" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 54.82.99.169
Online Ziyaretçi: 6
Bugün Toplam: 1821
Dün Toplam: 5821
Genel Toplam: 15824832
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

VAN'DA NELER OLUYOR?

Tarih:

17 Temmuz 2018 Salı 23:14

Okunma:

4276

Yorum:

0     Yorum Yaz

VAN'DA NELER OLUYOR?

VAN'DA NELER OLUYOR?
Klasmanlar açıklandığında en çok konuşulan MHK üyesi geçen sene olduğu gibi yine Serdar Tatlı oldu. Kendi sorumlu olduğu illerin çoğunda mutsuzluk yaşanırken tek mutlu il kendi ili olan Ş.Urfa oldu. Diğer illerden bizleri sürekli arıyorlar Ercan hocam siz haber yapıyorsunuz ancak Serdar Tatlı yine bildiğini okuyor diyorlar.

Değerli okuyucularımız biz haber yaptığımıza göre görevimizi yerine getirmiş oluyoruz. İş bundan sonra kamu vicdanı ve MHK’nın sorumluluğuna kalıyor.  
 
Van İHk Başkanı Sacit Solmaz daha önce istifa etmişti.  Şimdi de hakem atama sorumlusu Fatih Tuna da MHK Başkanlığına gönderdiği bir yazı ile görevinden istifa ettiği belirtildi.

Öğrendiğimiz bilgilere göre Fatih Tuna’nın dilekçesinde şunlar yazılmış; Van il hakem kurulu hakem atama sorumluluğu görevini yürütmekteyim, 10.07.2018 Tarihinde açıklanan terfilerde bölgesel kurul üyesinin gerek düşünülen hakemlerde gerekse şahsımla ilgili yanlış yönlendirmeden dolayı terfi etmemiz engellenmiştir, kendisinin, kendisine biat etmeyenlere mobing uyguladığı aşikardır C klasman tekliflerinde kurulun vermiş olduğu listeyi bile değiştirmesi bunun kanıtlarındandır, tarafımla ilgili yapmış olduğu değerlendirme tamamen şahsi olup bunun kanıtı da sayısal verilerle ortadadır, terfi eden hocamızla aramızda emek konusunda uçurumlar olduğuna bakılırsa bunlar; 6 yıl hakemlik hizmetim bulunurken terfi eden hocamız 2 yıl hakemlik yapmıştır, Gözlemcilikte 3 yıl iken hocamız 2 yıl gözlemcilik yapmıştır bunun 1 yılında dondurarak amatör bir spor kulübünde futbol oynamıştır, kariyer puanlamasında 75 puanım varken hocamızın 53 puanı bulunmaktaydı, tarafım fakülte mezunu iken hocamız yüksek okul mezunudur  ve sınavda kendisinden de daha iyi not aldığımı iddia edebilirim, bir tane konuda bile üstünlük sağlamamış birinin terfisin istemesi tarafıma uygulanan mobing dir, adaletsizliktir ve adamcılık yapmaktan başka bir şey değildir. Bu durumdan hakemlerde rahatsızdır .
Ancak; hakemlik görevini çok sevdiklerinden dolayı mevcut sisteme baş kaldırmamalarını da anlayabiliyorum; 2016-2017 sezonunda da kurul başkanının istifa etmesine etken olacak kararlar verdiği ve uzun süre bölgede huzursuzluklar yaşattığını da hatırlarsak söylemlerimin haklılığını göreceksinizdir. Ve bölgede birilerinin egosuyla birileri harcanacaksa üst yönetiminde elbette bu duruma kayıtsız kalmayacağını ümit ederek, gençlere hizmeti ibadet bildiğim hakem atama sorumluluğundan istifa ediyorum.

Bugünlerde istifaların peşpeşe geleceğini tahmin ediyoruz. Bunların başında Hakkari ve Artvin gelebilir. 

Etiketler:

YORUMLAR

gercek gercektir
doğruya doğru demek erdemdir... fatih hocayla hakemlik yapmış biri olarak kendisinin hakemliği tartışılmazdı enazından koşamayan klasman hakemlerinden iyiyidi , yıllarca koşamamış ama dönemim kurul üyeleri tarafından klasmanda kalmadı (ördek koşusu tarzı yoktu enazından :) ) kurula girmeside tamamen başkanın zorlamasıyla olmuştur bunada şahidim . ve kurulda boşalan yere gelmek için araya birilerinide sokanı gördüm sahip çıkın demeler falan... görev yaptığı sürece adeletten şaşmamış birine böylesine saçma sapan eleştiride bulunmakta .. ayrıca ahmaklıktır.
30 Temmuz 2018 Pazartesi 18:00
ALİ DURAN
Çok Sayın Fatih TUNA dilekçenizi okurken her ne hikmetse hem size hak verdim hem aynı şeyleri sizde gördüm. Sİz İl hakem Kuruluna girerken hangi duygu düşünceler (menfaatler) için girdiniz diye sormadan edemiyorum. Van ilinde sizin hakemlik geçmişinizi zaten bilmeyen yok ama ne hikmetse o kadar atıp tuttuğunuz kadar bir hakemlik kapasitenizde hiçbir zaman olmadı. Ha bu yazdıklarınızda haksız olduğunuzu gösterir mi tabi ki hayır haklısınız ama sizinde aynı duşüncelerde olmanız sizi haklı kılmıyor çünkü sizde il hakem kuruluna belli menfaatler için girdiğiniz aşikar ve onun karşılığınıda göremeyince hemen pençelerinizi gösterdiniz. Ama şimdi şunuda bilin hizmet yada il hakem kurulluğu üç beş tane yeni hakemi etrafına toplayarak o çooook meşur hakemlik geçmişinizi anlatarak (anlatarak derken olmayı anlatmaktan bahsediyorum) olmuyor. Ama bunda sizin suçunuz yok,SUÇ Van\'da nice kariyerli, yapacağı işi sadece emek için yapacak insanlar varken, siz ve sizin gibiler gibi menfaati uğruna oraya gelenleri atayandadır. Sİzde kendinizi çok kaariyerli sütten çıkmış ak kaşık sanmasın.
23 Temmuz 2018 Pazartesi 13:47
Aziz Gölebatmaz
Haksızlık yapılıyorsa gidip kurullara hesabını sormalısınız. Hakkımızı ararsak hakemliğimizi kaybederiz düşüncesi çok yanlış bir düşüncedir. Belki hakemliğinizi kaybedersiniz ama duruşunuz ve adamlığınız baki kalır. Kurulların adaletsizliğine boyun eğilmemesi gerektiğini düşünüyorum.
19 Temmuz 2018 Perşembe 08:41
Vanlı
Serdar hoca 8. Bölgeyi kurul üyeleri ile beraber sömürmeye devam ediyor :) Ağrıdan muhammed, Hakkariden halit, Vandan Çağlar ve bu yigitler gibi noceleri niceleri haksızlığa uğruyor... Hakkına girdiğiniz tüm hakemlerin hakkını yaradan sizden sorsun...
18 Temmuz 2018 Çarşamba 11:43

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ