" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 34.238.189.171
Online Ziyaretçi: 15
Bugün Toplam: 2517
Dün Toplam: 4539
Genel Toplam: 16534508
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

TARTIŞMANIN CEZALARI BELLİ OLDU

Tarih:

15 Mart 2019 Cuma 01:05

Okunma:

2030

Yorum:

0     Yorum Yaz

TARTIŞMANIN CEZALARI BELLİ OLDU

TARTIŞMANIN CEZALARI BELLİ OLDU
 
Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun 14 Mart 2019 tarih ve 62 sayılı toplantısında Fırat Aydınus ve Yusuf Bozdoğan’ın cezasını açıkladı.

Fırat Aydınus 30 gün hak mahrumiyeti cezası alırken, yardımcı hakem Yusuf Bozdoğan'a da 10 gün hak mahrumiyeti cezası verildi.

PFDK açıklamasında şu ifadelere yer verildi: 

"Fırat Aydınus'un futbol camiasını küçük düşürecek tutum ve davranışlarda bulunması nedeniyle takdiren 30 gün hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırılmasına, yardımcı hakem Yusuf Bozdoğan'ın futbol camiasını küçük düşürecek tutum ve davranışlarda bulunması nedeniyle takdiren 10 gün hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırılmasına..
 
Bir Yorum
 
Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Fırat Aydınus’un Yusuf Bozdoğan’a tartışma esnasında  "bayraklı sözler sarf etmesi" onun cezasını üçe katlamış.
Yani Suçun büyüğünün Aydınus’ta olduğuna karar vermiş.
Hakemlerin maçta tartışmalarını doğru bulmuyoruz. Hakemin düdüğü, yardımcının bayrağı var. Her koyun kendi bacağından asılır sözünü onlara hatırlatırım. Kimin doğru kimin yanlış karar verdiğine bırakın önce gözlemci, daha sonra MHK karar versin. TARTIŞMAYA NE GEREK VAR.
Fırat Aydınus yolun sonuna doğru gelmiş. Daha önce bir ağabeyi olarak onu şöyle uyarmıştım; Maçlarda verdiği her kararı sporculara anlatıyor sürekli konuşuyor "birileri Bu Fırat Aydınus’u sustursun". Bu haberden sonra bana sürekli surat astı. Onunla bir alıp veremediğimiz bir şey yok.  Türkiye’nin en iyi hakemleri arasında gösterilirken Avrupa’da iyi maçlara giderken büyük düşüşe geçti. Koşularda koşamadı FİFA'lık elden gitti şimdi ise tartışılır hale geldi. Bunun nedenkaynaklandığını kendi kendine bir empati yapması lazım, sorgulaması lazım ben nerede yanlış yapıyorum diye. Daha önce Trabzon’da Aleks Taşçıoğlu ile de buna benzer bir olaya yaşadığı iddia ediliyor.  
Psikolojisinin iyi olmadığı söyleniyor. Bu her insanda olabilir. Çok iyi paralar kazanıyor. Neden 3-5 bin lira vererek bir psikologa gitmeyi düşünmez. Her doktora giden kafayı yemiş yada deli anlamına gelmiyor.
Hakem odasında yaşanan olayda her iki hakemde suçludur. Aslında orada bir büyük suçlu daha var oda Gözlemci Necdet Erdilek. Kol kırılır yen içinde kalır misali davranması gerekirdi. Bırakın gözlemci olmasını onlara bir ağabey gibi yaklaşsaydı, hani seminerlerde hakemlere olay olmadan önce önleyici hakemlik yapın diye tavsiyelerde bulunuyorlar ya Erdilek'de önleyici ağabey konumuna bürünseydi bunlar olmazdı.
Ayrıca sen temsilcinin yanında MHK’’yı ararsan o da senden yüz bulur TFF Başkanını arar ve bunu kamuoyuna hakemler kavgacı kimliğine büründürür. Şimdi burada kim suçlu?
MHK’nın yerinde ben olsam 1 ay Necdet Erdilek’e maç vermem. Önleyici ağabey olamadı diye..
Birde Genel merkez sahiplenmeseydi cezalar daha da büyürdü hatta lisans iptaline bile gidebilirdi.

  

Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ