" alt="" />
" alt="" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 34.239.151.158
Online Ziyaretçi: 8
Bugün Toplam: 84
Dün Toplam: 5580
Genel Toplam: 17633280
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

ZONGULDAK 2019-2020 SEZONUNU GÖRKEMLİ AÇTI

Tarih:

04 Ekim 2019 Cuma 00:54

Okunma:

1213

Yorum:

0     Yorum Yaz

ZONGULDAK 2019-2020 SEZONUNU GÖRKEMLİ AÇTI

ZONGULDAK 2019-2020 SEZONUNU GÖRKEMLİ AÇTI
Zonguldaklı hakemler 2019-2020 sezonunu birlik ve beraberlik çerçevesinde açtı.

Sezon açılışına TFFHGD Genel Başkanı . MHK üyesi Bölge sorumlusu Dr. M. Zihni Aksoy, BHK üyeleri Cengiz Aksoy, Erol Pesen, Eski MHK üyesi Salih Türktunç, TFFHGD Genel Sekreteri ve Bursa Şube Başkanı Özgür Uçak, Genel Maden İş Sendikası başkanı Hakan Yeşil, Çaycuma Bld Başkanı Bülent Kantarcı, Zonguldak eski Bld .Bşk. Muharrem Akdemir, ASKF Başkanı Kemal Demir, Futbol İl Temsilcisi Metin Malkoç, Saha Komiserleri Derneği Bşk Bülent Tuna, Türktunç, Gençlik ve Spor İl Md. Hakan Yüksel, Md. Vekili Gazel Güven,  taban birlikleri, hakemler ve gözlemciler katıldı.

Kimler konuştu?

Sırasıyla TFFHGD Zonguldak şube başkanı Ümit Kaya, eski başkan Nurettin Demir, İHK Başkanı. Öğretim Görevlisi Yrd. Doç Evren Atış, MHK 3.bölge sorumlusu Dr. M. Zihni Aksoy ve TFFHGD Genel Başkanı Dr. Abdurrahman Arıcı konuştu.

Ne konuştular?

Şube başkanı Ümit kaya; Öncelikle şehrimize gelen tüm konuklarımıza teşekkür ediyorum. Hakemliğin çok zor bir meslek olduğunu büyüklerim benden daha iyi biliyorlar. Zonguldak daha önceki yıllarda kavga eden iller konumundaydı. Şükürler olsun burada birlik ve beraberlik ortamı oluştu. Bizlerde elimizden geldiği kadar hakemlere hizmet etmek istiyoruz dedi.


Nurettin Demir: Zonguldak emeğin başkenti. Buraya gelen camianın önde gelen insanlarına teşekkür ediyoruz. Bizler bayrağı gençlere bıraktık. Gözümüz arkada eğil. Zonguldak çok daha iyi yerlere gelecektir.

İHK Başkanı Öğretim görevlisi Yrd. Doç Evren Atış; Değerli protokol sevgili hakem ve gözlemci kardeşlerim. Hepiniz sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Yeni sezonunuz hayırlı ve uğurlu olsun. Zonguldak nasıl emeğin başkenti ise futbol alt yapısı olarak çok ilden önde. Bizler göreve geldikten sonra 2 sene de 17 hakem terfi etti. Rakamlarla konuştuğumuzda metropol iller dışında diğer illere göre başarılı sayılırız. Bu bize yetmemeli. Daha çok çalışarak bu sayıyı ve klasmanların en tepesine hakem çıkarmalıyız.  
Çok yakın bir gelecekte önce A klasmanında ve hemen sonrasında da Üst Klasmanda yani süper ligde ve FİFA da yeniden hakemlerimiz olsun istiyoruz.Bunun için çok kararlıyız ve disiplinli bir şekilde çalışıyoruz.
Genel Başkanımız bizlere daha önceki ziyaretlerinde kadın hakemlerin sayısınınartması geektiğini ifade etmişt. Bu konuda sayısı katladık. MHK Bölge sorumlumuz Sayın Zihni Aksoy ve Genel Başkanımız Sayın Abdurrahman Arıcı’dan bu konuda destekler bekliyoruz dedi.


MHK Üyesi Dr. M. Zihni Aksoy: Sevgili hakem ve gözlemci kardeşlerim. Zonguldak benim için önemli bir il. Burada olmaktan son derece memnunum. Zonguldak’ta güzel bir alt yapı var. Bu kardeşlerimiz kendilerine iyi baktığı ve kendilerine gelen şansları iyi değerlendirdiklerinde önemli yerlere gelme şansları var. Biz MHK olarak yetenekli hakemleri bulduğumuzda mutlaka değerlendiriyoruz.  Şahsım olarak Zonguldak’tan son derece memnunum. Kurullardan memnunum hakemlerin şuana kadar getirdikleri notlardan memnunum onlara yeni sezonda başarılar ve ütün muvaffakiyetler diyorum dedi.


TFFHGD Genel Başkanı Dr. Abdurrahman Arıcı: Sevgili hakem ve gözlemcilerimiz sizlerle birlikte olmaktan son derece mutluyum. Burasının benim gönlümde ayrı bir yeri var. Emeğin başkenti. Hakem alt yapısı çok kuvvetli. Burası iyi işlenirse buradan yeni cevherler çıkar. Uzun bir süre burada çalkantılar vardı. Şükürler olsun ki bugün birlik ve beraberlik rüzgarları esiyor. Bu hem Zonguldak hem de Türk futbolu için önemli. Ben buraya daha önce geldiğimde İHK Başkanınız Evrren Atış’a kadın hakemlerin sayısının az olduğunu, mutlaka artması gerektiğini dile getirmiştim. Bugün baktığımızda bu sayı oldukça artmış. Kendisini tebrik ediyorum. Burada disiplin ve saygı ön plana çıkmış bu büyük bir gelişme.
Benim ile ilgili uğraşanlar var. Onlar benim ile değil de ailem ile uğraşıyorlar. Yürekleri varsa gelsinler hesaplarını benle görsünler ben buradayım. Gazetecilerle görüşen Arıcı, Suat Arslanboğa ile ilgili soruya ise şu cevabı verdi. TFF onunla profesyonel sözleşmeyi fesh etti. Hakemliği bitmedi. MHK isterse ona görev verebilir. Dedi.

Daha sonra hep beraber zonguldak2ın en güzel balık restaurantlardan biri olan Düş Molası’nda yemek yendi.

 

 
 
 

 Etiketler:

YORUMLAR

Hatice
Sn arıcı hakemlere bu sene de mi zam yok.mazot benzin uçtu.zam yok.sn editör geçen sene zam müjdesi dedin sonu yok
06 Ekim 2019 Pazar 01:10

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR Memoil
REKLAMLAR " alt="" />
" alt="" />
FACEBOOK SAYFAMIZ