ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 3.236.214.19
Online Ziyaretçi: 18
Bugün Toplam: 3158
Dün Toplam: 6760
Genel Toplam: 21863126
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

MHK'DAN BÖLGESEL GÖZLEMCİLERE JEST!

Tarih:

28 Nisan 2021 Çarşamba 23:52

Okunma:

1971

Yorum:

0     Yorum Yaz

MHK'DAN BÖLGESEL GÖZLEMCİLERE JEST!

MHK'DAN BÖLGESEL GÖZLEMCİLERE JEST!
Değerli arkadaşlar bu yazıyı yazarken hem seviniyorum hem de üzülüyorum.

Üzüntüm, yaşı 60’a gelen gözlemcilerin belki de bazıları camiaya veda edecek olması.
Sevincim ise MHK, bu sene gözlemciliği bitecek Bölgesel gözlemcilere 3. Lig müsabakalarında görev vermesi.

Hakemin Sesi her zaman hakem ve gözlemcilerin yanında olmuştur vede olmaya devam edecektir.

Aylar önce MHK’ya bir seslenişte bulunduk dedik ki; Üst klasman gözlemciliğine klasmandan adam alın.. Bu sesimize kulak verdiler ve yukarıda görev alanlar var.

Bölgesel gözlemcileri de onurlandırın dedik. Sağolsunlar bu sese de kulak verdiler.

Bu kişiler ve camia adına bu kararlarından dolayı MHK’ya teşekkür ederiz. Biz kendi adımıza bir şey istemiyoruz Hakemin Sesi’yiz ve camia adına olması gerekenleri yazıyoruz.

MHK’da görevli olanlarda hakemlikten geldikleri için bizlerin de camianın sesine kulak verdiğimizi biliyorlar ve gözden kaçanları, uygun olan şeyleri yapıyorlar.

MHK, bu hafta Lokman Top (Kütahya)-Turan Ökçün (Antalya)-Erdal Koyuncu(Adana)- Erhan Kalay(Adana)-Abdurrahman Öz(Malatya)-İlhan Erdem(İstanbul)-Halil Göksu(Ankara)-Adnan Yılmaz Çoban(İzmir)-Hakkı Öncü(İzmir)-Necati Gündoğdu (Trabzon)yu profesyonel maçlarda görevlendirdiler.

Bu arkadaşlardan iki tanesi mazeret belirtti. 8 tanesi göreve gidecek.

MHK, vedaların zor olduğunu bildikleri için onlara profesyonel gözlemciliği de tatsınlar diye düşündüler ve görev verdiler. Bunlardan bazıları uçakla gidilecek yerler olacak. Ne güzel bir duygu.

Aslında haberi yazarken de içimize bir hüzün çöktü.

Bu insanlar yıllarca önce sahalarda kar-yağmur-çamur demeden hakemlik yaptılar. Daha sonra ise gözlemcilik. Şimdi ise vedaya hazırlanıyorlar.

Hani sonbahar, kış mevsiminin habercisidir ya insanın içini ısıtan yaz günlerine veda hazırlığıdır. Sonbahar, kısalan günler, sararan yapraklar, yağan yağmurlar ve esen serin rüzgârlar demek. Ağaçların yaprakları sararmaya ve dökülmeye başlar. Ağaçlardaki, çiçek sayısı azalır. Etraftaki otlar ve çimenler kurur. Doğanın inzivaya çekildiği sonbahar hepimize garip bir hüzün verir.
Şimdi 60 yaşına gelen bir gözlemcinin de durumu böyle değil mi?
Süper lige aman dokunmayın. Onlar 65. Daha sonra mentörlük al sana 70 yaş. Ohh ne ala.. Bizim bu insanlara da saygımız var onlarda yıllarca bu sahaların tozunu yuttular.
Söylemimiz şu; Bir baba evlatları arasında ayrımcılık yapar mı?
Maalesef burası Türkiye diyorlar ya hani. İşte öyle bir şey..
Şimdi bu insanlara siz kenara çekilin deniliyor. Çekilmeye hazırlanırken MHK, onları önemsedi ve tatmadıkları duyguyu tatsınlar istedi. Bunun yanında bir de sene sonu hakemliği ve gözlemciliği bırakanlara verilen teşekkür mektupları ise onları adeta taçlandıracak.
Değerli arkadaşlar,  “Bir mevsim gibi olun. Sizden sonra ne hazan kalsın, ne yaprak dökümü...”
Sizler yıllarca alın terinizi sahalara bıraktınız. Adalet dağıtan bir birimin kahraman birer temsilcileriydiniz.
Sığınağınız sahalardı. Sizlere kalan yegane şey ise bu sahalardaki anılarınızdır. Bunu asla unutmayın.. 
Sevgiyle ve sağlıkla kalın.. 

Etiketler:

YORUMLAR

Turan ÖKÇÜN
Bu maç beni ihya etmedi, onurlandırdı. Benim için sevdiğim bir arkadaşımdan yıllar sonra gelen bir mektup gibiydi. Seni önemsiyorum ve aklımdasın diyordu sanki. Yıllarımızı verdiğimiz bu camia; bize çok daha fazlasını verdi. Ülkemizin değişik yerlerinde Çok Güzel Dostlar kazandık. Beni İl Hakem Kurulu Başkanı, Dernek Başkanı yaptı. Gittiğimiz yerlerde değer gördük, saygı-sevgi gördük. Bu da benim için her şeyden daha önemliydi. Bu nedenle; faydalı olduğumu düşündüğüm sürece bu camianın içinde keyif alarak amatörce de olsa kalmaya devam edeceğim. Ayrıca bu mektubu yazanlara ve vesile olanlara teşekkür ediyorum.
29 Nisan 2021 Perşembe 17:45

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR REKLAMLAR FACEBOOK SAYFAMIZ