeklinde maçla ilgili yorumlarda bulunuyor.
Aman Enescim soyunma odasına geldiğim ve Serdar Çakır hocamızın seni izlemeye geldiğini sana söylediğim aramızda kalsın kimseye söyleme" diyor.

Bu bilgi bizlere ulaştıktan sonra başlıyoruz araştırmaya.. Hakem Enes Kapkara’yı arıyoruz. Aramızda geçen konuşma şöyle;

Ercan Durna: Enes Merhaba Ben Hakemin Sesi Ercan Durna.
Enes Kapkara: Buyurun hocam..
Ercan Durna: Enes sana bir sorum olacak bu hafta yönettiğin müsabakada gözlemci Ercan Yıldırım hakem soyunma odasına geldi mi gelmedi mi? Evet yada hayır demen yeterli.
Enes Kapkara: Ben bu konuda bir şey söyleyemem. Deyip telefonu kapatıyor.
Sayın Enes Kapkara.. Sana tek sözümüz var. Madem klasman hakemisin gözlemci hakem odasına giriyor. Neden MHK bölge sorumluna yada direk MHK başkanına söylemiyorsun.

Sen de mi talimatları bilmiyorsun?

 talimatta “GÖZLEMCİLER COVİT 19 TESTİ YAPTIRMAYACAĞI İÇİN MÜSABAKA ÖNCESİ VE SONRASINDA HİÇBİR ŞEKİLDE BİRARAYA GELMEYECEKTİR” Yazıyor. Neden suskun kalıyorsun?
Ercan Yıldırım talimata aykırı hareket ediyor ve hakemlerle kısa sürede olsa birlikte oluyor. 

Bunun ile sıcak haberler ortada dolaşır ve disipline sevkler olurken Ercan Yıldırım birilerine yaranmak için neden hakem odasına giriyor?

Bize intikal eden iddia bu yönde.

Şimdi Ercan Yıldırım’a soruyoruz; Maç günü hakem triosunun odasına girdiniz mi girmediniz mi?

Eğer girdiyseniz; talimatlara aykırı hareket ettiğinizi bilmiyor muydunuz?
 
 
Etiketler:

YORUMLAR

Ahmet Durmaz
E.Yildirim , O.F.Yesil, F.Sucuoglu E.Engin. Ya gencler siz hic mi duzelmezsiniz nerde sorun var orda siz varsınız. Akillanin artik, illegal isleri yaptiginiz donemler bitti. Artik Özgür Baskan var aslanlar gibi. Hakeme gelince, uyanik kardeşim, MHK uyen Nedim abiyi ariyip, odaya gelmedi hocam yalan haber diyorsun. E gerceklerin er ya da gec ortaya cikmak gibi bir huyu var. Hakem Isleri savunma isterse ve talep edilen kamera kayıtları ile görüldüğü üzere girdiği anlaşılırsa ne yapacaksin. Hem talimat ihlali hem de mhk uyesine yalan bilgi vermekten ceza alacaksin. Hadi senin gencligine verelim, ama E.Y nin isi zor.
25 Ekim 2020 Pazar 11:57
Fatih Şaban çakar
Şaşırdık mı? Bu Ercan Yıldırım ilk hakem kurulu başkaniyken turnuva müsabakalarının atamalarını AFYS üzerinden yapmayıp el altından yapmıştı. Dönemin mhk su görevden almıştı. Buda talimatlara aykırıydı. Dönemin dernek başkanı özgür Aygün ve yönetim kurulunu hırsızlıkla suçlayıp,il hakem kurulunun gücünü kullanarak imza toplamıştı. Bu imzalarları eski il hakem kurulu başkanı M.Alemdar la birlikte yapmışlardı. O na da dernek başkanlığını vaad etmişlerdi. Hatta bu imzaları toplarlarken devre aralarında soyunma odalarına gidip öyle almışlardı. Hakeme " sen bu sene klasmana adaysin imza atmalısın" şeklinde tehtid varı söylemlerle toplamışlardı. Daha bitmedi bu arkadaş vukuatlarla dolu hakem ataması yaptığı turnuvalardan il hakem kurulu yöneticilerine atama yaptıkları icin paralar talep etti. Bildiğim kadarıyla bunların hepsi belgeli sakarya hakemligini tek eline almak için yapılması gereken butun illegal işleri yapmisti. O dönemin merkez hakem kurulunu tebrik ediyorum bu olumsuzlukları duyar duymaz görevden alinmislardi. değerli Ercan Durna yazdiginiz haber gerçekten çok önemli ve merkez hakem kurulunu ilgilendiren bir haber ancak gelip Sakarya'da ki bazı yöneticilere o dönem gelip sorsaydiniz size bu kişiler hakkinda kat be kat bilgiler verirdi. Elinize,emeğinize,yüreğinize saglik.
24 Ekim 2020 Cumartesi 19:05

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ