" alt="google" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 3.215.79.116
Online Ziyaretçi: 16
Bugün Toplam: 3963
Dün Toplam: 5426
Genel Toplam: 22129521
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

NİHAT ÖZDEMİR'E AÇIK MEKTUP

Tarih:

09 Mayıs 2021 Pazar 18:19

Okunma:

1805

Yorum:

0     Yorum Yaz

NİHAT ÖZDEMİR'E AÇIK MEKTUP

NİHAT ÖZDEMİR'E AÇIK MEKTUP
 Sayın Nihat Özdemir, Bu sene hakem ve gözlemcilerden vize ücreti almamanız hakem camiası arasında sevinç yarattı. Ancak, Amatör liglerde görev yapan sporcu ve hakemlerin sağlık raporlarında vize uygulamasında adaletsizlik sözkonusu.  

Gençlik ve Spor bakanlığı 3289 sayılı ”Gençlik ve Spor Hizmetleri Kanunu” kapsamında kurulan spor federasyonlarını kapsayan ”sporcu lisans,vize ve transfer yönetmeliği”ni 14.Aralık 2019 tarih ve 30978 sayılı resmi gazetede yayınlanarak önemli bir adım atılmıştır.Bu yönetmelik kapsamında sağlık raporları sadece ilk defa alınacak (filiz) lisans işlemlerinde istenecek olup, vize ve transfer işlemlerinde kişi veya veli (18 yaşından küçükler)den spor yapmaya ve "yarışmalara katılmaya elverişliliğine dair yazılı beyan" istenmesi kararlaştırılmıştır.
Ancak aynı müsabakada görev yapan aynı dakika saha da kalan aynı havayı teneffüs eden hakemler için bu uygulama geçerli değildir.
Sporcular sağlık raporu almayacak sadece yazılı beyan verecekler. Hakemler ise her sene tam teşekküllü hastaneden 250 lira gibi bir bedeli ödemek zorunda kalacaklar.
Sayın başkan bildiğiniz üzere pandemiden dolayı ligler oynanmadı. Amatör hakemler tek kuruş bile kazanamadılar. Çoğu işsiz ve boşta olan insanlar. Şimdi vize yaptıracaklar. TFF, vize bedeli almayarak bir nebze olsa hakem ve gözlemcileri rahatlattı.

Amatör liglerde görev yapan hakemlerin sağlık mağduriyetini gidermeniz için yeni bir adım atmanızı hakemler adına talep ediyoruz.
Aynı maçta görev yapan hakemler ve sporculara aynı uygulama yapılmasını ve hakemlerin de yazılı beyan vererek vizeleri yapılmaları sağlansın.
Hakemler adına şimdiden teşekkür eder, bu konunun üstüne gideceğinizi umut ederiz.
Ercan Durna
HAKEMİN SESİ 

Etiketler:

YORUMLAR

Sesimizi duyan yok
Nihat Özdemir çağrıya sessiz kaldı heralde. Rapor alınmaya başladı. Malesef geçen sene rapor alındı dernek aidatları ödendi ama bu sene yine alınıyor. Ligin oynanacağı bile belli değilken neden alınıyor. Hiç mi adaletli kimse yok. Bu duruma ses çıkaracak hiç mi kimse yok. Geçen sene olduğu gibi yine sesimizi duyan olmadı. Artık son güne kadar bir umut bekleyeceğiz
25 Mayıs 2021 Salı 16:35
Tebrikler
Çok doğru tespit. İnşallah sesimizi duyarlar ve bu onaylanır. Sağlık raporu il hakemlerinin her yıl başına bela oluyor. Sağlık ocağından bile alına bilir
13 Mayıs 2021 Perşembe 14:17
okuyucu
ERcan bey bu yazınız için ne kdar teşekkür etsek az. Sesimiz duyullur mu bilemem ama inan ki gerçekten Hakemin Sesi oldunuz. TEbrik ederim. Bu dakikadan sonra artık top benim gibi bu yazıyı okuyan MHK ya kalmış. Olayı TFF başkanına iletmek onların görevi. Bekleyip göreceğiz.
10 Mayıs 2021 Pazartesi 13:30

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR www.tokataktuel.com
REKLAMLAR FACEBOOK SAYFAMIZ