ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 3.236.13.53
Online Ziyaretçi: 20
Bugün Toplam: 2580
Dün Toplam: 7217
Genel Toplam: 22847257
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

MALATYA'DA GÖZLEMCİ ORDUSU GÖREVE HAZIR!

Tarih:

11 Eylül 2021 Cumartesi 18:17

Okunma:

2266

Yorum:

0     Yorum Yaz

MALATYA'DA GÖZLEMCİ ORDUSU GÖREVE HAZIR!

MALATYA'DA GÖZLEMCİ ORDUSU GÖREVE HAZIR!
Malatya’dan bize öyle bir e mail geldi ki akıllara durgunluk verecek cinsten..
Gelen e maildeki iddialara göre; MHK tüm Türkiye’de olduğu gibi gözlemci kursu açıyor. Mutlu Dalbudak başkanlığındaki İHK kurs duyurusu yap-mıyor. Uzun yıllardan beri camiadan uzak olan kişileri sınava girmedikleri halde gözlemci yapıyorlar.

Gelin gerisini gelen e maille noktasına virgülüne dokunmadan yayımlayalım..
 
Malatya İl Hakem Kurulu gizli kapaklı, sessiz sedasız kimseye bilgi ve haber vermeden 2021-2022 futbol sezonunda vize yaptırmak amacıyla gözlemci kursu açmıştır.

Bu kurs için duyuru yapılmamıştır. 15 yıldır camia ile ilişkisi olmayan insanları sınava girmedikleri halde gözlemci yaparak Malatya’da ki gözlemci sayısını 46’ ya çıkarmıştır.

68 vizeli hakemi bulunan Malatya’da şu an itibariyle 46 vizeli gözlemci bulunmaktadır. Pandemi nedeni ile yaklaşık 1,5 yıldır amatör maçlar oynanmazken, pandemiden önce Malatya’ da oynanan gözlemcili amatör maç sayısı 8-10 u geçmezken bu kadar gözlemciye neden ihtiyaç duyulmuştur? Normalde 29-30 gözlemci kontenjanı bulunan Malatya’da 46 gözlemci vizesi yapılmasına Merkez Hakem Kurulu Bölge Sorumlusu Mahmut Çetiner nasıl onay vermiştir?

Geçen sene Kadın Bölgesel Yardımcı Hakemi kadrosunda bulunan Emine Akgüneş sağlık sorunları nedeni ile hakemliği bırakmış ve gözlemci olmayı talep etmiştir. TFF Başkanı Nihat Özdemir ve Merkez Hakem Kurulu Başkanı Serdar Tatlı’nın kadınların hakem camiasında sayılarının fazlalaşması ve ön plana çıkmaları için yaptıkları açıklamalar ortadayken; Emine Akgüneş gözlemci olmayı talep ettiği halde neden bu gizli kapaklı açılan gözlemci kursuna davet edilmemiştir?

15 senedir dışarıda olan insanlar gözlemci yapılırken bir bayan olarak yıllarca bu camiaya hizmet etmiş ve geçen sezon sonu hakemlik hayatını noktalayan bu arkadaşımıza yapılan etik midir? Yoksa 3 sene sonraki dernek seçimine İl Hakem Kurulu hazırlık mı yapmaktadır??? Ayrıca bu vize döneminde gözlemci yapılan Ayhan Arıkan’ın Beşiktaş-Yeni Malatya maçının hakemi Arda Kardeşler hakkında sosyal medyadan (facebooktan) Yeni Malatyaspor sayfasına yapmış olduğu yorumlar hakem camiası mensubuna yakışmayacak etik dışı yorumlardır. Malatya da ki vizeli gözlemci listesi ile Ayhan Arıkan’ın yapmış olduğu yoruma ait görsek ektedir. Malatya İl Hakem Kurulu; Malatya hakemliğini geçmiş dönemdeki kaos ortamına sürüklemektedir. Bu konuyu araştırıp teyit ederek sayfanızda haberleştirirseniz seviniriz.

BİR YORUM

Gelen e mailden sonra haber ile ilgili Malatya’dan bir dizi görüşmeler yaptık. Bu kişilerden duyduklarımıza göre gelen e maildeki iddiaları dorular yönünde..

Mutlu Dalbudak ve ekibi aslında gözlemci sayısını çıkararak ayağına kurşun sıkıyorlar.

Zaten Malatya’daki maç sayısı az. Maç olsa önce İHK’dakiler gidecek. Geriye kalan maçlarda tahmini 6-7 haftada bir maç gelecek. Hadi kardeşim ver maçımı dediklerinde ne yapacaksınız? 

Talimatlara baktığımızda gözlemci sayısı ihtiyaç kadar diyor.

68 hakeme 46 gözlemci. Malatya bu sayılara bakıldığında bir rekora imza atmış vaziyette.

Gelin şöyle bir beyin jimnastiği yapalım..

1 amatör müsabakada kaç hakem görev alıyor? 3 hakem

68 hakemi 3’e bölersek 22.5’dan 23 olur. İdeali budur.

Malatya’da tam tersi tam 46 gözlemci.. Maşallah..

Bir il hakeminin başarısı çıkardığı hakem sayısı ile ölçülür.

Mutlu Dalbudak kardeşim, yanlış yöne doğru gidiyorsun..!

Senin en büyük görevin Türk hakemliğine yetenekli ve istikbal vadeden genç hakemler yetiştirmek olmalıdır.

Yok, benim asli görevim Türk hakem camiasına gözlemci yetiştirmek diyorsan ona da sözümüz yok. Biz rakamlara göre hareket ederiz. Bakalım senin bu listenden kaç kişi Süper Lig’de kaç kişi klasmanlarda gözlemci olacak.

Aslında senin de yukarılarda olman lazım ama neden hala yerinde sayıyorsun?

Edindiğimiz bilgilere göre; Listeye giren Ayhan Arıkan’ın Beşiktaş-Yeni Malatya maçının hakemi Arda Kardeşler hakkında sosyal medyadan (facebooktan) Yeni Malatyaspor sayfasına yapmış olduğu paylaşımlar MHK kanadına da intikal etmiş. Bakalım MHK ne gibi bir tavır sergileyecekler?
 

 

Etiketler:

YORUMLAR

AHMET FUATSEVER
Sahte sencer efendi..maç yoksa hakem de yok. tamam iyi de gözlemci niye var. amacınız Ata yıldırıma karşı bir cephe oluşturmak ama gücünüz yetmez. Herhalde dalbudakın sadakası sensin..?
20 Eylül 2021 Pazartesi 13:20
yılmaz tufan
Bu nasıl iştir arkadaş? Bu ekip ve uzantıları ne zaman bir göreve gelse, ne zaman ellerine bir fırsat geçse her zaman bir pislik çıkıyor! Gözlemci kursunun duyurusu yok, sınava girmeden gözlemci olanlar var, 15 yıldır camiada olmayan adamları gözlemci yapmak var, yıllarca camiaya hizmet etmiş sağlık sorunları nedeniyle hakemliği yeni bırakan ve üstelikte bir bayana gelince gözlemcilik yok! Lafa da gelince birlik ve beraberlik derler! Bu mu sizin birlik beraberlik anlayışınız? Açılan Gözlemci kursunun herşeyi usulsüz, sahte evraklar, gizli kapaklı işler! bu kursun iptal edilmesi ve evrakta sahtecilik yapanlar hakkında da gerekli disiplin işlemlerinin gerçekleştirelerek camiadan uzaklaştırılması gerekir.
13 Eylül 2021 Pazartesi 22:18
Tff Mhk ihk çöküşte
Türkiyenin hemen hemen her yerinde durum aynı kırıkkale de de 15 hakem 13 gözlemci varmış(ortalama)
12 Eylül 2021 Pazar 00:11
Sencer Fuat Hacıoğlu
Sayın hakemin sesi editörü , her haberi yapabilecek cesarete sahip misin ? Hazır konu Malatya dan açılmış iken size bir haber vereyim , araştırın yapın. TFF süper lig maçlarını yayınlamadan sosyal medya da paylaşanlar var . Haber yaparken az araştırın , Mutlu Dalbudak göreve geldiğinden beri 1 tane amatör maç oynanmadı. Pandemiden dolayı bi süre toplantı eğitim yapılmadı, nasıl hakem yetiştirecek. Az bir sabredin . Mutlu Dalbudak hakemliğinin sadakasını verse Malatya’dan çok iyi hakemler çıkar .
11 Eylül 2021 Cumartesi 20:30

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR www.tokataktuel.com
REKLAMLAR FACEBOOK SAYFAMIZ