" alt="google" />
ZİYARETÇİ SAYISI
IP Adresiniz: 3.215.79.116
Online Ziyaretçi: 16
Bugün Toplam: 3934
Dün Toplam: 5426
Genel Toplam: 22129492
HABER ARAMA
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
HAVA TAHMİNİ

Şehir Seçiniz

ZONGULDAK 2015-2016'DA ÇOK İDDİALI

Tarih:

28 Eylül 2015 Pazartesi 01:28

Okunma:

2020

Yorum:

0     Yorum Yaz

ZONGULDAK 2015-2016'DA ÇOK İDDİALI

ZONGULDAK 2015-2016'DA ÇOK İDDİALI
 
Zonguldak’lı hakemler yeni sezonu açtı
 
Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri  Derneği Zonguldak Şubesi tarafından düzenlenen törenle 2015-2015 futbol  sezonu  resmen açıldı. Karaelmas Kemal Köksal Stadyumunda yapılan açılış törenine Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Ahmet Karayılmaz, Futbol İl Temsilcisi Kemal Demir,  Zonguldak İl Hakem Kurulu Başkanı Metin Cevahir ve yönetim kurulu üyeleri, Faal Futbol Hakemleri Gözlemcileri Derneği  Zonguldak Şube Başkanı Nurettin Demir ve yönetim kurulu üyeleri, İstanbul İl Hakem Kurulu Üyesi Murat Oksay , MHK 11. Bölge eski sorumlusu Erol Pesen, Saha Komiserleri Derneği Başkan Yardımcısı  Bülent Tuna , hakemler ve gözlemciler katıldı.


Demir: Kendi yağımız ile kavrulduk!

Şehitlerimiz için yapılan 1 dakikalık saygı duruşu ve istiklal  marşımızın okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan TFFHGD  KZonguldak Şube Başkanı Nurettin Demir şunları söyledi;”


Yeni sezonda tüm spor ve hakem camiasına başarılar diliyorum. Görevde bulunduğumuz süre içersinde Dernek olarak İl Hakem Kurulu ile oyumlu bir çalışma içerisine girdik. Kavga ve kısır çekişmelerden uzak bir tutum sergiledik. Bizler 7 aydır görevde olmamıza rağmen düzenlemiş olduğumuz birçok etkinlikle hakemlerimizin birlik ve beraberliklerini  sağlamaya yönelik girişimlerde bulunduk. Hiçbir yerden yardım görmeden kendi yağımızla kavrulduk. Bizler hakem camiası olarak sporun birlik, barış ve kardeşlik olduğunu üstüne basa basa söylüyoruz. Taban birlikleri ile birlikte uyum içinde çalıştık. Unutmamalıyız ki biz büyük bir aileyiz. Futbol hatalarla dolu bir oyundur. Hata dünde vardı, bugünde var, yarın da olacaktır. Önemli olan bu hataların  art niyetli olmamasıdır. Ben tüm hakem arkadaşlarımıza güveniyor, sonuna kadar onların arkasında olduğumu belirtmek istiyorum. Yeni sezonda bir kez daha başarılar diliyorum”
Hakem hatalarını en aza indireceği
İl Hakem Kurulu Başkanı Metin Cevahir ise şöyle konuştu “ Yeni sezona şevk ve heyecanla başlıyoruz. Kulüplerimizin beklentilerine göre umutları başarıyı yakalamak için  gösterdikleri emek ve özveri bizlerin görev ve sorumluluklarını daha fazla arttırmaktadır. Amacımız hakem hatalarını en aza indirmek ve iyi bir seviyeyi yakalayabilmektir. Çalışmalarımız ve eğitimlerimiz bu yönde devam etmektedir. Geçtiğimiz sezon 1400 amatör maç, 400 Okul maçı yöneten hakemlerimiz 2015-2016 sezonunda da bilgili, deneyimli ve donanımlı 18 klasman hakemi,45 il hakem ve 50 aday hakemle birlikte onları yönlendirecek 31 gözlemci ile birlikte yeni sezona hazırdır. Hakemlerimizin bu seviyeye gelmesinde bize her türlü desteği veren MHK Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Derneğimize de  verdiği destekten dolayı teşekkür ediyoruz. Yeni sezonda hakemlerimiz başta olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz.”
Cesur ve Adaletli olun
MHK 11 Bölge bölgesel kurul eski üyesi ve ulusal gözlemci Erol Pesen  ise hakemlerden adaletti olmalarını isterken şunları söyledi;“ Yeni sezon camiamıza hayırlı olsun. Sevgili hakem arkadaşlarımız. Siz sahaya çıktığınız zaman adalet dağıtmak zorundasınız. Bu adaleti dağıtırken bütün takımlara eşit mesafede olmak zorundasınız. Sahaya çıktığınız zaman lütfen cesaretli ve cesur olun. Bu şekilde olmazsanız 90 dakika bitmez ve çok sıkıntı çekersiniz. Klasman hedefleri olan arkadaşlar çok çalışmalı. Sahada çok çalışmalı. Kural kitabına çok çalışmalı. Artık eskisi gibi bu işler eş-dost ilişkisi ile olmuyor. Bilgi ve donamınızı artırmalısınız. Sınavlardan çok yüksek puan almamız gerekiyor. Orada aldığınız puanlar sizin yönünüzü belirtiyor. Hem saha ve hem de kitaba çalışmanız gerekiyor. Kendimizi iyi hazırlamalıyız. Ben yeni sezonun tüm spor camiasına hayırlı olmasını dilerim.”
 
İstanbul İl Hakem Kurulu Başkan Vekili Murat Oksay yeni sezonda tüm hakemlere başarılar dileyerek duygularını şöyle dile getirdi; “ Bir iş ziyaretiyle beraber buradayım. Ben 93 - 96 yılları arasında burada hakemlik yaptım. Bu hocalarımız sizleri başarıya taşıyacaktır. Klasman hakemlerimizden daha da çoğalacaktır. Bu klasmandaki kadroların daha fazla olması dileği ile hepinize başarılar dilerim.”
Hakem şansınız yanınızda olsun
Futbol İl Temsilcisi Kemal Demir hakemlere başarılar dileyerek şöyle konuştu;
“2015-2016 sezonu hakem arkadaşlarımıza hayırlı olsun. Ülkemizin şuan birlik beraberlik içinde olması lazım. Ben buradan bu ülke için evlatlarını şehit veren ailelere baş sağlığı diliyorum. Şehitlerimize Allah’tan  rahmet diliyoruz.Zonguldak’ta kendilerini  hakemlik görevine adayan herkese de başarılar diliyorum. Hakem şanslarının da yanlarında olmalarını temenni ediyorum. Taban birlikleri olarak ileriki günlerde  birlik-beraberlik içinde çalışarak sporu daha iyi yerlere getireceğimize inanıyoruz. Ben yeni sezonda tüm hakem camiasına başarılar diliyorum.”
 
Futbolun en önemli unsuru hakemlerdir
Son olarak söz alan Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Karayılmaz hakem camiasına başarılar dileyerek,” Öncelikle kritik günlerde şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Bunun yanında da futbol camianın içerisinde Bizler beraber yürümüş yıllarca yürümüş olup aramızdan ebediyete intikal etmiş büyüklerimize Allahtan rahmet diliyorum. Çok farklı duygular yaşıyorum. Çünkü 1981 yıllında futbola başladığım dönemlerde maçımı yönete Ömer hocam var Sadi hocam , İlkay hocam, o kadar fazla dostumuz var. Futbolun en güzel tarafı buydu zaten. Hala dostluklarımız devam ediyor. Futbolun en önemli unsuru hakemler. Hakem olmayınca maç oynanmıyor. Bu bölgenin futboluna hizmet ediyorsunuz. Bu dönemli yeni bin heyecanla sezona başlıyorsunuz. Ben Zonguldak hakemliğinin bundan önce olduğu gibi bundan sonrada başarı ile adından söz ettirecek bir çok arkadaşımızı üst liglerde göreceğimize inanıyorum. Yeni sezonun hayırlı olmasını dilmiyorum. Allah hakem şansı versin.”
Tören toplu olarak hatıra resminin çekilmesinin ardından sona erdi.
    Etiketler:

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış

YORUM YAP

Ad Soyad:
E-Posta:
Yorum:
REKLAMLAR www.tokataktuel.com
REKLAMLAR FACEBOOK SAYFAMIZ